Patchwork Halı Modelleri

Yamalı, parçalı anlamına gelen patchwork halı ve mobilyalarda farklı göz alıcı tasarımların meydana gelmesini sağlamaktadır. Özellikle halılarda el dokumalı patchwork, makine dokumalı patchwork, deri kaplama patchwork ve shaggy patchwork halılar evleri, işyerlerin, ofis ve otelleri süslemekte harika görünümler katmaktadır.

Kırmızıdan mavisine, yeşilden kirli beyaza ve pembe renklere kadar ana renklerin birbirinden farklı tonlarını bir halı üzerinde dikdörtgen kare ve dairesel olarak farklı şekillerde kombine etmesiyle ortaya çıkan patchwork halı modelleri oldukça sıcak ortamlar oluşturmaktadır. Geçmişte artan farklı renkteki kumaşların bir araya getirilmesi ile israfı önlemek isteyenlerin oluşturduğu halı tasarımları günümüzde, lüksü, zenginliği ve zarafeti temsil eden oldukça tercih edilir bir ürün olmaktadır.

Patchwork halı modelleri Anadolu’ da kırk yama, kırk pare ve yamalı bohça gibi farklı farklı isimlerle anılan titiz bir çalışma ürünü halılardır. Deri kumaş ile de oldukça harika kombine oluşturulan renklerin verdiği zarafeti, ciddiyeti, estetiği ve renk cümbüşünü patchwork halı modelleri ile yaşadığınız ortamda yakalamanın farkını yaşayacaksınız.

patchwork-hali

patchwork-hali-2

Önerilen Makalelerimiz