Şömine Modelleri

Kış aylarının soğuk havasından uzaklaşabilmek için tercih ettiğiniz ısınma biçimlerinden olan şömine sayesinde farklı bir ısınma tekniğine sahip olabilirsiniz. Göz zevkinize en çok hitap eden şömine modellerini belirleyerek şömine seçiminizi en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz. Model ve çeşit bakımından farklılık gösteren şömineler gazlı, elektrikli ve odunlu olarak birbirlerinden farklılık göstermektedir. Evinize en çok uyan modeli tercih ettikten sonra bu şöminenin kapalı mı yoksa açık mı olacağına da karar vermeniz gerekir. Elektrik ve gaz ile çalışan şömineler genellikle kapalı hazneli olarak kullanılmaktadır. Çünkü kapalı olan şömine hazneleri ısıya daha fazla hâkim olduğu için bu model kullanıcılara daha cazip gelmektedir.

balkon-şömine-modelleri

köşe-şömine-modelleri

şömine-fiyatları

Ancak evinizde güzellik unsuruna çok önem veriyorsanız açık hazneli şömine çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle köşe şömine modelleri bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Farklı desen ve süslemeler ile donatılmış olan bu modeller evinize farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Evinizin büyüklüğüne ve salonunuzun genişliğine orantılı olarak tasarlanacak olan şömineler evinizi ısıtma konusunda size büyük katkı sağlayacaktır. Ancak evinize uygun olarak tasarlanan bu modellerin yapılış aşaması da çok önemlidir. Odunlu olarak tercih ettiğiniz şöminelerde baca sisteminin çok iyi ayarlanması gerekir. Dumanı çekme konusunda yetersiz kalan bacalar yüzünden kötü şartlara maruz kalabilirsiniz. O yüzden yapılan bacanın şömineye yeterli olmasına çok özen göstermelisiniz.

elektrikli-şömine-fiyatları

şömine modelleri

şömine-modelleri-ve-fiyatları

Son zamanlarda büyük bir kesim tarafından rağbet gören şöminelerde fiyat konusunda büyük kolaylıklar görülmektedir. Bütçenize en uygun olan şömine fiyatlarını öğrenerek sizler de şömine sahibi olabilirsiniz. Rahatlık ve zevk konusunda hassas davranıyorsanız eğer özellikle gazlı ve elektrikli olan modeller kullanıcılar tarafından tavsiye edilmektedir. Sade olan şömineler süslü ve desenli olan şöminelere oranla daha uygun fiyatlarla karşınıza çıkmaktadır. Her renk ve desende tasarlanmış olan modellerde taş ve ahşap detayları da bulunmaktadır. Kapalı olarak kullanılan şöminelerde daha geniş süsleme detayları bulunmaktadır.

klasik-şömine-modelleri

şömine-çeşitleri

şömine-nasıl-yapılır

Önerilen Makalelerimiz