Klasik Ofis Mobilyaları İle Kurumsallığınızı Yansıtın

Ahşap Ofis Mobilyaları

Hem evinizde hem de ofisinizde seçeceğiniz mobilyaların kalitesi son derece önemlidir. Genellikle bir kurumun imajını sağlıklı bir şekilde oluşturmak seçilen mobilyalara da bağlıdır. Klasik ofis mobilyaları genellikle en çok tercih edilen mobilyalardandır.

Türkiye’de mobilya endüstrisi giderek daha da gelişmektedir. 550 bin küçük ölçekli mobilya üreticisi Ağaç İşleri Federasyonu’na kayıt yaptırmıştır. Bunların yanında Sanayi Ticaret Odaları’na kayıt yaptıran pek çok işletme bulunmaktadır. Bu işletmelerle birlikte mobilya sektöründe iş yapan küçük ölçekli işletme sayısı 600-650 bin arasında bir rakama ulaşmıştır. Dolayısıyla bu firmalardan pek çoğu da klasik ofis mobilyaları üretimine katkı sağlamaktadır.

Klasik Büro Mobilyaları Fiyatları

Genellikle Türkiye’de bulunan mobilya firmalarının çoğu geleneksel yöntemle çalışmaktadır. Bunun yanında atölye tipi işletmeler son derece yaygındır. Modoko, Masko ve Kısıkköy işletmeleri 15-20 yıllık süreçte kendini yenileyen işletmelerdendir. Söz konusu işletmeler klasik ofis mobilyaları konusunda pek çok farklı seçenek sunmaktadır.

Ofiste kullanılacak şık koltuklar, masalar, sandalyeler, sehpalar gibi pek çok eşya ince ayrıntıları ile düşünülmelidir. Şekil ve zemin ilişkisi son derece önemlidir. Ancak bu sayede mobilyaların şıklığa etkisi ortaya çıkacaktır. Bunun yanında renk seçiminin birbiri ile uyumlu olması da klasik ofis mobilyalarını daha çekici hale getirecektir.

PLATE_29.tif

Lüks Büro Mobilyaları

Türkiye’de mobilya konusunda fabrikasyon üretim yapan 10 civarında firma bulunmaktadır. Aynı zamanda 30 Kasım 1998 yılı düşünüldüğünde söz konusu sektörde yabancı sermayeli olan 9 firmanın bulunduğu söylenebilir. Bu firmaların yabancı sermaye içinde payı %75,37 oranındadır. Aynı zamanda mobilya sektörünün yabancı sermayenin toplamı değerlendirildiğinde %0,01 oranında düşük bir payının olduğu da söylenebilir.Klasik ofis mobilyaları dahil tüm mobilya sektörü giderek daha da gelişme göstermektedir. Bu konuda son yapılan 2007 araştırması bu sonuçları ortaya koymuştur. Genellikle mobilya sektöründeki büyüme değerlendirildiğinde üreticilerin teknoloji yatırımına yatığı katkının da önemli bir payının bulunduğu belirtilmektedir. Mobilyaların seçiminin kurum imajına etkisi değerlendirildiğinde ne kadar hassas olunması gerektiği aşikardır.

Önerilen Makalelerimiz