Yaz Dekorasyon Örnekleri

admin 03 Mart 2014 1

Yaz ayları her zaman değişimin başlangıcı ve yenilenme zamanıdır. Yaşam alanlarınıza gelecek yeni bir soluk size farklı değerler katar. Çeşitli dekorasyon fikirlerinden yararlanarak baştan yaratılan mekânlarda bu yaz tarihin ve ihtişamın etkisi çok fazla hissediliyor. Son zamanlarda Osmanlı saray hayatını konu edinen dizi ve filmlerde kullanılan mobilya ve aksesuarlar dekorasyon trendlerinin değişmesine neden oldu. Yaşam mekânlarını yenilemek isteyenlerin tercihlerinde sevdikleri film karakterlerinin kullandıkları eşyalar etkin rol oynuyor.

Bu yaz dekorasyonda modern esintilerden uzak varaklı ve oymalı klasik mobilyalar, desenli şık kumaşlar, el işçiliği ile hazırlanmış dekoratif aksesuarlar ev dekorasyonunun baskın unsurları olarak ön plana çıkıyor. Sezonun en çok tercih edilenleri ise oymalı yemek odası takımları, şık ve gösterişli yatak odaları, kadife kaplı klasik koltuk takımları. Yazın en çok tercih edilen renk tonları ise geçen yıl olduğu gibi yine açık tonlar. Buna ilave olarak klasik mobilyanın vazgeçilmez rengi olan ceviz tonlarında ilgi arttı.

2014-yaz-dekorasyon-örnekleri

Elita Klasik Koltuk Takımı

asortie-mobilya

Prenses Klasik Yatak Odası

yaz-dekorasyonları

Palermo Sohbet Seti

yaz-dekorasyon-modası

Artemis Klasik Yemek Odası

Osmanlı denildiğinde ilk akla gelen ihtişam, lüks ve el işçiliği yılların eskitemediği klasik mobilyalarda yeniden hayat buluyor. Türkiye’de klasik mobilyanın önemli markalarından Asortie Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve genç işadamı Murat ERAT, son dönemde Osmanlı tarzı mobilyalara artan talep ile ilgili yaptığı açıklamada “İnsanlar artık düz ve sıradan mobilyalar ile evlerini dekore etmek istemiyorlar. Gittikleri birçok yerde karşılaşabilecekleri mobilyaları kendi evlerinde görmek istemeyenler, bize gelip kendi stillerine uygun mekâna özel mobilyalar yaptırıyorlar. Bizlere gelen taleplerde de son dönemde el işçiliği ile yapılan klasik mobilyalar ağırlıkta. Asortie Mobilya olarak, insanların kendilerini mutlu hissedecekleri, aynı mekânda bulunmaktan mutlu olacakları ve sadece kendilerine özel klasik mobilyalar tasarlıyor ve üretiyoruz” şeklinde konuştu.

1 Yorum »

  1. ismigül 06 Mart 2014 at 09:45 - Yanıtla

    insan yaz aylarında açık tonlarda cıvıl cıvıl mobilyalar görmek istiyor evinde de. yazlık evlerin dekorasyonunda bu anlamda daha özgür olunabilir ama normal yaşadığımız evlerin dekorasyonunu sürekli değiştirmemiz zaten mümkün değil.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya