Klasik Mobilya İle Dekorasyon Nasıl Olmalı

Her şeyin değiştiği ve yenilendiği günümüzde eski ve geçmişi yansıtan mobilyaların önemi oldukça fazladır. Klasik mobilyalar, hiç geçmeyen modaları ile eşyanın ruhuna inananlar için vazgeçilmezdir. Klasik mobilyaları değerli kılan da geçmişten taşıdığı izleri harikulade bir şekilde günümüze taşıyabilmeleri ve güzel bir şekilde bu ihtişamı yansıtabilmeleridir. Son derece alımlı ve gösterişli olan bu mobilyalar ile yapacağınız dekorlar oldukça hoş görünecektir. Klasik mobilyaları bu kadar değerli yapan şey, sahip oldukları özellikleri en iyi şekilde sunabilmeleri ve uzun yıllar kullanıma izin vermeleridir. Dayanıklı olmaları ve sağlamlıkları ise görülmesi gereken özelliklerden bazılarıdır. Her şeyin çabuk tüketilip değersiz hale getirildiği günümüzde klasik mobilyaların modalarının hiç geçmemesi de her zaman onlara olan talebi arttırmıştır.

Elita Koltuk Takımı
Elita Koltuk Takımı

Klasik mobilyalar ile oluşturacağınız dekorasyonlarda da bunun farkına varabileceksiniz. Klasik mobilyalar hem ihtişamları hem de estetik güzellikleri ile sizleri tamamen kendisine hayran bırakacak kalitede ve niteliktedir. Klasik mobilyalar, dekorunuzu oluşturabileceğiniz en güzel tasarımlar olarak da göze çarpmaktadır. Klasik mobilyaları evlerinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. Gerek klasik motifler gerekse de klasik süslemeler ile evlerinizin dekorunu bambaşka bir havaya sokabilirsiniz.

Klasik mobilyalar, son derece şatafatlı ve albenisi olan tasarımlardır.

Bu yönleriyle de son derece şıktırlar. Klasik mobilyaların en fazla kullanıldığı dekorasyonlar salon ve oturma odalarıdır. Salonlarınızın görünümünü değiştirmek istiyorsanız ve kalıcı dekorlara imza atmak istiyorsanız mutlaka klasik mobilyalara dekorlarınız da yer vermelisiniz.

Arda Koltuk Takımı
Arda Koltuk Takımı

Klasik şekilde dekore edilmiş salonlarda mutlaka canlı renkler ya da açık kahverengi tonları oldukça hoş durmaktadır.

Aynı şekilde bej ve krem rengi uyumu da salon tasarımlarında oldukça zarif durmaktadır. Farklı olarak berjer koltuk takımlarında zıt renklere de yer verebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız dekorlar hem dikkat çekici hem de oldukça ilgi çekici bir görünüm sunacaktır. Bunlara ek olarak, pastel renklerle beyaz renk uyumlarının da dekorasyonlarda çok şık durdukları söylenmektedir. Duvar renginde kullanacağınız renklerinde koltuk takımlarıyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Büyük ihtişamlı perdelerde vazgeçilmezdir. İsterseniz açık ve koyu tonları birbirine uyarlayarak dekorunuzda derinlik de yaratabilirsiniz.

Klasik koltuk takımları dekorlarınızın en önemli parçalarından birini oluşturur.

Bu bakımdan klasik koltuk takımlarının geniş ve rahat olması da onları tercih edilebilir kılmaktadır. Büyük klasik koltuk takımları ile beraber kullanılan kırlentlerin sayıca fazla olması da oldukça hoş görünmektedir. Aynı zamanda klasik sehpa takımlarınıza dekorlarınızda yer vererek dekorlarınızı bütünleyebilirsiniz. Halı seçiminin de klasik koltuk takımlarına gidecek renklerde olmasına son derece dikkat etmemiz gerekir. Halı modellerinde gösterişli ve yün halılara yer vermeniz dekorunuzun görünümünü iki katına çıkaracaktır.

yatak-odası-için-avize-modelleri

Tavanlarda kullanacağınız aydınlatma da klasik mobilya ile yapılan dekorasyonlarda oldukça göze çarpmaktadır.

Özellikle tavanda kullanacağınız avize modelleri ile evlerinize göz kamaştıran bir şıklığı taşımanızda mümkündür. Sarı ışık kullanımına özen göstermeliyiz. Klasik mobilya dekorasyonunda duvarlarınızı kaplayan bir kitaplık ya da camlı kütüphane tarzı bir mobilya ürünü eşsiz bir güzelliği de dekorlarınıza taşıyacaktır. Dekorlarınızda orta ve yan sehpa kullanımı oldukça hoş görünecektir. Klasik dekorasyon çalışmalarında da son derece hoş durmaktadır.

Klasik koltuk takımlarında kullanılan varak ve gravür figürlerini diğer mobilyalarda görmenizde mümkün değildir.

Klasik mobilyalar bu yönleri ile de fazlaca tercih edilmektedir. Antika özelliği de taşıyan bu mobilya ürünlerini sizden sonra gelen torunlarınıza da bırakabilmeniz manevi açıdan da sizleri tatmin edecektir. Klasik mobilyalar, modern mobilyalar ile kombine edildiklerinde de oldukça hoş durmaktadırlar. Klasik mobilyalar ile yemek takımlarınız içinde harikulade dekorlar oluşturabilirsiniz.

Berensu Yemek Odası
Berensu Yemek Odası

Klasik tarzdaki bir yemek odası takımınız ile modern stillerde tasarlanmış bir koltuk takımını da kullanabilirsiniz.

Hem dekorunuza çeşitlilik kazandırırsınız hem de farklı bir atmosfer oluşturarak dekorunuza biraz daha renklilik katabilirsiniz. Klasik mobilya modelleri ile dekorlarınızda farklı kombinasyonlar ve konseptler oluşturmanızda mümkündür. Sizlerde klasik mobilyaları evlerinizde kullanarak daha güzel dekorlar oluşturabilirsiniz. Klasik mobilyanın evinize getireceği ahenk ile salonlarınızı ve yemek odanızı çok değiştireceksiniz.

Önerilen Makalelerimiz