Modern Genç Odaları

Hemen hemen her ebeveyn çocuğu için farklı tasarımlarda genç odaları kurmayı hayal etmektedir. Erkek çocukları için genellikle siyah, mavi, yeşil, gri, kahverengi gibi renk tonları düşünülürken kız çocukları için genellikle pembe, kırmızı, beyaz gibi tonlar tercih edilmektedir.

Modern genç odaları değerlendirildiğinde genellikle mavi genç odaları, kırmızı genç odaları, kız genç odası, erkek genç odası gibi farklı pek çok sınıflandırmanın yapıldığı görülmektedir. Belirli renklerin hakim olduğu genç odaları o renklerin atmosferini yansıtmaktadır. Kırmızı renk daha çok dikkat çeken ve enerji veren bir renk durumundadır. Mavi renk dinginlik ve huzur veren bir renktir. Aynı zamanda kırmızı ve siyah uyumu özellikle erkek çocuklarının genç odası tasarımında çok kullanılmaktadır. Kırmızı ve beyaz uyumu da çoğunlukla kız çocuklarının genç odalarında kullanılan renk bütünlüklerindendir.

Modern genç odaları değerlendirilirken genellikle ahşap olan modeller tercih edilmektedir. Ahşap modellerin bu kadar fazla tercih edilmesinin nedeni hem sağlam ve dayanıklı olmaları hem de şık durmalarıdır. Modern genç odalarında genellikle baza ya da ranza kullanılmaktadır. Bunun yanında sehpalar da son derece uyumlu olmalıdır. Perdelerin ve halıların birbirleri ile uyum sağlaması son derece önemlidir. Tüm bunların yanında dolapların iki ya da daha fazla rengin kombinasyonu şeklinde tasarlanması söz konusu olabilmektedir.

Modern genç odaları sadece iki rengin birbiri ile uyumu şeklinde tasarlanmamaktadır. Aynı zamanda birkaç rengin birbiri ile harmanlanması ile ortaya gerçekten de şık modeller çıkmaktadır. Kütüphanenin de model içinde bulunması önemlidir. Kütüphanelerin genç odalarının içine yerleştirilmesi ve aynı zamanda dolapların, sehpaların ve diğer malzemelerin ahenk içinde birlikteliği söz konusu modelleri daha da cazip kılmaktadır. Hem renk, hem desen hem model olarak tüm mobilyaların birbirleri ile uyumlu olmasını sağlamaya çalışan firmamız için önemli olan yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu doğrultuda değerlendirildiğinde profesyonel çalışan firmamız öncü durumundadır.

Önerilen Makalelerimiz