Ofis Konsept Modelleri

Ofislerinizde kullanacağınız konseptler son yıllarda çeşitlilik göstermektedir. Ofisinizin belirli bir konsepte sahip olması her açıdan önemlidir. Ofisinizde kullanacağınız farklı ofis mobilyaları ile yapacağınız dekorları zenginleştirebilirsiniz. Ofis dekorasyonunuzda klasik ya da modern konseptleri kullanarak olabildiğince güzel görünümler elde edebilirsiniz. Ofisler gün içerisinde en fazla zaman geçirilen yerlerden biri olduğu için bu yerlerde kullanılacak mobilyalarında ergonomik, antropometrik, ve fonksiyonel olmaları oldukça önemlidir. Uzun süre oturularak yapılan işlerde sağlık açısından bir sorun yaşanmaması için kullanılan mobilya ürünlerinin konforlu ve rahat olmaları da oldukça önemlidir. Ofislerin dekorasyondaki yeri çok önemlidir. Ofislerde kullanacağınız mobilyalarda rahat şekilde çalışmanızı sağlayan, ruhunuzu sıkmayan ve estetik açıdan da hoş bir görünüm sunan modelleri kullanmanızı öneririz. Daha verimli ve aktif çalışmanızı sağlayacak olan ofis mobilyaları ile dekorlarınızı hiç olmadığı kadar güzel gösterebilirsiniz.

Ofis dekorasyonunda kullanacağınız dekor rengide oldukça önemlidir.

Ofisinizin arka planında kullanılan renklerin açık olması ofisinizin dekorunu çok daha öne çıkaracaktır. Ofislerinizin dekorasyonunda modern, klasik ve avangard modellerden tarzınıza uygun olanları seçerek değişik dekorlara imza atabilirsiniz.

asortie ofis (29)

Ofislerin dekorasyonunda kullanılan renklerin insan psikolojisi üzerinde de etkisi vardır. Bu bakımdan olumlu etki yapacak ve çalışanların daha etkili çalışmasını sağlayacak bu renkler ile dekorasyonlarınızı zenginleştireceksiniz. Çalıştığınız ortamın hoş bir ambiyansı varsa olumlu bir şekilde etkilenirsiniz ama iç karartıcı bir şekilde oluşturulduysa o zaman çalışma isteğiniz düşük olacaktır.

Ofisinizde yapacağınız dekorasyonlarda kullanacağınız konsepti belirlemeniz çok önemlidir.

Yapacağınız konsept çerçevesinde, yapacağınız dekorda çalışanların daha verimli çalışmasını sağlayacak, pozitif etkiye sahip aynı zamanda ferahlık veren ofis mobilyalarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Önceden ofis konseptlerinde, daha koyu renkler kullanılırken son yıllarda daha açık renklerin kullanıldığı görülmektedir.

masko-modern-ofis-mobilyalari

Çok açık olmayan bu ofis mobilyaları ofislerinizde harikulade durmaktadır. Renk seçiminde orta noktada buluşmanız oldukça önemlidir. Seçeceğiniz renk ne koyu olmalıdır. Ofislerde kullanacağınız mobilyaların ofisinize uygun boyutlarda olması da oldukça önemlidir. Küçük boyutlu ve az yer kaplayan mobilyaların ofislerde kullanılması ile daha geniş çalışma alanlarına sahip olmanızda mümkündür. Ofislerin ölçülerine göre yapılacak olan bu tasarımlar, ile ofisleriniz olabildiğinden daha güzel ve özel bir görünüme sahip olacaktır.

Göz kamaştırıcılık ve işlevsellik ofis konseptlerinin en önemli noktalarından biridir.

Derli toplu olan ofis konseptleri herkes için en ideal olan modellerdir. Ofislerinizde kullanacağınız mobilyaların, ofis perdeleri ve ofis zemini ile de uyumlu olursa çok daha güzel bir konsept oluşturabilirsiniz. Ofis dekorasyonunuzda kullanacağınız ofis dolaplarının ya da etajerlerinin dekordaki yeri fazlasıyla önemlidir.

Ofis dolaplarının işlevselliği ve fonksiyonelliği ile evraklarınızı daha düzenli bir hale sokabilirsiniz. Ofislerinizdeki dağınıklığın önüne bu dolap ve etajerler sayesinde geçebilirsiniz. Ofisinizde evraklarınızın ve dosyalarınızın daha düzenli görünmesini sağlayan bu dolap modelleri ile ofislerinizi daha düzenli bir yere dönüştürebilirsiniz.

modern-ofis-modelleri-masko

Ofis konseptlerinde en önemli noktalardan biri de aydınlatmadır.

Doğru şekilde yapılan aydınlatma ile ofisinizin dekorunu olduğundan daha güzel gösterebilirsiniz. Çok fazla ya da yetersiz şekildeki aydınlatma ofisinizin dekorunu kötü gösterecektir. Fakat gözü yormayan ve doğrudan ışığı yansıtmayan aydınlatma modelleri ile ofislerinizi şık göstermeniz mümkündür.

Ofis konsept modeliniz ile farklılık yaratarak ofislerinize zarif ve ihtişamlı bir görünüm getirebilirsiniz.

Son yıllarda deri ve ahşap tasarımların dekorasyonlarda oldukça hoş durduğu bir gerçektir. Deri koltuk takımları ve ahşap çalışma masaları oldukça güzel ve etkileyici bir dekorasyona kavuşmanızı sağlayacaktır. Ofis konseptlerinde yer vereceğiniz en lüks ve farklı tasarımlar olarak göz doldurmaktadır. Ahşap ve deri tasarımlarını kullanarak ofis konseptlerinizi en yüksek noktaya taşıyabilirsiniz. İsterseniz modern ve klasik tarzda konseptlerde oluşturabilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz