Terasınızı peyzaj ile güzelleştirin

admin 19 Ağustos 2013 8

Teras Dekorasyon Modelleri

Herkes evinin güzel ve hoş bir görünüme sahip olmasını ister. Bu nedenle evimizin çoğu bölümünde çeşitli düzenlemeler yaparız. Evimizdeki her bölüm belirli amaçlara hizmet eder. Oturma odasının misafir ağırlamak, mutfakların yemek pişirme ve yemek yemek için uygun olması; yatak odalarının ise kendi tarzımıza ve zevkimize hitap etmesi gerekir. Evimizin bölümlerinden biri vardır ki düzenlemesi sadece bizim hayal gücümüze kalmıştır; teras.

Teraslar gün içinde şehir hayatını geride bırakıp her şeyden uzak bir şekilde kafanızı dinlemenize ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilmenize uygun ortamlardır. Terasları düzenlerken hiçbir kuralı bağlı kalmadan istediğiniz şekilde döşeyebilirsiniz. Çünkü terasların kullanılma amacını siz belirlersiniz. Evinizin en özel bölümü olarak dekore edeceğiniz teraslar sayesinde günlük stresinizi geride bırakıp rahatlayabilirsiniz.

teras-peyzaj--6

Teras Düzenlemeleri

Teraslarınızda isterseniz yaz aylarında bir plaj havası yaratabilir isterseniz de yetiştireceğiniz bitkilerle terasınızı çiçek bahçesine çevirebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmış. Terasların huzurlu ve rahatlatıcı bir ortam olmaları için en iyi yöntem peyzajdır. Peyzaj sayesinde evimizde doğal bir ortam yaratabiliriz. Doğal bir ortam sayesinde stresten ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşıp psikolojik açıdan da rahatlarız.

Peyzaj doğanın bize sunduğu estetik açıdan en hoş görünüme sahip bitkilerin devamlılığını açısından da oldukça önemlidir. Peyzaj yapmak için öncelikle terasınız için bir plan yapmanız sonrasında bir problemle karşılaşmamanız açısından oldukça önemlidir. Plan yaparken gölge, ses ve görüntü kirliliği olan yerleri işaretlemeniz bitki seçerken size yol gösterici olacaktır. Gölge ortamların doğru kullanımı yazın kavurucu sıcaklarında oldukça işinize yarayacaktır.

Teras Zemin Kaplamaları

Bu bölgelerde gölge alanını arttıracak büyük bitkiler seçmeniz oldukça işinize yarayacaktır.  Doğru bitkilerle terasınızda kendiniz, sevdikleriniz ve çocuklarınız için özel bir ortam yaratabilirsiniz. Peyzaj evinizde doğal bir ortam oluşturmanızı sağlar. Bu doğal ortamda isterseniz kendinize organik sebze ve meyveler de yetiştirebilir. Sağlıklı beslenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Peyzaj sayesinde oldukça hoş ve samimi bir ortam elde ederek tüm negatif duygulardan da uzaklaşacaksınız.

8 Yorum »

 1. ayse kaya 19 Ağustos 2013 at 15:32 - Yanıtla

  bahçe ve terasta rahatlığa önem veririrm buradaki foroğraflarda mobilyalar çok güzel seçilmiş

 2. Fatma 23 Ağustos 2013 at 23:51 - Yanıtla

  Terasın peyzajı önemli, huzur verici rahat bir ortam arayanlar içn güzel fikirler olmuş

 3. nurcan biçer 29 Ağustos 2013 at 12:22 - Yanıtla

  bahcede terasda ve balkonda çok rahatlıga önem veririm mobilyalar bence çok güzel

 4. mine 29 Ağustos 2013 at 12:25 - Yanıtla

  terasta bahce mobilyaları çok şık duruyor ve huzur dolu ve huzur verici arkadaşlar

 5. Sevcan Kaynar 01 Eylül 2013 at 20:56 - Yanıtla

  Teras artık yeni konut projelerinde çok önemli… Durum böyle olunca da teras mobilyaları ve teras dekorasyonu bugünlerde bayağı gündemde. Teraslarda genellikle plastik mobilyalar kullanılıyor. Plastik bahçe mobilyaları yağmura ve güneşe daha dayanıklı

 6. menderes büber 03 Eylül 2013 at 14:00 - Yanıtla

  gerçekten bahçe mobilyaları terasta mükemmel duruyor hem göz yorucu durmuyor

 7. kenan ermiş 05 Eylül 2013 at 16:24 - Yanıtla

  Evet arkadaşlar bende sizlerin fikirlerine katılıyorum çok haklısınız göz yorucu olamaz böyle mobilyalar

 8. elvan 05 Eylül 2013 at 23:04 - Yanıtla

  evimin terası evim gibidir özel tasarım yaptırdım masko da mobilyacılara mükemmel ötesi oldu gözlerime inanamadım bir süre şaşkınlık içinde kaldım

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya