GENÇ ODASI FİYATLARI

Genç odalarında fiyatlar oldukça farklı olarak çıkıyor karşımıza. Bu duruma, genç odası takımının neleri kapsıyor olduğunun da etkisi büyük. Bazı çalışma gruplarında bulunan birkaç parça da genç odası tanımının içine girebiliyor. Ancak modüler mobilya sistemi bu açıdan oldukça kullanışlı. Alacağınız genç odasının fiyatı sahip olmak istediğiniz parçalara göre değişkenlik gösterecek. Her ev her ortam için bu parçalar değişkenlik göstereceğinden fiyatlar da başka başka olacaktır. Ancak genel olarak genç odası fiyatları hakkında bir değerlendirme yapalım.

Genç odası fiyatlarının genel toplamına değinmeden önce parçalar hakkında biraz daha detaylı bir inceleme yapmakta fayda var. Tüm oda takımlarında olduğu gibi genç odalarında da fiyatı en çok etkileyen unsur dolaplar oluyor. Dolap fiyatları ortalama 1000 TL civarında çıkıyor karşımıza. Ancak dolap konusunda büyüklük belirleyici bir etken. Ondan da önemlisi klasik kapak mı yoksa sürgülü mü kullanılıyor olduğu daha da önemli. Özellikle sürgülü gardrop fiyatları oldukça yüksek olabiliyor.

Mekanizmalar genel olarak fiyatta ciddi artışa sebep oluyor. Mesela bir çalışma masası klasik bir masa ise 200 TL bile yeterli olabiliyorken daha fonksiyonel ve farklı bir masa için 1000 TL dahi ödemeniz mümkün olabiliyor. Yataklar için de aynı durum söz konusu. Özellikle genç odasının iki kişilik mi yoksa tek kişilik mi olduğu önemli bir nokta. Yatak fiyatı, şifonyerin kaç çekmeceli ya da kaç sıra olacağı ve komodinlerin de fiyatı eklenerek genç odası fiyatları ortaya konabiliyor. Tabii siz yer ve kullanım durumunuza göre bunlarda bazılarını iptal edebilirsiniz. Örneğin komodinler genç odalarında çok fazla tercih edilmeyen parçalar arasında.

Genç odası fiyatlarının toplam değerlerine bakacak olursak çok temel parçalardan ve klasik kullanımlı mobilyalardan oluşan genç odalarının fiyatları 1000 TL civarında çıkıyor karşımıza. Daha modern bir takım sahibi olmak isteyenler ise 3 ile 8 bin TL gibi bir tutarı gözden çıkarmak durumunda kalacaklar.

Önerilen Makalelerimiz