GENÇ ODASI FİYATLARI

admin 08 Ekim 2013 12

Genç odalarında fiyatlar oldukça farklı olarak çıkıyor karşımıza. Bu duruma, genç odası takımının neleri kapsıyor olduğunun da etkisi büyük. Bazı çalışma gruplarında bulunan birkaç parça da genç odası tanımının içine girebiliyor. Ancak modüler mobilya sistemi bu açıdan oldukça kullanışlı. Alacağınız genç odasının fiyatı sahip olmak istediğiniz parçalara göre değişkenlik gösterecek. Her ev her ortam için bu parçalar değişkenlik göstereceğinden fiyatlar da başka başka olacaktır. Ancak genel olarak genç odası fiyatları hakkında bir değerlendirme yapalım.

Genç odası fiyatlarının genel toplamına değinmeden önce parçalar hakkında biraz daha detaylı bir inceleme yapmakta fayda var. Tüm oda takımlarında olduğu gibi genç odalarında da fiyatı en çok etkileyen unsur dolaplar oluyor. Dolap fiyatları ortalama 1000 TL civarında çıkıyor karşımıza. Ancak dolap konusunda büyüklük belirleyici bir etken. Ondan da önemlisi klasik kapak mı yoksa sürgülü mü kullanılıyor olduğu daha da önemli. Özellikle sürgülü gardrop fiyatları oldukça yüksek olabiliyor.

Mekanizmalar genel olarak fiyatta ciddi artışa sebep oluyor. Mesela bir çalışma masası klasik bir masa ise 200 TL bile yeterli olabiliyorken daha fonksiyonel ve farklı bir masa için 1000 TL dahi ödemeniz mümkün olabiliyor. Yataklar için de aynı durum söz konusu. Özellikle genç odasının iki kişilik mi yoksa tek kişilik mi olduğu önemli bir nokta. Yatak fiyatı, şifonyerin kaç çekmeceli ya da kaç sıra olacağı ve komodinlerin de fiyatı eklenerek genç odası fiyatları ortaya konabiliyor. Tabii siz yer ve kullanım durumunuza göre bunlarda bazılarını iptal edebilirsiniz. Örneğin komodinler genç odalarında çok fazla tercih edilmeyen parçalar arasında.

Genç odası fiyatlarının toplam değerlerine bakacak olursak çok temel parçalardan ve klasik kullanımlı mobilyalardan oluşan genç odalarının fiyatları 1000 TL civarında çıkıyor karşımıza. Daha modern bir takım sahibi olmak isteyenler ise 3 ile 8 bin TL gibi bir tutarı gözden çıkarmak durumunda kalacaklar.

12 Yorum »

 1. bilge 09 Ekim 2013 at 09:38 - Yanıtla

  Aslında her bütçeye uygun genç odası takımı bulmak mümkün ama gençlere hitap eden genç odası takımları genelde pahalı oluyor 🙂

 2. ahsen 09 Ekim 2013 at 09:44 - Yanıtla

  genç odası takımlarında modern takımlar klasik takımlara göre daha pahalı. gençlere de daha çok modern takımlar hitap ediyor. genç odası takımlarında ortalama bir bütçeye göre 2 bin 4 bin arası güzel genç odası takımları bulmak mümkün.

 3. peri g. 09 Ekim 2013 at 16:41 - Yanıtla

  aslında genel olarak düşünüldüğünde fiyatlar çok pahalı değil. her birini ayrı ayrı aldığınızda (gardrop, yatak, başlık, baza ….. vs ) inanın daha pahalıya geliyo. o yüzden genç odası takımları hem hesaplı hem de görsel anlamda şık

 4. birce 09 Ekim 2013 at 23:27 - Yanıtla

  tabi tasarımların ve modellerin özgünlüğüne, işlevselliğine göre fiyatları artıyor. ama hazır mobilya marklarında gerçekten düşük fiyatlarda genç odası mobilyaları bulmak mümkün

 5. nurdan s. 11 Ekim 2013 at 11:01 - Yanıtla

  genç odası fiyatlarını araştırıyorum. uygun fiyata genç odası takımları var gençlerin beğendiği tasarımlar daha pahalı oluyor.

 6. Armağan 12 Ekim 2013 at 00:24 - Yanıtla

  Genç odası mobilyaları da çok pahalı. Çünkü genç odası takımları hem yatak odası, hem çalışma odası hem de dinlenme odası olarak geniş bir kullanıma hitap ediyor.

 7. TURGUT 14 Ekim 2013 at 13:27 - Yanıtla

  genç odası fiyatları aslında çok uygun değil. gençlerin beğendiği genç odası tasarımları biraz tuzlu bence.

 8. burçin 21 Ekim 2013 at 09:52 - Yanıtla

  genç odası fiyatları aslında çok makul. öyle çok uçuk fiyatlar yok ama almışken iyisi olsun diyorsanız tabi biraz daha kesenin ağzını açmak lazım.

 9. nurdan 25 Ekim 2013 at 10:32 - Yanıtla

  oğlum bir tane genç odası takımı beğendi. oldukça tuzluydu fiyatı. ama genç odası takımlarında daha çok görselliğe göre artıyor genç odası fiyatları.

 10. melike 28 Ekim 2013 at 10:36 - Yanıtla

  genç odası takımı alırken fiyatından çok dolabın ve yatağın kalitesine bakın.

 11. belçim 29 Ekim 2013 at 10:25 - Yanıtla

  genç odası fiyatları uygun aslında. özellikle ranzalı genç odası takımlarını gençler çok beğeniyor. hem de kullanışlı.

 12. burçin 30 Ekim 2013 at 10:46 - Yanıtla

  genç odası fiyatları gençlerin beğendiği modeller pahalı oluyor 🙂

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya