Oğlak Burcunun Tercih Ettiği Mobilyalar

admin 03 Eylül 2013 6

Oğlak burcu toprak grubundan olduğu için evin dekorasyonu kesinlikle onların oldukça önemsediği bir şeydir. Toprak renginde olan kahverengi ve kurşuni tonlarda sade bir dekorasyon oğlak burcunun tercih ettiği mobilyalarda da kendini hissettirmektedir.

Oğlak burcu disiplinli ve titiz olduğu için düzen bu burç insanları için son derece önemlidir. Dolayısıyla bu burcun insanları boş duvarları çok sevmektedir. Tahta masalar, şık ve doğal olan ortamlar onlar için vazgeçilmezdir. Oğlak burcunun tercih ettiği evde olmasını istediği bir diğer şey de şöminedir. Oğlak burcu aynı zamanda kocaman büyük bir kitaplığının olmasını istemektedir.

oğlak-burcu-dekorasyon-1

Mutfak eşyalarına son derece önem veren oğlak burcu kadını ya da erkeği aynı zamanda bahçe işleri ile de uğraştığı için bahçe eşyalarını mutlaka evde gözle görünür bir yerde bulunduracaktır. Evinin dekorasyonunu bizzat kendisi yapmak isteyen oğlak burcu insanları gerektiğinde kendilerinin yaptıkları masaları ve sandalyeleri de kullanmak isteyebilir. Pratiklik, doğallık ve sadelik oğlak burcunun tercih ettiği mobilyalarda görünecektir.

oğlak-burcu-dekorasyon-2

Oğlak burcunun tercih ettiği mobilyalar aynı zamanda eski antikalar ve eski eşyalardan oluşmaktadır. Geçmişe büyük önem veren oğlak burcu insanları eskiye ait her şeyi yeniden hatırlamaktan hoşlanmaktadır. Dolayısıyla evde bulunan eski eşyaların ayrı bir yeri ve önemi vardır. Oğlak burcunda olan kişiler evlerini düzenlerken kesinlikle paradan kaçmazlar. Odunsu renkler ve doğal manzaralar, dağ manzaralarının yer aldığı tablolar oğlakların hoşlandığı aksesuarlardır.

oğlak-burcu-dekorasyon-3

Bunun yanında zamana özellikle önem verdikleri içim kum saati ve duvar saatleri de oğlak burcunun tercih ettiği aksesuarlardandır. Geleneksel motifleri seven oğlaklar evlerinde bir şark köşesi olmasından da hoşlanmaktadır. Oğlak burcunun tercih ettiği mobilyalar arasında özel yapım olan mobilyalar bulunmaktadır. Başka yerde bulunmayan mobilyalar ve özgün tasarımlar oğlak burcu için oldukça caziptir. El dokuması olan halılar oğlak burcunun sevdiği halı tiplerindendir. Aynı zamanda yerel motiflerle döşenmiş halıları da tercih edebilirler.

6 Yorum »

 1. Arzu Yanal 03 Eylül 2013 at 19:26 - Yanıtla

  Oğlak burcu biraz antika mobilya düşkünüdür. Mesela MUDO da satılan eskitme mobilyalara en fazla ilgi gösterenler oğlak burcu kadınlarıdır. Onun içindir ki oğlak burcu kadını klasik mobilya tutkunudur.

 2. elçin yaman 05 Eylül 2013 at 22:48 - Yanıtla

  bende oğlak burcuyum daha çok klasik hastasıyım ne ihtişamlı mobilyalar var hele o resimdekiler dehşet klasik mobilyalar yapmışlar ağzım açık kaldı resmen param olsa aylık klasik mobilya değiştiririm evimde

 3. esra t. 22 Eylül 2013 at 13:08 - Yanıtla

  oğlak burçları kesinlikle geçmişine dönük, geleneklerine bağlı insanlar oluyor. bu yüzden bence özel üretilen klasik mobilyalar tercih etmeliler

 4. filiz 24 Eylül 2013 at 13:22 - Yanıtla

  bence de oğlak burçları için en uygun mobilyalar klasik mobilyalar ve koyu renkler. oğlak burçları özellikle kahverenginin her tonunundan çok hoşlanıyor

 5. nurhan 25 Eylül 2013 at 16:59 - Yanıtla

  ben oğlak burcuyum ve modern takımlar tercih ediyorum dekorasyonumda. kırmızı ve yeşil tonlarını seviyorum. uyumlu oluyorlar

 6. Esin Atak 12 Ekim 2013 at 00:32 - Yanıtla

  Bu burçların gerçekten dekorasyona bir etkisi varmı acaba. Bana çok inandırıcı gelmiyor.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya