Oldukça Şık Yemek Masası Modelleri

Yemek masası modelleri, yemek odası takımlarının en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır. Bu yemek odası masaları, gerek yapılışları gerekse de kullanışlılıkları ile yemek odası takımlarının olduğundan çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Yemek odası takımlarındaki bu yemek masaları ahşap ve el yapımı olmaları nedeniyle yemek masalarının daha uzun süre kullanılmasına imkan tanımaktadır. Yemek odası takımlarının hiç olmadığı kadar güzel durmasını sağlayacak olan bu yemek masası modelleri ile yemek odası takımınızla fark yaratabilmeniz mümkündür. Son yıllarda yemek odası takımlarında kullanılan masa tasarımlarında açık renkli olanların çok fazla öne çıktığını göreceksiniz. Açık renkli yemek odası masalarının yemek odası takımlarını daha göz alıcı ve etkileyici gösterdiği bir gerçektir. Açık renkli yemek masası tasarımları, yemek odası takımlarına ferahlık ve aydınlık bir havada katacaktır. Özellikle beyaz lake tarzındaki yemek masaları, oldukça hoş bir görünümü yemek odası takımlarına getirmektedir.

bergamo sedef yemek odasi takimi 1

Yemek masaları yemek odası takımlarında resmin en büyük parçasını tamamlayan unsur olarak göze çarpmaktadır.

Yemek odası takımlarında, yuvarlak ve kare şeklindeki yemek masaları olduğundan çok daha güzel bir görünüm sunmaktadır. Yuvarlak masa tasarımları, küçük ve normal aileler için düşünülebilecek en ideal tasarımlardır. Kare ya da dikdörtgen masalar ise daha çok kalabalık aileler için önerilen ve tercih edilen tasarımlardır.

Yemek odası takımlarında daha çok ceviz ve beyaz renkli ahşap ve lake tasarımlar çok ön plana çıkmaktadır.

Yemek odası takımlarında kullanılan masa modellerinde klasik tarzdaki masa modelleri gerek varak gerekse de gravür modelleri ile oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Beyaz lake masa modelleri üzerine altın yaldızlı klasik figürler oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Klasik tarzdaki bu masa modelleri ihtişamı ve gösterişi de yemek odası takımınıza ekleyecektir.

inci klasik yemek odasi takimi 1

Klasik yemek odası takımınızda kullanılan masa modellerinin ayak modelleri yukarıdan aşağıya kalından incelerek gelmektedir. Masanın ayaklarında klasik figürler ve motifler yer almaktadır. Ayrıca masanın ayaklarında lukens tarzı ayaklar kullanılarak daha güzel bir görünüm vermesi sağlanmaktadır. Yemek odası masaları klasik olarak daha dekoratif ve bir o kadar şıktır. Ayrıca az yer kaplayan bu klasik yemek odası takımları, yerden tasarruf etmenizi de sağlamaktadır.

Modern tarzdaki yemek masalarında ise klasik tarzdaki ihtişamı ve lüks görüntüyü bulamazsınız.

Modern tarzdaki yemek masaları daha sade ve düz hatlara sahip olan tasarımlar olarak dikkat çekmektedir. Bu tarzdaki yemek odalarında daha çok fonksiyonelliği ve işlevselliği görürsünüz. Modern yemek masaları, daha koyu renklerde tasarlanmaktadır. Ceviz ve kahverengi tonlarının kullanıldığı modern tarzdaki yemek masaları kullanışlılıkları ile göz doldurmaktadır.

kuleli yemek odasi takimi 1

Klasik masa tasarımlarına göre daha doğal görünüme sahip olan modern masa tasarımları minimalist tarzdaki ev dekorasyonları için en uygun masa modeli olarak dikkat çekmektedir. Modern yemek masaları ile birlikte kullanılan sandalye modelleri de yemek masasının oldukça güzel görünmesini sağlayacaktır. Klasik tasarımların modern masa takımlarına göre daha uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Modern tasarımlar ise daha doğal ve sade bir görünüm vermektedir.

Yemek odanızın daha gösterişli ve şık olmasını istiyorsanız mutlaka klasik tarzdaki yemek masalarını kullanmalısınız.

Klasik yemek masaları kırılmaya ve deforme olmaya karşı dayanıklı olduklarından dolayı yemek odası takımlarında daha sık kullanılmaktadır. Yemek masası olarak klasik mobilya modellerinin ihtişamını diğer mobilya ürünlerinde bulabilmeniz neredeyse imkansızdır. Klasik yemek odası takımlarında beyaz ve bej renkli yemek odası takımları görsel olarak bir zenginlik de sunmaktadır. Sizlerde yemek masası tasarımlarında klasik modelleri tercih ederek yemek odanızı daha büyüleyici hale getirebilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz