Farklı ve Çarpıcı Yemek Odası Tasarımları

Evinizin genel dekorasyonu ile uyumlu bir yemek odasına sahip olmak istiyorsanız, farklı ve baş döndüren yemek odası takımları ile bunu yapabilirsiniz. Bu yemek odası takımlarında tercih edeceğiniz renklerde oldukça önemlidir. Renk bakımından da iç açıcı ve ferahlık katan mobilya tasarımlarının yemek odanızın dekorunda kullanmanız faydalı olacaktır. Bu şık tarzdaki yemek odası takımlarında bütünlüğü sağlamak ve estetik açıdan dekorasyonu bir üst noktaya çıkaracak modelleri tercih etmenizi öneririz. Modern ve klasik tarzdaki yemek odası takımlarının dengeli uyumu oldukça hoş durmaktadır. Yemek odası takımınızla salon takımınızın birbirini tamamlayacak tarzda kusursuz parçalardan oluşmasına özen göstermelisiniz. Salon ile iç içe olan yemek takımınızın birbiriyle sırıtmayacak tarzda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Klasik motifleri sandalye ve masa üzerinde kullanarak beklentilerinizin üzerinde bir yemek odası oluşturmanızda söz konusu olacaktır.

Yemek odası takımlarında kullanılan aydınlatmanın ve açık renkli tasarımların daha hoş durduğunu söylemekte fayda var.

Açık renkli yemek odası tasarımları yemek odanıza ferahlık ve zenginlik kazandıracaktır. Yemek odanızı daha çekici hale getirmek istiyorsanız, sıra dışı lambalar kullanarak oldukça hoş bir yemek odası takımına sahip olabilirsiniz. Göz doldurucu görselliğe sahip olan salonunuzun aynı şekilde bir yemek odası takımına sahip olması ile dekorlarınızı mükemmelleştirebilirsiniz.

Elena Yemek Odası Takımı
Elena Yemek Odası Takımı

Beyaz ve siyahın birlikte kullanımıyla oldukça ahenkli bir yemek odası tasarımına kavuşmanız mümkündür. Beyaz tarzda dekore edilen yemek odası takımları üzerinde klasik figürlerin kullanılması da oldukça hoş durmaktadır. Masa ve sandalye ayaklarında kullanılan klasik motifler eşsiz bir görünüm sunmaktadır. Yemek odası takımlarında minimalist tarı da kullanarak hoş bir dekor oluşturmanızda söz konusu olabilir.

 Mutfakların da yemek odası takımları ile iç içe olduğu tasarımları görebilmeniz mümkündür.

Minimalist stillerde yapılan bu yemek odası takımlarında şıklık esas alınmaktadır. Bu tarz bir yemek odası takımında yüksek bir masa ve son derece modern şelide dizayn edilmiş sandalyeler yer almaktadır. Eskitme tarzda düşünebileceğiniz yemek odası takımları da dekorasyonda oldukça şahane durmaktadır.

Akasya Yemek Odası
Akasya Yemek Odası

Eskitme tarzında oluşturulan yemek odası takımlarında sandalye ve masa tasarımları ahşap olmaları ile göze çarpmaktadır. Masanın sağlam olması ve yere tam oturması da bu mobilya tasarımını daha güzel göstermektedir. Sandalyelerin masanın etrafında doğru bir şekilde konumlandırılması dekoratif zenginliğe yol açacaktır. Deri tasarımlı yemek odası takımları da dekorasyonda oldukça şık durmaktadır. Deri tasarımlar, hem kolay silinebilmeleri hem de oturuş kolaylığı sağlamaları bakımından tercih edebileceğiniz tasarımlardandır.

Ahşap ile deri takımların birbirine olan uyumu yemek odasını daha da güzel gösterecektir.

Masanın ahşap ve sandalyelerin deri tasarımlardan oluştuğu bu yemek odası tasarımlar görsel zenginliğin yanında konfor bakımından da oldukça rahat tasarımlardır. Siyah, beyaz ve bordo tarzda düşünülen bu deri ve ahşap tasarımlı yemek odası takımları ile yemek odalarınızda fark yaratmanız mümkündür.

yemek-odalari-inegol-mobilya

Yemek odası takımlarında banklı sandalye tarzında yemek odası takımlarını da kullanmanız söz konusu olacaktır. Bank şeklinde dizayn edilen sandalye modelleri ile fazla sandalye kullanmayarak daha fazla geniş alanı dekorlarınıza yansıtabilirsiniz. Klasik tarzdaki yemek odası takımları ise klasik tutkunlarının vazgeçemeyeceği modellerdendir. Klasik yemek odası takımları göz alıcılıkları ve şıklıkları ile adeta sizleri büyüleyecek şekillerde tasarlanmıştır.

Klasik yemek masası ve sandalyelerinin üzerlerindeki klasik figürler ve motifler olabildiğince hoş durmaktadır.

Klasik tasarımların estetik yönü de yemek takımlarında görmek isteyeceğiniz türden unsurlardır. Klasik yemek odası takımında masa, sandalye, vitrin ve konsolun birbiri ile uyumu harikulade bir ahenk oluşturacaktır. Klasik yemek takımlarının en güzel taraflarından biri de varaklı ve gravürlü figürler de masa ve sandalyeler üzerinde oldukça hoş durmaktadır.

8-kişilik-yemek-masası-modeleri

Klasik yemek odalarının en göze çarpan taraflarından bir diğeri de vitrin ve aynalı konsol modellerinin oldukça hoş görünmesidir. Geniş aynalı konsol klasik yemek takımının en dikkat çeken ve dekoratif nitelikli eşyalarından bir diğeridir. Vitrin modeli ile de yemek odası takımı daha zengin bir görünüme kavuşmaktadır. Sizlerde farklı tarzlarda yemek odası takımlarını dekorlarınızda kullanarak daha ihtişamlı ve görkemli yemek odası takımlarına da kavuşabilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz