MASKO MOBİLYA KENTİ PAHALI MI?

Dünyanın en büyük açık mobilya pazarı konumunda olan ve 775 mağazası ile yılın 365 günü müşterilerine hizmet veren Masko Mobilya Kenti gerçekten pahalı mı?

Dünyanın hemen hemen her ülkesinden müşterisi olan Masko eğer pahalı olsaydı, organize sanayi bölgesinin en fazla ihracat yapan birimi olabilir miydi?

Son yıllarda diğer rakipleri tarafından devamlı dillendirilen “Masko Çok Pahalı” söylemi ile oluşturulmaya çalışılan algılara karşı, İstanbul İkitelli’de bulunan Masko Mobilya Kenti’ni sizin için araştırdık.

Lorin Koltuk Takimi

775 adet mobilya mağazası ile dünyanın en büyüğü olan Masko’da klasik mobilya, modern mobilya, avangart mobilya, retro mobilya, ofis mobilyası, çocuk ve genç odaları, perde ve ev tekstili, halı, beyaz eşya ve avize gibi, yaşam alanlarının ihtiyaç duyduğu her ürün rahatlıkla bulunuyor. Elbette birçok kalitede ürün satan mağazalar var.

Bizim gözlemlerimize göre 10 bin TL ‘ye de koltuk takımı varken 450 bin TL’ye de koltuk takımı bulmak mümkün. Yine halılarda da benzer durumlar var. Öyleki el dokuma halı isteyenler veya ucuz halı isteyende aradığını kolayca bulabiliyor.

Masko’da gezerken dikkatimizi çeken bir durum da her esnafın çok ilgili ve güler yüzlü olmasıydı. Hemen hemen her mağazada sizlere çay ve yiyecek ikramında bulunuyorlar. Birçok fiyat aralığında istediğiniz ürünü de bulabilirsiniz. Yani bazı mecralarda ilan edildiği gibi “Masko Pahalıdır ”söylemine çok da kulak asmayın.

Lorin Yemek Odasi Takimi

Eğer siz örneğin Asortie Mobilya gibi lüks klasik mobilya üreten bir firmaya girdiğinizde elbette burada ucuz mobilya bulamazsınız. Fakat Bellona, Doğtaş, Kelebek, Konfor veya İstikbal gibi markaları ziyaret ederseniz burada istediğini bütçelerde ürünleri bulabilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz