Farklı Tarzda Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu tasarlarken en dikkat edilmesi gereken nokta, çocuğunuzun zevklerine ve fikirlerine hitap etmesidir.

Bu tarzdaki bir dekorasyonda çocuğunuzun dünyasını yansıtan bir dekor oluşturmanız ile çocuğunuzun kalbini fethedebilirsiniz. Çocuk odalarında kullanacağınız renkler ile cıvıl cıvıl ve capcanlı bir çocuk odası ortaya koyabilirsiniz. Minik yavrularınız için özel olarak dekore edeceğiniz bu yaşam alanlarında kendilerini özel hissedecek ve bir o kadar rahat hareket edebilecek tasarımları kullanmanızı öneririz. Çocuğunuzun odalarında kullanacağınız tasarımların yaratıcı ve bilgi verici olması da onların gelişimine katkıda bulunacaktır. Çocuğunuzun odalarında kullanacağınız akıllı tarzındaki mobilyalar ile çocuğunuz hem bir şeyler öğrenebilecek hem de eğlenceli zaman geçirebilecektir. Çocuk odası dekorasyonunda farklı ve yaratıcı mobilyaları kullanarak çocuğunuz için en doğru seçimi yapmaya çalışmalısınız.

Çocuğunuzun odasında fark yaratmak istiyorsanız o zaman bunun bir yolu da renkli duvar kağıtları ve panelleri kullanmaktır.

Renkli duvar kağıtları çocuk odalarında hem daha hareketli hem de coşkulu bir görünüm vermektedir. Farklı türdeki figürlerin açık renkli duvar kağıdı üzerinde yer alması ile oluşturacağınız duvar dekorasyonu son derece şık bir görsel seyir zevki sunacaktır. Ayrıca çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerinin bulunduğu duvar kağıtları ile yapacağınız duvar dekorasyonu ile çocuğunuzun odasını daha renkli hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzun odasının duvarlarında kullanacağınız duvar kağıtlarında yaldızlı desenli modelleri kullanarak, geceleyin ortaya hoş bir görüntünün çıkmasını sağlayabilirsiniz. Geceleyin parlayan bu duvar kağıtları sayesinde hem dekoratif olarak hem de görsel olarak güzel bir dekor elde edebilirsiniz.

apollo luks cocuk odasi 1

Çocuk odalarında erkek çocuklar için düşünebileceğiniz renkler arasında mavi ve tonlarının, kız çocukları için ise pembe ve lila tonlarının hakim olduğu görülmektedir. Çocuk odalarının belirli bir temaya sahip olması çocuk odasının daha derli toplu görünmesini sağlayacaktır. Çocuğunuzun odasında yer vereceğiniz temanın görsel olması kadar işlevsel olmasına da özen göstermelisiniz.

Çocuğunuzun odasında tercih edeceğiniz yatak modeli çocuk odasının olmazsa olmazıdır.

Yatak modellerinde, rahat ve ortopedik özelliklere sahip olan aynı zamanda sevimli bir görünüm veren modelleri seçmenizi tavsiye ederiz. Örneğin; erkek çocuklarda arabalı yatak modelleri, kızlarda Bari bebekli yatak modeli gibi tasarımlar hem şık duracaktır hem de çocuğunuzun odasında keyifli zaman harcamasını sağlayacaktır.

apollo cocuk odasi takimi 1

Çocuk sayınız fazla ise o zaman ranzalı yatak odası modelleri ile çocuklarınızın odasını son derece fonksiyonel olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Az yer tutan bu şık tasarımlar ile çocuklarınızın odasında daha düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Ranzalı yatakların altlarında yer alan çekmeceleri de çocuğunuzun eşyalarını yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu ranzalı yatak takımlarının arasında yer alacak kullanışlı bir kitaplık modeli çocuk odanızın daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Akıllı tarzdaki yatak modellerinde yatağın alt kısmında yer alan çekmeceler fazladan bir gardrop almanızı da önleyecektir.

Çocuğunuzun odasında yer vereceğiniz eğlenceli oyuncaklarda hem çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak hem de daha şık bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Ayrıca çocuğunuzun odasında kullanacağınız aksesuarlarda çocuğunuzun odasına zenginlik katacaktır. Çocuğunuzun odasındaki her noktayı değerlendirerek son derece güzel bir dekora imza atabilirsiniz. Çocuğunuzun odasında hayvan figürlü tasarımlara yer vererek çocuklarınızın oyunlarını oynarken daha fazla eğlenmesini ve keyif almasını sağlayabilirsiniz.

sinerji cocuk odasi takimi 1

Çocuklarınızın enerjilerini dışarı atmalarını sağlayacak alanlar oluşturarak da çocuklarınıza daha rahat edebilecekleri çocuk odaları hazırlayabilirsiniz. Örneğin; çocuğunuzun odasında duvara monte edilmiş bir basket potasının olması çocuğunuzun burada oyun oynayarak daha fazla zaman geçirmesini sağlayacaktır. Bu şekilde farklı ve yaratıcı tarzdaki fikirlerle çocuklarınızın odalarını onlara özel kılmalısınız.

planet cocuk ve genc odasi 1

Çocuğunuzun odasında kullanacağınız halı modellerinde daha geometrik ve şekilsel tasarımlar kullanarak ortaya çok hoş bir dekor çıkarabilirsiniz.

Farklı renklerde ve özelliklerde yer alan halı tasarımları ile çocuğunuzun odasını daha renkli hale getirebilirsiniz. Çocuk odanızın dekorasyonunda mümkün olduğunca ahşap tasarımlara yer vermelisiniz. Ahşap mobilya tasarımları çocuğunuzun sağlığını olumlu tarzda etkilediği gibi aynı zamanda çocuk odasında yaşanabilecek kazalarında daha hafif şekilde atlatılmasını sağlayacaktır. Sizlerde çocuğunuzun odasını dekore ederken mutlaka bu fikirleri göz önünde bulundurmalısınız.

Önerilen Makalelerimiz