Klasik Dekorasyon için Güzel Öneriler

Klasik, sade, tekdüze renk sevenler, daha çok vintage mobilyalar, eskitme detaylar ile ilgilenirler. Bu ince detaylar, mutfak-salon-çocuk odası veya yatak odasında dahi bulunabilmektedir. Klasik dekorasyonda, göze çarpan sıradanlık olur fakat bu sıradanlık çoğu modern tarzdan daha gösterişli durabilir. Klasik dekorasyonda bulunan mobilya takımının tamamlayıcı genellikle lamba veya halıdır. Bu nedenle mobilya takımını klasik veya vintage seçerken lamba veya halı daha iç içe olabilir ki bütünlük sağlanabilsin.

vento klasik kanepe modeli

Dengelenen Klasik Dekorasyon Fikirleri

Vitange, eskitmeli bir yemek takımının üzerinde yemek takımına kıyasla daha gösterişli ve özenli bir lamba bulunuyor. Bu durum ortamın rengini canlandırıyor. Tabi ki bu durumlar tam tersi şeklinde, yani lamba veya halı daha sade iken mobilyada işleme sayısı veya oyma desenler daha fazla olabilir. Klasik dekorasyon günümüz döneminde son anlara kadar pek rağbet görmemesine rağmen, bu sıralar gözleri üzerine almayı başarıyor.

Abartıyı Aralayan Klasik Tasarımlar

Duvar renginin siyah olması mobilyanın ışığını arttırmıştır. Görseldeki klasik dekorasyonda Lamba veya halı olsun sadelik gösterirken mobilyanın oyma ve klasikitesi arttırılmıştır. Aynı zamanda odada tek bir renk üzerine kurulu bir düzen bulunuyor. Bu durum gösterilmek istenen özverinin artmasını, göze çarpışını arttırır. Ortada bulunan sehpadaki oymalar ve desenler çok rahatsız etmiyor bunun nedeni ki mobilya ile bütünlük kurmasıdır.

vento krem koltuk takimi

Softluğun Klasik Dekorasyonu

Birbirini tamamlama durumu üst görsellerde mevcutken birbiri olma durumu bu görselde açık açık ifade edilmiştir. Klasik dekorasyon modelinde soft renklerin hakim olduğu oturma odasında özveriyi mor renkte bir çiçek buketi yapmıştır. Bu özveri mobilyanın, sehpanın ve halının güzelliğini kapatmamakla beraber arttırmıştır bile. Farklı fikirler farklı klasik dekorasyon modelleri oluşturur. Yandaki görselde özveriyi gösteren siyah duvardaki ayna göze çarpıyor. Koltukların, sehpaların, zeminin veya objelerin sıradanlığı ve uyum içinde oluşu, sadeliği klasik dekorasyon yolunda iken, aynanın gösterişli ve özverili olması ise klasik dekorasyondan modern tarza geçişin arasında bir bağ kuruyor. , eskitme mobilyalar ile veya eski mobilyaların rehabilite edilmesi ile oluşturulabilir.

vento luks koltuk takimi

Önerilen Makalelerimiz