Sonbahar Dekorasyon Trendleri

Sonbahar aylarında evlerinizin dekorunda yenilikler yapmak istiyorsanız, işe dekorunuzda etki yapacak tasarımları seçerek başlamalısınız.

Sonbahar dekorunuzda yer vereceğiniz mobilya tasarımları ile dekorlarınızı çok daha özel kılabilirsiniz. Sonbahar dekorunuzda daha çok romantizmi ve hüznü konu alan bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu açıdan bu dekorasyon tarzında kullanacağınız renklerde oldukça önemlidir. Son bahar mevsimi dekorunuzla evlerinizin dekorlarında izler bırakabilirsiniz. Bu mevsimdeki renler bakımından sarı tonlarının çok öne çıktığını belirtmekte fayda var. Kullanacağınız aksesuarlarında dekorunuzu tamamlayıcı nitelikte olmasına özen göstermelisiniz.

Sonbahar dekorasyonunda kullanacağınız tema ile kullanacağınız ögelerin unsurları da oldukça önemlidir.

Koltuk takımlarınızın odak noktası olarak ön plana çıkacağı sonbahar dekorasyonlarında halı, döşemeler, sıcak renkler dekorunuzun olduğundan çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Son bahar dekorunuzda kullanacağınız anan mobilyalarla birlikte kullanacağınız bütünleyici mobilya tasarımları ile dekorlarınızda fark yaratabilirsiniz.

klasik salon oturma grubu sahra 1

Oluşturacağınız sonbahar dekorasyonunda kullanacağınız mobilyalar açısından boyutları itibariyle odanıza yakışacak nitelikte olanları kullanmanızı öneririz. Bu tarzdaki mobilyalarınız hem dekoratif açıdan odalarınızı daha etkileyici gösterecek hem de oldukça rahat etmenizi sağlayacaktır. Sonbaharda evlerinizin farklı bölümlerinde yapacağınız dekorlarda kullanacağınız geçişlere dikkat etmenizde fayda var.

klasik salon takimi benti 1

Oturma odası

Sonbahar dekorasyonlarında oturma odaları en dikkat çeken yerlerden biridir. Bu noktada kullanacağınız koltuk takımları ile beraber kombine edeceğiniz halı ve kırlentler aynı zamanda koltuk şalları da oldukça hoş bir manzaranın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Sonbahar dekorasyonlarınızda dikkat etmeniz gereken şeylerden en önemlisi dekorunuzun fazla eşyalardan arındırılmış olmasıdır. Oturma odanızın dekorunda yer vereceğiniz, soba ve şömine tarzı ısınma araçlarının görünümünü dekoratif açıdan görsellerle süsleyerek daha çekici bir hale getirebilirsiniz.

klasik salon takimi asalet 1

Kullanacağınız koltuk renklerinde sarı ve tonlarını kullanarak şık ve güzel bir dekorun ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Tekli ve ikili koltuk takımlarının birlikte kullanılması da sonbahar dekorunuzun daha zengin görünmesine neden olacaktır. Kullanacağınız renklerde kontrast oluşturarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Küçük bir oturma odanız varsa o zaman sarı tonlarındaki köşe koltuk takımlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Yemek odası

Sonbahar dekorasyonlarında yemek odası takımlarında ahşap ve açık renkli masa ve sandalyeler oldukça hoş bir dekorun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Sonbahar yemek odası takımlarında kullanacağınız mumlar yemek odalarınızın ambiyansını çok daha ihtişamlı ve daha şık gösterecektir. Daha sıcak ve gösterişli bir dekorasyona kavuşacağınız sonbahar dekorasyonu ile evlerinizde farklı bir hava oluşturacaksınız. Kahverengi tonlarının kullanımı da sonbahar yemek odası dekorasyonlarında çok daha güzel durmaktadır.

Mardin Klasik Yemek Odasi 2

Yemek odası dekorasyonlarınızı yemek odanızın duvarlarında kullanacağınız duvar kağıtları ile daha renkli hale getirebilirsiniz. Yemek odanızda yer vereceğiniz yemek masası ve sandalyelerinin estetik açıdan da yemek odanıza uygun tarzda olmasına dikkat etmelisiniz.

Yatak odası

Yatak odalarında ise klasik ve country tarzındaki dekorasyonlar çok güzel bir görünüm ortaya koyacaktır. Halı ve kilim tarzlarında da hayvan postlarına yer vererek çok otantik bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Klasik tarzdaki yatak modelinin bench ya da markiz ile tamamlayarak ortaya hem işlevsel hem de dekoratif bir yatak odası dekoru çıkarabilirsiniz.

Mardin Klasik Yemek Odasi1

Alımlı ve şık olan bu yatak odasında yer alan şifoniyer ve komodin modelleri ile diğer yatak odalarına fark atamanız mümkündür. Sonbahar dekorasyonunda ön plana çıkan yatak odası takımı renklerinde beyaz, uçuk sarı, hardal, gri, kırmızı tonları yer almaktadır. Sonbaharın getirdiği romantizmi yatak odası takımınızla dekorunuza yansıtabilirsiniz.

Mutfaklarda

Sonbahar dekorasyonlarında mutfakların dekorasyonunda ise, daha fonksiyonel tarzdaki mobilyalar tercih edilir. Hem alan açacak hem de hareket alanı sağlayacak mobilya tasarımlarını kullanarak mutfaklarınızda zengin ve son derece modern bir dekora imza atabilirsiniz. Gömme dolapların sağladığı kolaylığı mutfak sonbahar mutfak dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Rafların getireceği ve sağlayacağı kolaylıkları da sonbahar dekorunuz için düşünebilirsiniz. Daha az eşyanın olduğu mutfak dekorunuzla sonbahar mevsiminde fark yaratabilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz