Ahşap Kitaplık Modelleri

Ahşap kitaplık modelleri, evlerinizde kullanacağınız en ideal ve bir o kadar da dayanıklı tasarımlardır. Uzun yıllar kullanıma imkan tanıyan bu mobilya tasarımları ile oluşturacağınız dekorlar olduğundan çok daha güzel ve farklı olacaktır. Hem modern bir yapıya sahip olan hem de ahşap olan bu kitaplıklar herkesin beğenisini kazanmaktadır. Dekoratif olan ve işlevsel açıdan yaşam alanlarınıza değer katacak olan bu ahşap kitaplık modelleri ile fark yaratacaksınız. Kitaplık modellerinde en çok dikkat çeken noktalardan biri kitaplığın birden çok rafa ve bölmeye sahip olmasıdır. Kitaplık modellerinde, birbiri üzerinden geçen çizgiler şeklinde görünen raflar şeklinde üretilen tasarımlar çok dikkat çekmektedir.

Kitaplık modellerinde, kitapların derli toplu ve düzgün bir şekilde durmasını sağlayan rafların geniş hacimli olmasına ve aralarındaki bölmelerin belirli aralıklarda olmasına dikkat etmelisiniz. Açık raflı kitaplıklar aradığınız kitabı kolayca bulabileceğiniz şekilde tasarlanan harikulade mobilya ürünleridir. Kullanışlı olmaları ve sağladıkları kolaylıklar nedeniyle bu kitaplık modelleri çok tercih edilmektedir. Kapaklı kitaplık modelleri ise daha çok görünmesini istemediğiniz eşyalarınızı depolamak istediğinizde düşünebileceğiniz modeller arasındadır.

D3CB5A5E-EA55-A5AD-A00644C1C8352623

Çekmeceli ve raflı kitaplık modelleri özellikle genç odalarında ve çocuk odalarında kullanabileceğiniz harikulade mobilya tasarımlarındandır.

Genç odalarında gençlerin kitaplarının daha düzenli durmasına yardımcı olacak bu kitaplıklar, çocuk odalarında ise çocukların kitaplarının dağınık bir şekilde görünmesinin önüne geçecektir. Ahşap kitaplık modelleri, duvara monte edilebilir şekilde de yapılabilmektedir. Bu yönüyle daha az yer kaplayacağı için odalarınızda daha geniş alanlar bulmanızı da sağlayacaktır. Bu harikulade kitaplık modelleri daha çok açık renklerde ve ceviz renklerinde tasarlanabilmektedir.

Ahşap kitaplık modelleri, sağlamlıkları ve dayanıklılıkları ile de göz doldurmaktadır. Kolay deforme olmayan ve yıpranmayan bu mobilya tasarımları ile yapacağınız dekorasyonlar akıllarda iz bırakacaktır. Oldukça sade ama işlevselliğin her açıdan görülebildiği bu harika tasarımlar evlerinizin yeni gözdesi olacaktır. Yaşam alanlarınızı süsleyebileceğiniz bu kitaplık modelleri ile kitaplarınızın etrafa saçılmasını önleyeceksiniz. Ayrıca biblolarınızı ve süs eşyalarınızı da raflarına koyabileceğiniz bu mobilya ürünleri ile dekorlarınızı başka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

2022 -ahsap-kitaplik-modelleri-3

Ahşap tasarımlar, diğer mobilya tasarımları ile de eşsiz bir uyumu evlerinize getirecektir.

Kitaplık modelinizi iki yönlü olarak da kullanabilmeniz mümkündür. Her içi taraftan açık olacak şekilde kullanıma imkan veren ahşap mobilya tasarımları ile hem fonksiyonelliği hem de estetik görünümü bir arada bulabileceksiniz. İsterseniz dikey isterseniz yatay şekilde tasarlanan raflar ile kitaplarınızın daha simetrik durmasını sağlayabilirsiniz. Göze hoş gelen ve dekorasyonda oldukça hoş görünen bu sevimli kitaplıklar, dekorasyonlarınızın tamamlayıcısı ve en büyük yardımcısı olacaktır.

Modern tarzda dizayn edilen kitaplık modellerinde daha çok dayanıklılık ve sağlamlık bakımından problemler yaşanmaktadır. Hatta bazı modellerin kitapların ağırlığını taşımadığı bilinmektedir. Bu açıdan klasik tarzda ve ahşap olarak yapılan kitaplıklar oldukça dayanıklıdır. Alabildiği kadar kitabı klasik ve ahşap modellere sığdırmanızda mümkündür. Kitaplık modellerinde kullanılan kaplamalara da dikkat etmelisiniz. Kaplamalarda oluşabilecek zarar kitaplarınıza zarar verebilecek niteliktedir.

Kitaplarınızın daha gösterişli durması için kaplamaların oldukça kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Modern kitaplıklar modern tarzdaki mobilyalarınıza daha kolay uyum sağlayacağı için modern kitaplıklar dekoratif olarak tercih edilmektedir. Klasik tarzdaki kitaplıklar ise daha çok dayanıklılık ve sağlamlık açısından ilk sıralarda tercih edilmektedirler. İsterseniz kitaplık modellerinizde evinizin boyutuna özel olarak dizayn ettireceğiniz tasarımları da kullanabilirsiniz.

2022 -ahsap-kitaplik-modelleri-11

Özel tasarımlı kitaplar ile evlerinizde daha huzurlu ve ferah bir ortam oluşturmanızda mümkündür.

Modern kitaplık fiyatları seri üretim oldukları için daha ucuzdur. Ancak klasik ve ahşap tasarımlar özel üretim oldukları için biraz daha pahalıdır. Dilerseniz kitaplık modeli olarak ünite tarzındaki mobilya tasarımlarını da düşünebilirsiniz. Ünite modeli şeklindeki bu tasarımlar ile evlerinizde düzenleyici bir rol üstlenmektesiniz. Hatta kitaplıklı Tv ünitesi modelleri bu bakımdan evlerin dekorasyonunda ilk düşünülen modeller arasındadır.

Kitaplıklı Tv ünitesi modelleri ile hem yerden tasarruf edeceksiniz hem de salonlarınızdaki karmaşıklığı önleyebileceksiniz.

Klasik tarzda bir dekorasyonunuz varsa mutlaka klasik modellerde tasarlanan klasik kitaplık modellerini kullanmanızı öneririz. Eskiyi ve geçmişi hatırlatan tarzda bir kitaplık modeli ile evlerinizin dekorasyonunda olağanüstü bir görsellik elde etmenizde mümkündür. Sizlerde evlerinizde kullanacağınız ahşap kitaplık modelleri ile kitaplarınızı uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Ahşap kitaplık modellerinin dekoratif ve fonksiyonel özelliklerini başka hiçbir kitaplık modelinde bulmanız mümkün değildir.

Önerilen Makalelerimiz