Klasik Mobilya’da Türk Motifleri

Klasik Mobilya Firmaları

Günümüz kadınlarının en büyük zevklerinden birinin ev dekorasyonu olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Her kadın, evinin daha güzel olması için elinden geleni yaparlar ve daha güzel ve şık bir eve sahip olmak için mağaza mağaza gezip, birçok dekorasyon dergisinden fikir alırlar. Hatta ve hatta başarılı iç mimarlarla anlaşıp evlerinin dekorasyonunu mimarların hünerli ellerine bırakırlar. Günümüz hanımları daha modern bir eve sahip olmak ister ve böylece misafirlerini etkileyebileceklerini düşünürler. Fakat bilinenin aksine modern mobilyaların yükselişiyle birlikte klasik mobilya da asla popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Klasik mobilya hala rahat ve şık tasarımlarıyla günümüzde en çok tercih edilen mobilya seçeneklerinden biri olmaya devam ediyor.

ASORTİE FİRMASINA AİT BAZI KLASİK MOBİLYA ÜRÜNLERİ

Klasik Mobilya Tasarımları

Klasik mobilya çok eski dönemlerden beri ev, hatta saray dekorasyonlarında kullanılıyor. Belki de bu yüzdendir ki, kralların mobilyaları olan klasik mobilyalarda görkem ve ihtişam ön plandadır. Eski dönemlerde ağaç sayısının fazla olması nedeniyle klasik mobilyalar çoğunlukla ağaçlardan yapılmışlardır ve büyük bir el işçiliğine sahiptirler. Günümüz klasik mobilya tasarımcıları da bu geleneği sürdürmüşler ve ahşap malzemeleri şık ve ihtişamlı bir şekilde tasarlamışlardır.

Asla eskimeyecek bir başka dekorasyon modası ise klasik mobilyalarda Türk motifleri olmuştur. Klasik mobilyada Türk motifleri Türk geleneklerinin, sanatının ve ihtişamının mobilya desenlerinde uygulanması sonucu ortaya çıkmış ve geçmişten günümüze kadar popülerliğini sürdürmüştür. Türk kültüründe binlerce yıldır kendine yer bulmuş olan ahşap el oymasının mobilyalara yansımasıyla birlikte klasik mobilyalar ön plana çıkmıştır.

Klasik Mobilya Takımları

Günümüzde moda olan bir diğer Türk motifi ise Osmanlı motifleridir. Klasik mobilyanın en ihtişamlı yıllarını yaşadığı Osmanlı İmparatorluğundan kalma bir miras olan motifleri günümüz mobilyacılarının ve tasarımcılarının gözde üretimlerinden biri olmuştur. Osmanlı motiflerinde ahşap el oymasının yanı sıra, şıklık ve görkem ön planda tutuluyor ve bunun için de kumaşlarda kadifeden ziyade saten kullanılıyor.

Siz de evinizi güzelleştirmek istiyorsanız bu senenin trendinin klasik mobilyalarda Türk motifleri olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Önerilen Makalelerimiz