Dekorasyon ve Dizayn

admin 06 Kasım 2013 3

Mobilyacılık günümüzde ekonomik olarak getirisi yüksek olan ticari bir meslek dalıdır. Ticari meslek dalı denildiğinde akıla zamanla kayıp olacak bir meslek gibi gelir, fakat insanların istekleri doğrultusunda kolay kayıp olacak bir meslek değildir. Mobilyacılık eski yıllardan günümüze kadar kendini geliştirecek şekilde ilerleyen bir meslek grubudur.

Lüks mobilya takımları, hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir gereçtir bizim için. Evimizi dizayn ederken ihtiyaç duyduğumuz eşyaların en başında gelir lüks mobilya takımları. Dekorasyonda lüks mobilya takımlarının kullanım alanları denildiği zaman akla ilk gelen kuşkusuz ki ev dekorasyonudur, fakat lüks mobilya takımlarının kullanım alanı sadece ev dekorasyonu ile sınırlı kalmaz. Hastanelerde, kişisel iş bürolarında, özel muayene yerlerinde ve kreşlerde de lüks mobilya takımları, bu mekânları dizayn ve dekore etmek için özel bir yere sahiptir. Dizayn etmek ve dekore etmek için gerekli ve önemli olan bir diğer nokta ise kişilerin zevk ve beğenileridir. Dizayn ve dekore edilecek mekân için lüks mobilya takımları ve diğer dekorasyon eşyalarını ayarlarken, o mekânlarda bulunacak insanların göz zevkine hitap edebilecek ve insanları pozitif yönde etkileyecek şekilde mobilya takımlarının ve dekorasyon eşyalarının seçimi yapılmalıdır. Bahsettiğimiz mekânları dizayn ve dekore ederken lüks mobilya takımları seçimi kadar önemli olan diğer bir etken ise, bu mekânları kullanan insanlarda olumlu etki uyandırabilmesinden dolayı, mekânda kullanılacak olan mobilyaların ve dekorasyon eşyalarının rengi ile mekânın duvar rengidir. Çoğu kişi bir mekânın dizayn ve dekorasyonunu yaptırırken veya yaparken renk konusu üzerinde çok yoğunlaşmaz, fakat duvarların, mobilyaların ve dekorasyon eşyalarının renk seçimi, dizayn ve dekorasyonunu yapan veya yaptıran kişinin yoğunlaşmasının gerektiği bir durumdur.

Bilimsel çalışmalar sonucunda insanların, eşyaların ve bulunulan mekânın renginden olumlu yada olumsuz etkilendikleri ispat edilmiştir. Çevredeki kullanılan renklerin insanların ruh halleri ve anlık olarak psikolojileri üzerinde etkisi bulunmaktadır.

3 Yorum »

  1. sevim 08 Kasım 2013 at 12:47 - Yanıtla

    ev dekorasyonunda herkes lüks mobilya takımlarını tercih ediyor genelde. son zamanlarda artık mobilya firmaları bu anlamda oldukça gösterişli ve şık tasarımlar üretiyor.

  2. Aylin Akçil 10 Kasım 2013 at 13:00 - Yanıtla

    Dekorasyonda önemli olan insanın içine sinen mobilya modellerini alması, istediği renkleri seçmelidir.

  3. rukiye 10 Kasım 2013 at 22:49 - Yanıtla

    ev dekorasyonu yapmak çok zevkli bir iş ama bir o kadar da zor. o kadar fazla çeşit var ki insan seçim yapmakta zorlanıyor.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya