TV Üniteleri

2022 TV Ünitesi Modelleri

Televizyonlarda teknoloji ile birlikte ebatların değişmesi ile birlikte televizyon sehpaları yerini ünitelere bıraktı. Televizyon üniteleri hem daha dar olması ile birlikte fazla bir yer kaplamıyor hem de duvara monte edilen bölümleri ile birlikte eşyalar için güzel bir saklama alanı halini alıyorlar. Bir diğer artısı ve hatta tercih sebebi de dekoratif olarak hoş bir görüntü verilmesine sebep olması. Üniteler ile birlikte klasik anlamdaki TV sehpası anlayışı kalktı ya da değişime uğradı diyebiliriz. Bunların bir uyarlaması olan sehpa tarzı bir bölüm ile duvara monte parçaların oluşturduğu setler de tercih ediliyor.

Dekoratif Duvar Üniteleri

TV ünitesi modellerinde kullanılacak duvarın ebatları çok belirleyici bir faktör olarak çıkıyor karşımıza. Genel olarak üniteler dar ya da ortalama büyüklükteki bir duvarın tamamını kaplarsa hoş bir görüntü oluşturuyor. Geniş bir duvarın bir köşesinde ya da orta kısımlarda yapılan ünite uygulamaları hoş bir görüntü verilmesine sebep olmayacaktır. Bu yüzden kullanacağınız odanın hangi duvarının ünite için uygun olduğuna karar verdikten sonra üniteyi satın alma yoluna gidebilirsiniz. Televizyon ünitelerinde genel olarak modüler olan setler daha kullanışlı oluyor. Arka platformu da ahşap olan ünitelerde ebatlar sabit olduğundan her duvarda uygun bir görüntü oluşmuyor. Setlerde ise duvarın şekline göre dilediğiniz şekilde uygulama şansına sahipsiniz.

beyaz-tv-ünitesi

beyaz-tv-ünitesi-modelleri

dekoratif-duvar-üniteleri

klasik-tv-ünitesi

tv-sehpaları

tv-sehpası-modelleri

tv-üniteleri-siteler-anlara

tv-ünitesi-modelleri

tv-ünitesi-modelleri-ve-fiyatları

Beyaz TV Ünitesi Modelleri

Modellerin tarzlarına gelecek olursak genelde modern tarzda mobilyaların olduğunu görüyoruz. Daha çok oturma odalarında yer alan tv üniteleri daha sade ve modern olarak seçildiği taktirde uygum sağlamak kolay oluyor. Bu yüzden daha soft renklerin tercih sebebi de olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ağaç renkleri de oldukça popüler olan ünitelerde yer alıyor. Beyaz mobilya modasından tv üniteleri de nasibi almış durumda. Beyaz TV ünite modellerine bakacak olursak çoğunlukta olduklarını görebiliriz. Özellikle lake denilen parlak mobilya maddesinden üretilen bu tarz üniteler en çok tercih edilen modellerin başında yer alıyor.

Önerilen Makalelerimiz