Orhan Gencebay’ın Baltalimanı’ndaki Evi

Orhan Gencebay’ın Yalısı

Orhan Gencebay ile Sevim Emre sanat camiasının en tanınan ve en çok takdir gören çiftlerinde biridir. 38 yıllık mutluklarının sırlarını karışlıklı sevgi ve saygı olarak özetleyen çiftin evleri de ortak zevklerini yansıtmaktadır.Orhan Gencebay’ın Baltalimanı’nda ki evi oldukça şık ve sade bir dekorasyona sahiptir. Evlerini klasik tarza döşemeyi tercih etmişlerdir ve evin geneline beyaz renk hâkimdir.

Evin döşenmesi ile ilgili tüm işlerle Gencebay’ın eşi, Sevim Emre ilgilenmiştir. Tüm evi sıfırdan tasarladığını söyleyen Emre, evi için oldukça fazla emek döktüğünü belirtiyor.

Evlerini dekorasyonu kadar hikâyesi de oldukça güzel. Balta Liman’ında ki eve 1980 yılında taşınan çift o tarihten bu yana yani yaklaşık 33 senedir aynı evde oturduklarını belirtiyorlar. Ev elbette il döşendiği gibi değil, zaman içinde çok sayıda değişiklikler yapılmış.

Fakat oldukça şık ve gösterişli bir havaya sahiptir. Mobilyalar ve aksesuarlar çok kez yenilenmiş fakat ünlü çift evlerinden hiçbir zaman vazgeçmemişler. Bu bağlılığa biraz da eşsiz Boğaz manzarası da etkili olduğunu da söylemektedirler.

orhan-gencebay-evi5

Evlerinde ki en son yeniliği yaklaşık 7 ay önce tamamlayan çift oldukça şık ve sade bir tasarım yapmayı tercih etmiş. Sevim Emre klasik tarzı seven bir bayan bunun yanında altın varaklar ve oymalı mobilyalarda vazgeçemedikleri arasında yer almakta. Çiftin evleri 180 metre kare, 4 oda ve 1 salonu olan ev oldukça ferah.

Giriş kapısından girildiğinde hemen karşıda mor renkte bir dinlenme koltuğu ve hemen arkasında büyük bir ayna duvarda bulunmakta. Salon ise muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. L şeklindeki salonun bir bölümü yemek odası olarak tasarlanmış. . Bembeyaz bir yemek masası, mor kadife kumaşla kaplanmış ve altın renkte süslenmiş sandalyeler göze çarpmakta. Orhan Gencebay’ın Balta Limanı’nda ki evi salonu, mutfağı ve diğer alanları ile oldukça göz doldurucu ve şık bir görünüme sahip.

Önerilen Makalelerimiz