Yuvarlak Masa Takımları

admin 03 Ekim 2013 7

Hem mutfaklarda hem de iş yerlerinde kullanılan masalar son derece önemlidir. Yuvarlak masa takımları pek çok kişinin tercih ettiği mobilyalardandır. Bir iş yerinde toplantılar genellikle yuvarlak masalarda yapılmaktadır.
Yuvarlak masa takımları değerlendirildiğinde genellikle ahşap olan takımların bahçe tasarımı için son derece uygun olduğu bilinmektedir. Yuvarlak masanın çevresine kare olan sandalyeler konabilir. Söz konusu masaların aynı zamanda katlamalı olan modelleri de bulunmaktadır. Bunun yanında katlanmayan modeller de pek çok kişinin tercih ettiği modellerdir. Mat renklerden hoşlanan pek çok kişi yuvarlak masa takımlarını değerlendirirken yeşil, turuncu ve gri uyumunu sağlamaktan hoşlanabilmektedir.

Pek çok kişi mutfakta da beyaz renkten hoşlanmaktadır. Beyaz renkli yuvarlak masa takımları çok beğenilmektedir. Önemli olan mutfak takımı ve odanın ortamının birbirleri ile uyum sağlamasıdır. Bu uyum sağlandığında şıklık da kendiliğinden gelecektir. Aynı zamanda sağlamlık da oldukça önemlidir. Koltukların rahatlığı ve konforu konusunda son derece titiz olmak gerekmektedir. Yuvarlak olan masa takımları değerlendirildiğinde aynı zamanda örmeli olan masaların da son derece şık olduğu görülmektedir. Bu modeller genellikle balkonlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında yaz aylarında bahçelerde de bu modeller kullanılmaktadır.

Yuvarlak masa takımları değerlendirildiğinde özellikle sadece mobilya tasarlayan değil, aynı zamanda mekan tasarlayan firmalardan yana tercihte bulunmak gerekmektedir. Bu sayede uyum ve şıklık da sağlanmış olacaktır. Mobilyanın hem konforu, hem şıklığı hem de rahatlığı sunması önemlidir. Bunun yanında sağlamlık konusunda da hassas olmak gerekmektedir.

Tek yuvarlak masalar olduğu gibi sandalyeleri ile birlikte satışa sunulan masalar da kullanılabilir. Önemli olan mekanın nasıl bir mekan olduğu ve masanın ne için kullanılacağıdır. İş yerleri için genellikle ahşaptan beyaz, siyah, gri ya da kahverengi olan masalar seçilmektedir. Seçilen koltuklar rahat ettirmekten ziyade kişiyi dik tutacak daha dik olan masa modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu sayede işe odaklanmak da kolaylaşacaktır.

7 Yorum »

 1. özlem ay 04 Ekim 2013 at 09:59 - Yanıtla

  yuvarlak masa takımları özelikle mutfağınız elverişliyse mutfak dekorasyonunda kullanılmalı çünkü çok şık duruyor. ama mutfak alanınızın elverişli olması lazım. bir de mutfak dolaplarıyla uyum sağladıgınız zaman harika bir mutfak çıkıyor ortaya. ben yaklaşık 1 ay önce tek yuvarlak masa almıştım. sandalyelerini kendim başka yerden takım yaptım çok güzel oldu. zaten aldıgınız mutfak masası cam olursa uyum sağlanıyor kolaylıkla sandalyelerle.

 2. MAHSUM 04 Ekim 2013 at 10:02 - Yanıtla

  BEN İŞ YERİMDE YUVARLAK MASA KULLANIYORUM. YUVARLAK MASA TAKIMLARI ARASINDA İŞ YERLERİ İÇİN ÖZEL TASARIMLAR VAR VE ÇOK ŞIK DURUYOR. AYRICA OLDUKÇA KULLANIŞLI..

 3. zeynep 11 Ekim 2013 at 10:55 - Yanıtla

  yuvarlak masa modelini ben mutfağımda kullanıyorum ama çok kullanışlı değil değiştirmeyi düşünüyorum.

 4. neslihan 21 Ekim 2013 at 09:46 - Yanıtla

  yuvarlak masa modelleri aslında salonda bile kullanılabilir. benim çok hoşuma gidiyor.eşyalarınızla kombine edebilirseniz kesinlikle çok şık duruyor.

 5. zeliha 23 Ekim 2013 at 15:16 - Yanıtla

  yuvarlak masa takımlarını ben çok beğeniyorum. salonumda kullanıyorum. yemek odası takımımın masası yuvarlak cam masa ve görenlerin çok hoşuna gidiyor.

 6. furkan 24 Ekim 2013 at 10:44 - Yanıtla

  benim çalışma masam yuvarlak cam masa ama hiç kullanışlı değil cam olduğu için

 7. öznur 25 Ekim 2013 at 10:36 - Yanıtla

  yuvarlak masa modelleri camlı oldugu zaman hoş oluyor bence. yuvarlak cam masalar da e çok mutfaga yakışıyor.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya