+90 212 675 04 46
[email protected]ankaramobilyamerkezi.com

Sehpa Modelleri

2022 Sehpa Modelleri

Genellikle odalarımızın dekoratif gözükmesi için olmadık şeylere başvurur, kırk dereden su getirerek dekorasyon yaparız. Yalnız bunları yaparken dekorasyonun en temel unsurlarını da unuturuz. Sizlere bu yazımızda dekorasyonun en çok unutulan temel taşlarından biri olan sehpalardan bahsedeceğiz.

Umarız bu yazımızla sehpalar hakkında daha çok bilgi edinebilir ve sehpaların dekorasyondaki önemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olursunuz. Sehpalar aslında dekorasyonunuzu en çok ortaya koyan ve emeğinizin karşılığını almanıza sağlayan önemli dekoratif gereçlerdir. Bunun nedeni ise odanın ortasında bulunmasıdır. Bir odaya girdiğinizde göze ilk batan şey sehpalardır. Bu yüzden seçiminde dikkatli davranmanız gerekir.

Klasik Sehpa Modelleri

Odanızın tasarımına dikkat ederek alacağınız bir sehpa odanızda her şeyin daha iyi gözükmesini sağlayacaktır. Sehpa alımında göz önünde bulundurmanız gereken başlıca unsurlar, halının ve koltuk takımlarınızın renklerine dikkat etmek olacaktır. Eğer dekoratif bir oda istiyorsanız zaten koltuklarınızdaki kumaş kaplamalar ile halınız uyum içerisinde olmalıdır. Bu uyumu ve ahengi daha çok artıracak bir sehpa ise dekorasyondaki tüm güzelliği ortaya çıkaracaktır. Sehpaları alırken dikkat edeceğiniz en önemli şey hangi stilde bir dekorasyona sahip olduğunuz. Eğer modern çizgilere sahip bir odanız varsa deri kaplama veya parlak renklere sahip bir sehpa tercih edebilirsiniz.

sehpa-modelleri-1

sehpa-modelleri-2

sehpa-modelleri-3

Ahşap Sehpa Modelleri

Eğer retro bir tasarımınız varsa daha çok geometrik şekillere sahip bir sehpa edinmenizi öneririz. Klasik tarzda ise ahşap sehpalar ön plana çıkmaktadır. Ahşap ve işlemeli sehpalar her zaman klasik mobilyalar ile çok güzel bir ahenk içinde olurlar. Bu ahenk odanızın çok güzel gözükmesinde de yardımcı olacaktır.

Daha çok orta sehpa adı verdiğimiz bu sehpalar aynı zamanda değişik versiyonlara da sahip. Günümüzde oldukça ilginç sehpalar üretiliyor. Tabi bunlara klasik mobilyaların geleneksel sehpalarını dahil edemeyiz. Zigonlu orta sehpaları, demir bacaklı kahve sehpaları ve monte sehpalar oldukça meşhur bir hale geldi. Son günlerde kullanımı yaygınlaşan bu sehpalar fiyatlarıyla el yakan cinsten… Ancak yapacağınız dekorasyon kesinlikle bu güzel görünümlü sehpaları hakkediyor.

Önerilen Makalelerimiz