Bayanlara Bakım Önerileri ve Diyet İpuçları

admin 17 Ocak 2017 0

Kişisel bakım konusunda hassas olan bayanlara bakım önerileri ile günlük hayatınızda kolayca uygulanabilecek pratik uygulamalar söz konusudur. Ama bunun da öncesinde bakım konusunu biraz daha açarsak, cilt bakımı, yağlı görünüm için selülit bakımı ve kilo verme için diyet şeklinde genel bir sınıflandırma yapmak mümkündür. Bu sınıflandırma aslında ağırlıklı bu noktalara yönelim olduğu için yapılan bir çeşitlendirmedir.

Günlük Cilt Bakımı Önerileri

Gün içinde cilt gözenekleri kir, sigara dumanı, yağ ve makyaj kalıntılarıyla dolar. Bu durumda hava almayan gözenekler için günlük cilt bakımı uygulanmalıdır. Özellikle gece saatlerinde hücreler kendini yenilediği için makyajı temizlemek ve nemlendirme yapmak kritik öneme sahip.  Bunun dışında gün içinde de mümkünse cildi yıkamak ve krem sürmek önemli detaylardan. Tabi fırsatınız yoksa makyaj öncesinde gereken bakımı yaparak gün içinde rahat hareket edebilirsiniz.  Haftada iki ya da 3 kere maske uygulaması, günlük temizleme ve nemlendirme, bölgesel kırışıklıklar için serum desteği sağlayarak bakım sağlanabilir. Tabi tek başına bakım yeterli olmayabiliyor. Kötü alışkanlıklar ve düzensiz beslenme, cildin yıpranmasına neden oluyor.

bayanlar ve güzellik

Selülitlere İyi Gelen Uygulamalar

Kalça ve göbek bölgesinde yoğunlaşan selülit, aslında gözeneklerin yağ dolması ve yüzeyde belli olması sorunudur. Sanılanın aksine fazla kilolarla alakalı değildir, yağlanmayla ilgilidir. Yani zayıf birinin selülitleri arken kilolu başka birinin olmayabilir. Cilde içsel ve dışsal olarak yapılan etkili selülitlere iyi gelen uygulamalar sayesinde belirgin iyileşme görülebilecektir. Düzenli olarak selülit giderici kremlerle masaj yapmak o bölgedeki kan dolaşımını harekete geçirir ve pürüzlü görünümü bir süre sonra yok eder.  Ayrıca spor yapmak kas yapan -yağ yakan uygulamalara yönelmek de işe yarar.

bayanlar diyet

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet İpuçları

Sağlıklı kilo vermek için diyet konusu kritik öneme sahip ve bir anlam ayrımından bahsetmek gerekiyor. Kilo vermek ve bunu sağlıklı biçimde yapmak aynı şey değildir. Hiçbir şey yemeyerek de kilo verebilirsiniz, ancak depresyona girer, halsiz kalır, hayata küsersiniz. Sonra da vücut pes eder ve daha fazla yemeye başlarsınız. Sağlıklı kilo vermek için spor yapmak ve az- sık aralıklarla beslenmek gerekmektedir.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya