Otel mobilyalarında estetik ve konfor bir arada olmalı

admin 15 Ağustos 2013 11

Kimi zaman şehir hayatından uzaklaşmak için kafa dinlediğimiz, kimi zamansa işimiz ya da özel durumumuz nedeniyle kısa süreli vakit geçirmek için tercih ettiğimiz yerlerdir oteller. Otellerin vakit geçirirken bize sunduğu koşullar oldukça önemlidir. Çoğu zaman evimizdeki rahatlığı otellerde de bulmak isteriz. Bu nedenle otellerin hazırladığı odaların konforlu olması müşteri memnuniyetini getirecektir. Otellerin dikkat etmesi gereken temel konular birisi mobilya seçimidir.

Mobilya seçimi sırasında konfor ve estetik göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır. Gün içinde toplantılar, davetler gibi birçok özel güne de ortam hazırlayan oteller misafirlerinin keyifli vakit geçirmesi için en iyi hizmeti sunmayı hedeflerler. Bu yüzden otel yöneticilerin konsepte uygun konforlu ve estetik açıdan göze hitap eden otel mobilyaları tercih etmesi gerekmektedir.

Mobilya seçimi yapılırken hangi alanda kullanılacağına karar vermeli ve en uygun olan seçilmelidir. Sırf gösterişli olsun diye seçilen otel mobilyaları göze hitap etse bile insanları rahat ettiremeyeceği için verimli vakit geçirilmesini engelleyecektir. Bu da müşteri memnuniyeti açısından oldukça kötü bir durumdur. Çünkü otellerde geçirilen vakit kısa süreli olduğu için otelde kalacak misafirler bu vakitleri verimli kullanmak isterler. Bunun içinde otelin gereken ortamı hazırlaması ve müşteri isteklerine yanıt verebiliyor olması gerekir.

Misafirlerin vakitlerini geçirebilecekleri ortamlarda gerek odalarında gerekse otelin diğer alanlarında müşterilerin rahatı en başta gelmelidir. Bunun için de yapılması gereken tek şey doğru mobilya seçimidir. Doğru seçilmiş mobilyalar misafirlerin otel içerisinde geçirdikleri saatlerin kalitesini arttırır. Bu sayede de otelde kalan misafirler memnun kalarak ayrılırlar. Otellerin misafir kitlesini oluştururken devamlı müşteri kazanması oldukça önemlidir. Misafirlerine sunacakları konforlu ve estetik bir ortam sayesinde misafir devamlılığını da sağlar.

11 Yorum »

 1. nurdan 15 Ağustos 2013 at 17:45 - Yanıtla

  işim gereği sık seyehat ediyorum otellerin dekorasyonu gerçekten çok önemli klasik tarzda dekore edilen oteller bence daha rahat oluyor

 2. Metin Altun 16 Ağustos 2013 at 15:54 - Yanıtla

  lüks otellerde otel mobilyaları genellikle klasik otel mobilyaları tarzında oluyor. Gerçi müşterin 5 yıldızlı ise senin hizmetin de 5 yıldızlı olacak

 3. griffenon 27 Ağustos 2013 at 13:36 - Yanıtla

  Penso che si sbagliano. Sono in grado di provarlo. Scrivere a me in PM, ti parla.
  griffenon bb4arg48

 4. metin aydın 29 Ağustos 2013 at 12:06 - Yanıtla

  bence klasik otel mobilyalarını adamlar şimdi çok daha iyi yapıyorlar klasik bir başka benim görüşüm tabi

 5. HelinCe 01 Eylül 2013 at 20:09 - Yanıtla

  Otel mobilyaları lüks olmalı bence. Tabi konforlu da olmalı… Resimdeki klasik otel mobilyaları hangi firmaya ait

 6. Sevcan Kaynar 01 Eylül 2013 at 21:04 - Yanıtla

  Her lüks otelde klasik mobilya kullanılır diye bişey yok. Bazı 5 yıldızlı otellerde modern otel mobilyaları da var.

 7. ekrem biçer 05 Eylül 2013 at 17:29 - Yanıtla

  klasik mobilyalar kullanılıyor artık otellerde ziyaret ettiğim oteller çok güzeldi

 8. Betül Aşçıoğlu 15 Eylül 2013 at 14:11 - Yanıtla

  Resimdeki otel odalarının hepsini Asortie Mobilya mı yapmış. Eğer öyleyse harika bir durum vall. Her biri birbirinden güzel otel odası dekoru olmuş.

 9. Mustafa Ümit Sert 13 Ekim 2013 at 17:11 - Yanıtla

  Otel dekorasyonunda mobilyaların kalitesi arttıkça gecelik konaklama fiyatları da artar 🙂

 10. Gonca 17 Ekim 2013 at 11:40 - Yanıtla

  Otel mobilyalarında genelde ceviz veya maun tonlarında mobilyalar kullanılıyor.

 11. Aylin Akçil 10 Kasım 2013 at 13:10 - Yanıtla

  Oteldekorasyonu.net adında bir site var. orada birçok otel odası örneği gördüm. Güzel mobilya modelleri var.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya