İç Dekorasyon Fikirleri

Evlerinizin her bölümünde değişiklikler yaparak farklı dekorlara imza atabilirsiniz. İç dekor çalışmalarının giderek önem kazandığı günümüzde evlerinizin bölümlerinde farklı fikirlere yer vererek bambaşka görünümler elde edebilirsiniz. İç dekor çalışmalarında evlerinizin oturma odasını, yatak odasını, banyosunu ve mutfaklarını yeniden revize edebilirsiniz. Odalarınızda kendi ruhunuzu yansıtacağınız fikirlere yer vererek dekorlarınızın olabildiğince güzel olmasını da sağlayabilirsiniz. Sanat anlayışınızı da dekorlarınızda fazlasıyla benimsemeli ve ortaya koymalısınız. Yapacağınız iç dekorasyon çalışmaları ile dekorlarınıza yeni bir soluk katabilirsiniz.

Dekorlarınıza başka bir boyut kazandıracak bu fikirler ile evlerinizin bölümleri hayalinizdeki görünüme kavuşacaktır. Evlerinizde yapacağınız iç dekorlarda kullanacağınız mobilyalar bu modern çağda çok fazla önem taşımaktadır. Klasik mobilyalarında iç dekorasyon çalışmalarında fazlasıyla kendisine yer bulduğunu söylemeden geçmeyelim.

Modern tasarımların klasikle beraber değişik kombinlere sahne olduğu bu dekorasyonlarda estetik görünüm ve yüksek konforu da bir arada görebileceksiniz. Özellikle klasik tasarımlar iç dekorasyon çalışmalarında kullanabileceğiniz harika mobilya ürünleridir.

Salonlarınızın görünümünden sıkıldınız mı ?

Salonlarınızda kullanacağınız mobilya tasarımlarında, klasik koltuk takımlarına yer vermenizi öneririz. Çünkü salonlarınızda oldukça şık duracak bu mobilya ürünleri dekorunuzu da olabildiğince fevkalade gösterecektir. Dekorunuzun ölçülerine göre yapılabilecek olan bu mobilya ürünleri, dekorunuzu harikulade güzelde gösterecektir. Estetik ve ihtişamlı olmaları nedeniyle evlerinizin farklı bölümlerinde kullanabileceğiniz tasarımlardır. Dekoratif ve son derece şık olan bu mobilya tasarımları ile istediğiniz şekli evinize getirebilirsiniz. Klasik koltuk takımlarınızın daha güzel görünebilmesi için kırlent ve koltuk şallarına da dekorlarınızda yer verebilirsiniz.

evimizdekorasyon-2022 -iç-dekorasyon-oturma-odası-modelleri

Aynı zamanda tekli berjer modelleri de salonunuzun dekorunda diğer mobilyaları daha güzel göstermektedir. Bu yönüyle de klasik mobilyaları dekorunuzda kullanabilirsiniz. Kaliteleri ve yüksek konforlarıyla da sizleri cezbedecek bu mobilyalarda değişik konseptlerde oluşturabilirsiniz. Duvar renkleriyle de örtüşen mobilyalar seçmenizi tavsiye ediyoruz. Perdeler de ise daha düz ve sade ama şık modellere öncelik tanımalısınız. Mobilyanızı minik yastıklar kullanarak da şık göstermeniz mümkündür. Renk olarak açık renkli klasik ya da modern koltukları kullanmanızı öneriyoruz.

Versace Koltuk Takımı
Versace Koltuk Takımı

Pastel renkleri de kullanmanız dekorunuzun daha da belirginleşmesini sağlayacaktır. Bu açıdan da bunu düşünebilirsiniz. Yan sehpa modellerine ya da orta sehpa modellerine dekorda mutlaka yer bulmalısınız. Çünkü ahşap ya da deri olan bu sehpa modelleri salonlarınıza farklı bir hava katmaktadır. Ceviz ve açık renklerde tasarlanan bu klasik sehpalar ile dekorlarınız ambiyans olarak da farklılaşacaktır. Kullanışlılıkları ve sağlamlıklarıyla uzun yıllar kullanabileceğiniz bu mobilya ürünleri salonlarınızın dekorunu daha da yukarı çıkaracaktır.

Banyolarınızın havası sizi boğuyor mu ?

Banyolarınızın kasvetli ve donuk havasından sıkıldıysanız, banyonuza klasik banyo dolapları ve klasik duşa kabin modelleri ile otantik bir hava getirebilirsiniz. Banyonuzda modern banyo dolaplarını da kullanabilirsiniz. Sağlamlık ve estetik açıdan klasik mobilyaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda banyonuza göre şekillendirebilmeniz bakımından da klasik tasarımlar kullanmanız daha doğru olacaktır. Banyonuzun dekorunda fayans kullanımı da oldukça önemlidir. Açık renkteki fayanslar ile banyolarınıza iç açıcı görünümü getirebilirsiniz.

banyo-dekorasyon-modelleri-1

Doğal taş tasarımları da banyo dekorasyonlarında yaralanabileceğiniz diğer tasarımlardandır. Banyo dolaplarının fazla yüksek boyutlu olmamasına ve mutlaka geniş aynaya sahip olmasına özen göstermelisiniz. Banyonuzu daha da geniş gösterecek bu tasarımlar ile dekorunuz daha da güzelleşecektir. Banyolarınızda kullanacağınız banyo dolaplarında mutlaka açık renkli olanlara yer vermelisiniz.

Çekmeceli banyo dolapları da banyolarınızın dekorunda oldukça şık durmaktadır. Kaymayan halı modellerine de banyolarınızda kullanmalısınız. Ledli lavabo modellerini de tercih edebilirsiniz. Kendinden sensörlü musluk modelleri de fonksiyonlarıyla hayli ilgi çekicidir.

Yatak odanızın dekorunda fark mı yaratmak istiyorsunuz ?

Yatak odalarınızın dekorasyonunda farklı yatak modellerini kullanarak daha güzel dekorlar oluşturabilirsiniz. Klasik gardrop modelleri de gerek tasarımları gerekse de ahşap olmalarıyla beğeninizi kazanacaktır. Gardrop modellerinin çekmeceli ve raflı olması da eşyalarınızı rahatça dolabınıza yerleştirmenizi sağlayacaktır. Yatak modelinde de isterseniz bazalı modelleri deneyebilirsiniz.

kaliteli-yatak-odası-takımları-fiyatları

Kapitone yatak başlıklı yatak takımları da son derece kullanışlı olmalarıyla da dekorunuzda yer vereceğiniz modellerdir. Komodin modelleri ve şifoniyer modelleri de gerek özellikleri gerekse de fazla büyük olmayan boyutlarıyla oldukça beğenilecektir. Sürgülü ve raylı grdrop modellerini de dekorlarınızda kullanabilirsiniz. Çabuk açılıp kapanabilmeleri sayesinde de gardrop modelleri hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Mutfağın dekorasyonunda daha fazla kullanışlılığa ne dersiniz ?

Mutfak dekorasyonlarında ise klasik mobilyalar kullanışlı olmalarıyla tercih edilmelidirler. Gömme mutfak dolaplarını da eşyalarınızın görünmesini istemiyorsanız mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarının kapaklı olması ve geniş hacimli olması da bu mobilyaları çekici hale getirmektedir. Mutfağınızın daha derli toplu görünmesini sağlayacak bu gömme dolaplar ile mutfağınızda işlevselliği de arttıracaksınız.

Daha fazla alan bulabileceğiniz bu mutfaklarda, yemeklerinizi daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Ahşap tasarımların ağırlıkta olması nedeniyle, mutfaklarda hoş bir görünümde oluşacaktır. İsterseniz mutfağınızda akıllı mutfak eşyalarını da kullanarak oldukça hoş bir bütünlük de yaratabilirsiniz.

mutfak2

Yemek odalarınız ile daha da gösterişli olun.

Yemek odası dekorasyonunda özellikle klasik yemek odası takımı ile yapacağınız dekorlarda son derece klas ve seçkin bir görünüm elde edebileceksiniz. Yemek odalarında zarif çizgiler ve klasik motiflerle bezenmiş harikulade tasarımlar dekorunuzun çok daha şık durmasını sağlayacaktır.

Modern mobilyalarda yemek odasını dekore ettiğinizde çok sade ve basit bir dekor oluşturursunuz fakat klasik yemek odalarında ise hem ihtişamı hem de şıklığı bulabilmenizde mümkündür. Yemek odası takımınızı klasik model olarak seçip, modern koltuk takımlarıyla da uyumlandırabilirsiniz. Böylece değişik bir kombine imza atarak fevkalade güzel bir dekorasyon ortaya çıkarabilirisiniz.

Önerilen Makalelerimiz