İlkbaharda Oturma Odası Dekorasyonu

Evin en çok vakit geçirilen alanlardan olan oturma odaları, her zaman en çok özen gösterilen ve değiştirilen alanlardan biridir.

Özellikle kadınların ilgilendiği dekorasyon konusu, her mevsim değişmektedir. Genelde ilkbaharda oturma odası dekorasyonu değişir ve meşhur bahar temizliği oldukça geniş bir şekilde ele alınır. Oturma odası dekorasyonunda tercih edeceğiniz birçok farklı ürünle, bahar esintilerini salonlarınızda hissettirebilirsiniz.

Oturma Odası Aksesuarları

Oturma odalarında kullanılan dekorasyon ürünlerinde pembe, pudra ve açık mavi tonları çok sık tercih edilir. Bu renk seçenekleri arasından seçim yaparken, tablolar, aynalar ve biblolar gibi birçok farklı ürün kullanılır.

Perdeler ve halıların kullanımı da bahar mevsiminde değişmektedir. Bazı kişiler bu ürünleri kaldırır ve stor perde gibi birçok farklı seçeneği de değerlendirir. Özellikle baharda oturma dekorasyonu önerileri için tercih edeceğiniz değişime koltuklarınızdan başlayacaksanız, renk renk kırlentleri unutmamalısınız.

Bihar klasik koltuk takimi

Oturma Odası Dekorasyonunda Perdeler

Kendi kendini temizleyen stor perdeler tercih ettiğinizde, değişik bir stil denemiş olursunuz ve oturma odanız daha aydınlık görünür.

Eski tip perdeler kullanıyorsanız, güneşliğinizi çiçekli desenlerden yana tercih edebilirsiniz. Koltuklarınızla uyumlu renkler tercih edebileceğiniz perdeler için özel olarak kumaş satın alarak, kendiniz de pratik bir şekilde diktirebilirsiniz.

Kırlentler Kullanın

Oturma odanızda tercih edeceğiniz kırlentlerle harika bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz. Seçenekleriniz o kadar fazla ki, aralarından beğeninize uygun olmayanı bulamamanız oldukça zor.

Yine de farklılık istediğiniz zaman, kendi tasarlandığınız kırlentleri bastırarak basit bir şekilde dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Halı ve Kilimleri Kaldırın

Belki evi gösteren en önemli detay halı ve kilimler olabilir ama havalar ısındıkça bu durum sağlığı iyice zora sokabilir.

Daha fazla toz ve kir çeken halılarınız, alerjik etkilere neden olabilir. Bu nedenle yaz sezonunda yerlerde kilimleri, halıları bulundurmasanız da olur.

klasik sehpa bihar

Fazlalıkları Kaldırın

Fazla eşyalarınızı kaldırın ve gereksiz bir şekilde ortalıkta bulunmalarına izin vermeyin. Özellikle koyu renklerin hakim olduğu bir eviniz varsa dışarda yeniden canlanan doğaya karşı eviniz içinizi sıkabilir.

Bu tür sıkıntıların önüne geçmek istediğinizde, renk değişikliklerini yapabilirsiniz ve daha açık renkler tercih edebilirsiniz. Her zaman bahar renkleri oturma odası dekorasyonu için en iyi seçimler olacaktır.

bihar klasik koltuk

Önerilen Makalelerimiz