Küçük Koltuk Takımları

Evler küçüldükçe mobilyalarda da küçüklük ve ergonomi gitgide önem kazanıyor. Artık sandık olarak kullanılamayan ve açıldığında yatak olmayan hacimli koltuk takımlarını çok görmüyoruz. Üreticiler de bu konuya talep doğrultusunda önem vermek durumunda kalıyorlar. Daha küçük mekanlar ve odalar için üretilen koltuk modelleri arasında da hoş alternatifler bolca bulunuyor. Kullanım kolaylığı ile bu tarz mobilyalar ön plana çıkıyor. Özellikle ölü mekanların değerlendirilmesi için bu tarz mobilya üretimlerinde özel olarak tasarımcılar çizimler yapıyorlar.

küçük-evler-için-koltuk-takımları

Küçük koltuk takımlarında en çok öne çıkan ve en çok tercih edilen modellerin başında köşe takımları geliyor. Köşe takımları, normal şartlarda boş olarak kalacak ya da en fazla bir aydınlatma ya da dekoratif bir aksesuarın yer alacağı bir köşeyi bir anda hem sandık özelliği olan hem de gerektiğinde yatak haline dönüşebilen bir oturma bölümü haline getiriyor. Hatta küçük evler için koltuk takımları kullanmaktansa bir odanın iki köşesini birden içine alan bir köşe takımı hem kapasite hem de ergonomi açısından çok iyi bir tercih olacaktır. Özellikle sağladığı konfor da diğer bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Köşe takımlarında konfor beklentilerin dahi üzerinde oluyor. Köşe takımları daha çok evlerin oturma odaları için tercih edilebilir. Salonlar için daha farklı çözümler üretilmeli.

küçük-koltuklar

 

küçük-koltuk-modelleri

Evinizin salonu ortalama bir koltuk takımı yerleştirildiğinde ortada küçük bir boşluk mu kalıyor? Mekanlarınızı hantal mobilyalar ile atıl hale getirmeyin. Böyle bir salonunuz varsa yapabileceğiniz en mantıklı seçim hem hafif hem de küçük parçalardan oluşan bir takım tercih etmek olacaktır. Özellikle ahşap koltuk takımlarını sizin için önerebiliriz. Böyle takımların ne kolları ne de arkada kalan kısımlarında geniş parçalar kullanılmıyor. Dar kollar ve ince bir iskeleti olan koltuklar neredeyse diğerlerinin yarısı kadar yer kaplıyor. Mekanlarınızı en elverişli şekilde kullanmak için böyle bir takım satın alabilirsiniz. Bu şekilde küçük odalarınızı daha ferah bir hale sokabilirsiniz.

küçük-koltuk-takımları

Önerilen Makalelerimiz