Modern Dresuar ve Konsol Çeşitleri

Salonların en önemli eşyalarından bir tanesi konsollardır.

Konsollar salonlarda dekorların tamamlayıcı mobilyalarından biri olarak göze çarpmaktadır. Konsolları salonlarınızda istediğiniz mobilyalarla kombine edebilirsiniz. Eskiye nazaran daha esnek ve estetik görünüme sahiptirler. Hantal ve gereksiz görünümleri nedeniyle eskiden dekorlarda pek fazla düşünülmeyen konsollar günümüzde kullanışlı olmaları ve daha küçük şekilde tasarlanmalarıyla dikkat çekmektedir. Konsolların salonlarda tüm mobilyalarla bütünlük oluşturması amaçlanmaktadır. Konsol modelleri de gelişen teknolojiyle beraber her geçen gün yenilenerek farklı tasarımlar olarak eskiden olduğu gibi salonlarda kendisine yer bulmaktadır. Konsol kelimesi artık eskiden olduğu gibi insanlara itici gelmemektedir. Aksine modern konsollar tamamen şık ve sevimli modelleri ile herkesin beğenisini kazanmaktadır.

sik-konsol-modelleri-NDAyM

Modern ve dekoratif olan bu konsollar ile salonlarınızın şıklığında büyük pay sahibi olacaksınız.

Modern konsollar özellikle ahşap olmaları ile ilgi çekmektedir. Aynı zamanda daha inovatiftirler bu yönleriyle modern koltuk takımlarınıza rahatça uyum sağlayabilmektedirler. Çekmeceli olmaları ve geniş hacimli dolaplara sahip olmaları da bu konsol modellerini cazip kılmaktadır. Saklamak istediğiniz eşyalarınızı yerleştirmeniz içinde oldukça elverişlidir.

Evlerinizde kullanacağınız konsollarınızın boyutları ve ölçüleri de çok önemlidir. Son yıllarda az yer kaplayan mobilya tercihi ön plandadır. Modern konsollar bu özellikleriyle de beğenilmektedirler. Modern mobilyalarınızla uyumlu olarak ya da tamamen farklı tarzlarda da kullanmanız mümkündür. Ahşaptan yapılan konsol modelleri çok gösterişlidir.

Klasik oymalı motifler modern çizgilerle birleştirilerek bu konsol modellerine yansıtılmaktadır.

Lake olan konsol çeşitleri de mevcuttur. Bazı konsol modelleri renkli bazıları ise tamamen sade olarak tasarlanmaktadır. Her çeşit renklerde bulabileceğiniz bu konsol modelleri ile salonlarınıza ve yemek odalarınıza bambaşka bir hava getireceksiniz.

yeni-moda-modern-konsol-modelleri-2022

Evlerinizdeki duvarların yapısına göre de konsol modelleri üretilmektedir. Böylece hem yerden hem de duvardan avantaj sağlanmış olacaktır. Konsolların üzerlerine biblo ve süs eşyalarınızı da dizebilirsiniz. Konsollar hafif alçak mobilyalar olmaları ile yemek odası ve salonların vazgeçilmez tasarımları olmuşlardır. Aynı konsol modellerini yemek odasına ait yemek takımlarını saklamak içinde kullanabilmeniz olanaklıdır. Konsol modellerinde daha çok kapaklı modeller tercih edilmektedir. Aynalı konsollar özellikle yemek odası takımlarında kullanılmaktadır.

 Modern dresuar modelleri ise daha çok evlerde salonların girişinde kullanılan ayaklı tasarımlar olarak dikkat çekmektedirler.

Bazı dresuarlar salonlarda da kendine yer bulabilmektedir. Ahşaptan yapılan bu mobilyalar aynalı modelleri ile çok beğenilmektedirler. Tamamen dekorlara derinlik katmak için tercih edilen mobilya ürünleridirler. Modern olarak tasarlanan ama klasik motiflerin de üzerinde yer aldığı dresuar çeşitlerini görmeniz de mümkündür. Daha çok estetik ve süsleme açısından kullanılması uygun bulunan mobilyalardır.
en-güzel-konsol-modelleri

Dresuarlar ahşaptan yapılabildikleri gibi cam olarak da yapılabilmektedirler.

Eskitme ve klasik tarzda da dresuar modellerini görmeniz mümkündür. Aynalı dresuarlara dekorlarınızda yer verdiğinizde evlerinizin normalden daha büyük göründüğüne tanık olacaksınız. Modern dresuar modelleri özellikle kişilerin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre yapılabilmektedir. Modern dresuarlar tüm bunların yanı sır oldukça kullanışlılardır. Dresuar modelinizin üzerine koyacağınız aksesuarlarla dekoratif bir alan yaratmış olacaksınız. Dekorasyonunuzu görünüm bakımından son derece değiştirecek bu mobilyalar ile farklı kombinasyonlar da yapabilmeniz mümkündür.

eskitme-dresuar-modeli-ve-dekoratif-uygulamalar

Dışarıdan bakıldığında daha çok bir sehpayı andıran bu mobilyalarda çekmece ve raflara aynı zamanda kapaklı dolaplara yer verilmiştir.

Dresuar modelleri her zaman şık ve alımlıdırlar. İşlevsel açıdan fazla fonksiyonu olmayan bu tasarımlar güzel ve en ince ayrıntılarına kadar zarif olarak tasarlanmaktadırlar. Modern dresuarlar da ayak modelleri ile daha fazla adından söz ettirecektir. 3’lü, 4’lü olarak tasarlanan bu dresuar modlleri ile evlerinizin görüntüsüne dinamiklik ekleyeceksiniz. Modern dresuar modellerinde yere sabit ve duvara monte edilebilen tasarımlarda dekorasyon çalışmalarınızda kullanabilrsiniz. Bu yönüyle dresuarlar alırken kullanabilecğiniz ve dekorlarınızde tercih edebileceğiniz unsurlara yer yerilmektedir.

Önerilen Makalelerimiz