Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk odası dekorasyonlarında, çocuğunuzun daha keyifli ve eğlenceli vakit geçirebileceği mobilyaları kullanarak oldukça hoş ve güzel dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Çocuğunuzun odasında kullanacağınız renklerde daha canlı ve hareketli renkleri kullanarak daha dinamik bir ortamı çocuğunuzun odasına taşıyabilirsiniz. Turuncu, sarı, kırmızı, mavi, pembe gibi renkleri kullanarak farklı kombinasyonlar oluşturabilir ve bunu da dekorunuza yansıtabilirsiniz. Çocuğunuzun odasında kullanacağınız yatak odası takımlarının bazalı olması çocuğunuzun her açıdan mutlu olmasını sağlayacaktır. Bazalı yatak modelleri ile çocuğunuzun yatağında daha rahat ve sağlıklı bir biçimde uyumasını sağlayacaksınız. Ayrıca bazalı yatak modelleri fazla eşyalarınızı depolamanıza da imkan tanımaktadır. Geniş iç hacmi sayesinde birçok eşyayı içine sığdırabileceğiniz şahane tasarımlardır.

inegol-cocuk-odasi-mobilyalari

Gardrop modeli olarak küçük boyutlu olan gardropları kullanmanız çocuk odanızı daha geniş gösterecektir.

İki kapılı modellerin yanında sürgülü ve raylı gardrop modelleri işlevsellikleri ile göz doldurmaktadır. Aradığınız eşyaya daha çabuk ulaşmanızı sağlayan bu gardrop modellerindeki bölmeler ve raflarda işlerinizi kolaylaştırmanıza imkan sağlayacaktır. Çocuğunuzun eşyalarını askıya düzenli ve tertipli bir şekilde asabileceği askılıklarda gardrobunuz da bulunmaktadır.

Çocuğunuzun odasında kullanacağınız çalışma masasınında ahşap ve dayanıklı olması oldukça önemlidir.

Uzun yıllar kullanıma imkan tanıyan bu çalışma masaları tamamen ahşaptan ve el yapımı olarak tasarlanmışlardır. Çalışma masaları, çocuk odalarının en çekici ve göz alıcı tasarımlarıdır. Bu bakımdan da mümkün olduğunca sağlam ve konforlu olan modellerin tercih edilmesine özen göstermelisiniz. Son derece ergonomik ve antropometrik olan tasarımları çocuğunuzun odasında kullanmanızı tavsiye ederiz.

cocuk-odasi-mobilya

Çocuğunuzun odasında kullanılan halı modellerinde daha yumuşak dokuya sahip olan modelleri kullanmanızda fayda vardır. Renkli mobilyalarınız ile uyum sağlayacak açık renkli halı tasarımları ile dekorunuzu daha güzel gösterebilirsiniz. Çocuğunuzun odasını mümkün olduğunca fonksiyonel ve işlevsel olan mobilyalar ile dekore ederek daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzun zevklerini, tercihlerini ve gereksinimlerini yansıtan bir dekorasyon oluşturmalısınız.

Unutmamanız gereken şey burasının çocuğunuza ait bir yer olduğudur.

Yatak örtüsü ve nevresim modellerinde değişimi kolay tarzda olanları tercih etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca çocuğunuzun beğendiği stikerları çocuk odasının duvarlarında kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.
Erkek çocuklarınız için arabalı ya da çizgi film karakterlerinden oluşan yatak modellerini, kız çocuğunuz içinde Barbie bebekli yatak modellerini de düşünebilirsiniz. İki ya da daha fazla çocuğunuz aynı odayı paylaşacaksa o zaman ranzalı modelleri tercih etmelisiniz.

Çocuk odalarında kullanılan mobilyaların daha yuvarlak kenarlı olmasına özen göstermelisiniz. Sivri uçlu veya cam mobilyaları çocuk odası dekorasyonunda kullanmamalısınız. Çocuk odalarında çocukların güvenliğini tehdit eden mobilyaları kullanmamalısınız. Çocuğunuzun odasında kullanacağınız kitaplık modelleri de okuma alışkanlığının çocuğa daha kolay aktarılmasını sağlayacaktır. Ayrıca çocuğunuzun odasında kullanacağınız eşyaların az yer kaplamasına dikkat etmelisiniz.

cocuk-odasi-mobilyalari-inegol

Çocuğunuzun daha fazla hareket alanı bulacağı çocuk odaları tasarlamalısınız.

Aydınlık, geniş ve ferah bir çocuk odasına sahip olmak çocuğunuzu da mutlu edecektir. Çocuk odasında çocuğunuzun oyun alanını kısıtlayacak tarzdaki mobilyaları kullanmaktan kaçınmalısınız. Çocuğunuzun yaratıcılığını arttıracak tarzda oyuncaklara yer vererek çocuk odasının harikulade görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuk odasında kullanacağınız mobilyaların çocuğunuzun boyuna göre olması da çok önemlidir. Çocuğunuza kendi odasında özel ve bir o kadar da özgür hissettirecek dekorlar oluşturarak daha sağlıklı bir birey olarak yetişmesini sağlayabilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz