Klasik Salon Takımları

Klasik salon takımları, her yıl biraz daha üzerine eklemeye devam ediyor. Gerek kalite gerekse konfor olarak sürekli yükselişte olan bu takımlar ile evlerinizi süslemenizde oldukça kolay olacaktır. Klasik koltuk takımlarının bu kadar yoğun olarak kullanıldığı başka bir yer düşünmek neredeyse imkansızdır. Günümüzde modern mobilya modellerine olan talep kadar klasik koltuk takımlarına olan ilgi de az değildir. Klasik koltuk takımları salonlardaki dekoru olabildiğince hoş göstermektedir. Konu hem görünüm hem de konfor olunca klasik koltuk tasarımlarının kullanımı oldukça doğru bir tercihtir. Lüks ve ihtişamı bir arada birleştiren başka hiçbir koltuk modeli yoktur. Klasik tasarımlardaki zengin duruşu ve zarifliği diğer koltuklarda ararsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Dekorunuzu en güzel biçimde yansıtmanızı sağlayacak bu mobilya modelleri ile evlerinizin ahengini değiştireceksiniz. Kaliteli kumaş ve malzemenin kullanıldığı bu koltuklarda konforu ve rahatlığı en üst noktada hissedebileceksiniz. Klasik modellerin salon takımlarında vazgeçilmez olmasını sağlayan nokta, salonlarda olabildiğince az yer tutmaları ve salonlara farklı bir hava katmalarıdır.

Akasya Koltuk Takımı
Akasya Koltuk Takımı

Klasik koltuk takımları ile yapacağınız kombinasyonlar da salonlarınızda daha etkileyici ve büyüleyici bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilmektedir.

Modern koltuklarla da kullanabileceğiniz bu tasarımlar ile harikulade bir görsellik de oluşturabilirsiniz. Klasik koltuk takımlarında berjer modellerinin açık renklerde tercih edilmesi, diğer koltuklarında koyu tonlarda olması salonunuzu daha farklı gösterecektir. Salon takımlarında zıt renklere ağırlık verilmesi de salonlarda oldukça hoş durmaktadır. Pastel ağırlıklı renklerden şaşmayacaksanız eğer, O zaman salonlarınızda duvar renginizle uyumlu renkleri kullanmanızı ve fazla kasvetli olmayan renkleri tercih etmenizi öneririz.

Ahşap sehpa kullanımı da salonların daha da şık görünmesini sağlayacaktır.

Orta ve yan sehpanın yaygın şekilde kullanılmasıyla klasik koltuk takımlarının daha da estetik görünümleri öne çıkarılacaktır. Klasik koltuk takımlarının salonlara ağır bir hava kattığını söylenir. Fakat aksine klasik tasarımlar canlı renkleri ve şatafatlı duruşlarıyla salonlarınızın daha da gösterişli olmasını sağlamaktadır.

Klasik salon takımlarında koltuk takımlarının üzerinde kullanacağınız kırlentler de koltuk takımınızı daha güzel bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Salonunuzun herkesten farklı olmasını ve görünümüyle de fark yaratmasını istiyorsanız mutlaka klasik koltuk takımlarını denemelisiniz. Farklı görüntü elde etmek ve dekorunuzda yeni bir tarz yaratmak istiyorsanız, mutlaka salonlarınızda klasik çizgilerin izlerinin görünmesini sağlamalısınız.

klasik-mobilyada-son-trend-koltuk-takımları

İstenilen ölçülerde ve renklerde yapılabilen bu klasik tasarımlar ile salonlarınızda daha fazla alan yaratmanızda söz konusudur. Klasik koltuk takımları ahşap ve el yapımı olmaları dolayısıyla da oldukça beğenilmektedir. Çünkü klasik koltuklar, diğer modern koltuk takımlarından daha değerlidir ve daha uzun süre de imal edilmektedirler. Bu yönleriyle de diğer koltuk takımlarını bu özellikleriyle geride bırakmaktadırlar.

Klasik koltuk takımları, genelde 2 koltuk takımı ve 2 berjer modelinden oluşmaktadır.

Salonlarınızı klasik koltuk takımlarıyla ve berjerler ile döşediğinizde modern koltuklardan ne kadar farklı bir hava oluşturulduğunu fark edebileceksiniz. Klasik salon takımları ile perde modellerinin de örtüşen renklerde olması da dekorasyonu daha da güzel gösterecektir. Klasik koltuk takımları ile beraber kullanacağınız dresuarlar ve konsol takımları da bir o kadar hoş durmaktadır. Klasik aksesuarların tamamlayıcı etkisi klasik koltuk takımlarını bütünleyerek daha güzel bir ambiyans yaratılması sağlanacaktır.

Buse Koltuk Takımı
Buse Koltuk Takımı

Ayrıca, klasik salon takımınızla modern yemek odası takımınızı istediğiniz şekillerde kombine edebilirsiniz. Klasik motifler ve modern esneklik bir arada olunca ortaya çıkan görünümde son derece etkileyici olmaktadır. Klasik mobilya modelleri ile dekorlarınız olağanüstü bir hal alacaktır. Klasik mobilyalar ile otantik ve gerçekçi bir görünümü salonlarınızda görebilmeniz zor olmayacaktır.

Klasik mobilya takımlarını evlerinizin dekorlarında kullanarak farklı izlenimler elde etmenizde mümkündür.

Bu yüzden klasik tasarımlar her açıdan dekorlarda ağırlığını hissettirecek olan özel mobilya ürünleridir. Sizlerde evlerinizin salonlarında klasik tasarımları kullanarak hem gösterişli hem de alımlı bir dekora sahip olabileceksiniz.

Önerilen Makalelerimiz