Küçük Odalar İçin Tasarımlar

Almira avangard koltuk takimi modeli
 

Küçük odalar için düşünebileceğiniz tasarımlar ile yaşam alanlarını çok daha aktif bir hale getirebilirsiniz.

Özellikle dar ve küçük alanları dekore etmekte zorluk yaşıyorsanız kullanacağınız bu tasarımlar ile bu alanları geniş gösterebilir hatta daha eğlenceli bir dekora kavuşturabilirsiniz. Bu odaların dekorasyonlarında pratik fikirlere yer vererek çok daha verimli hale getirebilirsiniz. Modrn stillere yer vereceğiniz bu yaşam alanlarında istediğiniz dizaynı yapabilecek ve daha rahat bir ortam oluşturabileceksiniz. Küçük odalarınızda yapacağınız dekorasyonda duvar kaplamalarına yer vererek odalarınızda daha fazla alan açmanız mümkündür. Fazla gözü yormayan ve tasarımlar kullanarak küçük odalarınızın daha farklı olmasını sağlayabilirsiniz. Döşemelerden zemine kadar dikkat edeceğiniz bu unsurlar ile küçük odalarınızı baştan yaratabileceksiniz.

 

Şımarık Köşe Takımı

Küçük odalarınızda dekoratif raf dizaynlarına yer vererek çok daha etkili sonuçlar elde edebileceksiniz.

Küçük odalarınızın boyutlarına uyumlu olacak ve sırıtmayacak mobilyalar ile çok daha güzel sonuçlar ortay koyabileceksiniz. Bu odalarda yapacağınız doğru yerleşimler odaların çok daha düzenli görünmesine neden olacaktır. Sehpa modellerine ağırlık verip küçük olan odanızı daha hareketli bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Özellikle şeffaf olan sehpa modelleri açık duvar rengi ile birlikte düşünülürse daha akıcı ve geniş görünümlü bir dekorasyon modeli ortaya çıkacaktır.

Modern çizgileri de kullanarak küçük odalarınızın ambiyansın da daha etkin bir rol oynayabilirsiniz. Açık raf modellerini de küçük odalarınızın duvarlarında düşünerek daha zengin bir dekorun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu odalarda çok fazla koltuk kullanmayarak sadece ikili ve tekli koltuk kullanarak çok daha güzel dekorasyonlar ortaya çıkabilirsiniz.

Duvarları daha aktif bir şekilde kullanarak küçük odalarınızda daha fazla yer elde edebilirsiniz.

Raf modelleri ile aksesuarlarınızı ya da kitaplarınızı sergileyeceğiniz gibi aynı zamanda da yer aramaktan kurtulabilirsiniz. Bu alanlarda kullanacağınız çalışma masası ve sandalyeleri ile küçük odalarınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Beyaz renkli tasarımlar yaşam alanlarınızı daha geniş göstereceği için bu tasarımlara küçük odanızın dekorunda ağırlık vermelisiniz.

Küçük oda tasarımlarınız için duvarları değerlendirerek yerden yeterince tasarruf elde edebilirsiniz.

Örneğin; bu alanlarda gömme dolap modellerini kullanarak çok daha güzel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Dolap ve raf modelleri ile küçük odalarınıza modern çözümler bulabilirsiniz. Tek kişilik yatak odası tasarımları da küçük oda tasarımları için oldukça güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Çekmeceli komodinler ve gardrop modelleri kullanarak da daha hoş ve işlevsel küçük oda dekorasyonları ortaya koyabilirsiniz. Bu tasarımlar ile küçük odalarınızı daha tertipli hale getirebilirsiniz. Duvar kağıtları açsından da açık renkli olanları tercih ederek çok daha güzel ve geniş görünümlü dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Chester Koltuk Takımı

Küçük oda dekorasyonlarında kullanılan pencere ve kapı boşlukları ile küçük odalarınıza derinlik katmanız mümkündür.

Küçük odanızda geniş algı yaratmak için düşünebileceğiniz en iyi çözümlerden biridir. Küçük odanızın olduğundan daha geniş görünmesini istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermelisiniz.
Açık renkli zeminlerinde küçük odalarda tercih edilmesi çok daha etkili sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır. Açık renkli tasarımlar duvarlarınıza ve dekorlarınıza canlılık katacaktır. Ayrıca ahşap zemin kaplamaları da dekorlarınızın daha estetik ve göz alıcı durmasını sağlayacaktır.

 

Önerilen Makalelerimiz