Kafe Ve Restoranda Kullanılan Sandalye Ve Masa Tasarımları

Kafe ve restoranlarda kullanılan sandalye ve masalar oldukça önemli tasarımlardır.

Bu tasarımlar gerek renkleri gerekse de sağlamlıkları ve dayanıklılıkları ile göze çarpmaktadırlar. Kafe ve restoranlar sahip oldukları dekorasyonları ile de müşterileri üzerinde etki bırakmaktadırlar. Restoranlarda ve cafeler de kullanılan sandalye ve masaların kullanışlı ve bir o kadarda fonksiyonel olmaları istenmektedir. Kafelerde kullanılan sandalyeler ve masalar restoranlarda kullanılanlardan farklıdır. Bu açıdan bakarsanız mekanın ruhuna göre kullanılan sandalye ve masalar değişiklik göstermektedir. Rengarenk renklerle cıvıl cıvıl ve renkli bir kafe dekorasyonu elde edebilirsiniz. Ahşaptan yapılmış renkli sandalye modelleri ile kafenizde harikulade bir görsel zenginlik oluşturabilirsiniz. Değişik modelde birçok sandalye modelini bir araya getirerek olduğundan çok daha etkileyici bir dekora kavuşabilirsiniz. Renkli sandalyeler ile dekorda sevimliliği de ön plana çıkarabilirsiniz. Hatta bu sandalyelere ekleyeceğiniz minik minderlerle de dekorunuzu daha zengin gösterebilirsiniz.

Kullanacağınız sandalye ve masa modelleri de dekorunuza göre şekillenmektedir.

modern restoran dekorasyonu

Restoranınıza uygun tarza kullanacağınız sandalye modellerinde zemine uygun olacak şekilde bir seçim yaparsanız mekanın genel uyumunda da bir denge sağlamış olursunuz. Restoranınız için yapacağınız dekorasyonda kullanacağınız sandalye masalarında oldukça şık, gösterişli, elit ve zarif olmasına dikkat etmelisiniz. Restoranınızda kullanılan masa ve sandalyelerin aynı renkte ve ölçülerde olmasına da özen göstermelisiniz. Bank şeklinde sandalyeler kullanarak da oldukça hoş bir dekora imza atabilirsiniz. Bu bank şeklindeki masalar, ahşap sandalyelerle güzel bir ahenk yaratmaktadır.

Kafe ya da restoranınızda kullanacağınız sandalyelerin rahat ve konforlu olması da oldukça önemlidir.

Sandalyenin oturuş kolaylığı sağlayan türden ve dekoratif özelliklere sahip cinsten olması mekanın değerini yükseltecektir. Kafenin ya da restoranın sunduğu kaliteli ve yüksek konforlu hizmet mekana gelen müşteri sayısını arttıracaktır. Kafede ya da restoran da kullanılan ahşap masalarda mümkün olduğunca mekanın boyutlarıyla orantılı olan tasarımları kullanmalısınız. Küçük boyutlu tasarımların daha hoş bir görünüm verdiğini belirtmekte fayda var. Geometrik şekillerde tasarlanan masalarında dekorasyon üzerindeki rolü oldukça fazladır. Kare ve yuvarlak tarzdaki masalar dekorasyonlarda oldukça güzel dekorlar oluşturmaktadırlar. Bu masalara uyumlu şekillerde kullanacağınız sandalye modelleri ile estetik açıdan dekorunuzu daha zengin gösterebilirsiniz.

maywood hotel restaurant2

İsterseniz klasik tarzdaki sandalye modellerini restoranınızda kullanarak da, eşsiz güzellikte bir sunum elde edebilirsiniz.

Klasik sandalye tasarımları üzerindeki figürlerle sizleri büyüleyecektir. Klasik sandalye modelleri tamamen el yapımı olduğu için her açıdan sizlerin beğenisini kazanacaktır. Varaklı ve gravürlü modellerin görünümüne hayran kalacaksınız. Restoranınızın daha şık ve lüks olmasını istiyorsanız klasik sandalye masa takımları ile bunu yapabilmeniz mümkündür. Son derece şık masa ve sandalye modelleri ile dekorasyonunuz olduğundan çok daha ileriye taşınacaktır. Beyaz lake ve ceviz ahşap tasarımların dekordaki yeri oldukça hoş görünmektedir. Beyaz lake tasarımlar, masa ve sandalyeler açısından en beğenilen tasarımlardandır. Beyaz masa ve sandalye tasarımları restoranlarınızı daha şık ve zarif gösterecektir.

Ahşap tarzdaki masa ve sandalyeler restoran ve kafelerin dekorunda oldukça önemli rol oynamaktadır.

Gerek kullanım kolaylığı gerekse de fonksiyonellik ve işlevsellik bakımından bu tasarımlar ile restoran ve cafelerinize yeni bir soluk kazandırmanız mümkündür. Modern ya da klasik tarzdaki sandalye ve masa tasarımları ile dekorlarınızı çok daha mükemmel gösterebilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz