Klasik Yemek Odasında revaçta olan Renkler

admin 15 Ağustos 2016 0

Modernleşen dünyada her geçen gün değişen moda kavramı günlük hayatımızda kullandığımız mobilyaları bile etkiledi. Moda kavramının değişmesiyle dönemin modasına uygun renklerde ve modellerde mobilyalar üretilmeye başlandı. Geçen yıllarda daha klasik tarzlarda mobilyalar tercih edilirken günümüzde Country tarzından tutun spor tarza kadar bin bir çeşit renkte ve modelde mobilya üretilmeye başlandı. Günümüzde fazla sayıda çeşit ve model olduğundan klasik yemek odası takımları ve fiyatları ise sanılanın aksine oldukça uygun.

marbella klasik yemek odası

Marbella klasik yemek odası

Yemek Odası İle Oturma Grubu Uyumu

Karmen klasik yemek odası

Karmen klasik yemek odası

Yemek odası seçilirken oturma grubu ile uyumuna bakılır ve oturma grubu klasikse yemek odası da klasik tarzda olmak zorundadır düşüncesi hakimdir. Oturma odası renkleri klasik mobilya renkleri ile bütünleşen bir uyum sağlamak zorundadır. Oturma grubu kahverengi ve krem renklerdeyse yemek odası takımı pembe renk olamaz mesela. Ama günümüz modası buna karşı çıkıyor. Vintage tarzı da bu fikrin en güzel savunucularından. Örneğin; günümüzde pembe ile mavi bir arada kullanılabiliyor. Önemli olan uyumu yakalamak gibi görünmüyor aksine zıtlıkların uyumu daha dikkat çekiyor. Klasik yemek odası takımları genellikle koyu tonlardan oluşuyor.

yasemin klasik yemek odası

Yasemin klasik yemek odası

Klasik Yemek Odası Takımlarının Özellikleri

Klasik takımlarda dikkat çeken bir diğer detay ise yanlara doğru genişleyen koltuk yapısı. Sandalyelerin sırt kısımları genellikle düğmeli ve gömmeli yapıdan oluşuyor. Gömmeli yapıdan oluşan yemek odası takımlarında renkler sade ve doğal oluyor genellikle. Sebebi ise klasik havayı bozmamak. Klasik havayı yakalamak, yemek odasında biraz daha zor oluyor aslında. Yemek odasında klasik hava ancak renkle ve sandalyelerin ayak kesimleriyle yakalanabiliyor. Sandalyelerde ve yemek masasında renkler genellikle ceviz, koyu kahve, krem, bej tonlarında oluyor. Klasik yemek odası takımı modelleri ise oldukça çeşitli.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya