İkili Koltuk Takımları

Oturma odalarında kullanılan koltuk takımları tek parça olabileceği gibi aynı zamanda birden fazla şekilde de olabilir.

İkili koltuk takımları, köşe ve L tarzındaki koltuk takımlarını gerek rahatlıkları gerekse de kaliteleri ile geri planda bırakmaktadır. Bütünsel bir dekorasyon oluşturmak açısından da hoş bir görünüm sunan bu koltuk modelleri ile dekorlarınızı daha şık ve gösterişli bir hale dönüştürebilirsiniz. Modern ve klasik tarzda üretilen bu koltuk takımlarını oturma odalarınızda ya daa salonlarınızda kullanabilirsiniz. Klasik ikili koltuk takımları yerden daha yüksek tarzda ve varaklı motifleri ile daha zengin bir ihtişama sahiptir. Modern ikili koltuk takımları ise daha fonksiyonel ve rahatlık bakımından da klasik koltuk takımlarından daha üstündür. Her iki tarzdaki koltuk takımları da gerek kalite gerekse işlevsellikleri ile göz doldurmaktadırlar. Açık renkli ikili koltuk takımları oturma ve salon dekorasyonlarında oldukça hoş durmaktadır.

Açık renklerde tercih edeceğiniz ikili koltuk takımlarınızla birlikte kullanacağınız berjer modelleri de oturma odanızın daha etkileyici ve gösterişli durmasını sağlayacaktır.

Ayrıca bol miktarda kullanacağınız kırlent ve minderlerde ikili koltuk takımınızın daha şık görünmesine neden olacaktır aynı zamanda da görsel bir zenginlik katacaktır. Ahşap sehpa takımı ile de kombinleyerek ikili koltuk takımlarınıza daha hareketli ve dinamik bir hava katabilirsiniz. Modern tarzdaki ikili koltuk takımları az yer tutmalarından ötürü, oturma odalarında daha çok tercih edilmektedirler. Köşe koltuklara göre daha simetrik bir görünümü oturma odalarına getiren bu koltuk takımları ile yapacağınız dekorlar hiç olmadığı kadar güzel ve özel olacaktır.

klasik salon takimi asalet 1

Düz renklerde ve desenli olan ikili koltuk takımı modelleri son yıllarda daha fazla ilgi görmektedir.

Açık renklerde tasarlanan ve sade bir şıklık sunan bu koltuk takımları evlerinizin daha değerli bir yere dönüştürecektir. Küçük ve dar bir salonunuz varsa o zaman daha canlı renkleri tercih ederek daha sıcak ve samimi bir ortam oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz koltuk modelinin duvar rengi ile de aynı paralellikte olmasına özen göstermelisiniz.

sonya klasik koltuk takimi

Ayrıca ikili koltuğunuzla birlikte kullanacağınız berjer modellerinde zıt renkleri kullanarak daha güzel bir ortam oluşturabilirsiniz. Koyu tarzdaki ikili koltuk takımı ve açık renkli berjer koltuk takımı ile kombine edeceğiniz oturma odanızda farklılık yaratabilmenizde mümkündür. Bu koltuk takımları ile beraber kullanacağınız koltuk şalları da dekoratif açıdan da daha güzel bir görünümün oluşmasını sağlayacaktır.

Farklı tasarımlı ikili koltuk takımlarını dekorlarınızda kullanarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bu ikili koltuk takımları ile beraber modern stilleri doğru yansıtacak renkleri aynı ölçüde buluşturabilirseniz, dekorunuzu daha üst bir boyuta taşıyabilirsiniz. Tasarım açısından çeşitlilik oluşturan ikili koltuk takımları oturma odalarınız için en ideal mobilya ürünlerindendir. Klasik varaklı ya da oymalı modellerdeki ikili koltuk takımları ile bu açıdan diğerlerini gölgede bırakmanız mümkündür.

İsterseniz tek renk tercih ederek ikili koltuk takımınızın daha uyumlu bir yapıda olmasını sağlayabilirsiniz. Mor, pembe, lila gibi tek renkleri kullanarak oturma odanızın daha belirgin bir dekora sahip olmasına öncülük edebilirsiniz. Bu renkleri kullanarak oldukça iddialı bir dekor elde edebilirsiniz. Kapitone dikişli ikili koltuk takımları hem sofistike bir görünüm verirken hem de zarif duruşları ile dekorların baş mimarı olarak oturma odanızda yer alacaklardır. Deri şıklığı da ikli koltuk takımları üzerinde görmek isteyeceğiniz tarzlardandır. Deri tasarımlar hem rahat olmaları hem de konforu hissettirmeleri ile oturma odanız için düşünebileceğiniz en iyi seçimler arasındadır.

Minimalist tarzı seviyorsanız o zaman sade ve tek renk bir ikili koltuk takımı ile bunu yapabilmeniz mümkündür.

Az eşyanın olduğu ve işlevselliğin rahatlık ile bütünleştiği bu dekorasyonlar ile oturma odalarınıza hayat verebilirsiniz ve yeniden dekore edebilirsiniz. Dağınıklığı sevmeyenler için oldukça güzel ve sade olan bu koltuk takımları ile oturma odanızı kendine özgü kılabilirsiniz.

ilkbahar mobilyaları

Zengin dekorasyonu seven biriyseniz saray görkemi ve ihtişamıyla klasik ikili koltuk takımları ile oturma odalarınızı daha gösterişli bir hale getirebileceksiniz. Koltuk kenarlarındaki süslemeler ve koltuk renkleri ile klasik tarzdaki tasarımlar, dekorunuzu daha şahane gösterecektir. İkili koltuk takımlarının üzerinde kullanılan birinci sınıf kumaş kalitesi de bu koltuk takımlarının daha büyüleyici olmasına neden olacaktır. Klasik ikili koltuk takımlarla oturma odanızda ağırlığınızı hissettireceksiniz.

Önerilen Makalelerimiz