Farklı Salon Dekorasyonları

Salonlarınızda yapacağınız farklı tarzdaki dekorasyonlarla yaşam alanlarınız daha estetik ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Salon takımlarında yer vereceğiniz tasarımlar arasında kalıbın dışına çıkan ve kaliteli olanları kullanarak çok daha güzel dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Yüksek konforlu ve yumuşak dokusuyla günümüzdeki koltuk takımları adeta insanı cezbediyor. Mobilya tasarımlarının bu kadar değişken özelliklere sahip olması da insanların beklentilerini daha da fazlalaştırmaktadır. Rahatlık ve işlevsellik bakımından dekorasyonda harika bir iz bırakan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı daha güzel bir yere dönüştürebileceksiniz. Hem dekoratif hem de inovatif olan bu mobilya tasarımları sayesinde salonlarınız hiç olmadığı kadar konforlu ve lüks bir yere dönüşecektir. Koltuk takımlarının büyülü dünyasına girdiğinizde yaşam alanlarınız için en uygun olan tasarımı bulmaya çalışmalısınız. Yorgun ve bir günün ardından evinizde rahatça dinlenmenizi ve deşarj olmanızı sağlayacak olan bu tasarımlar ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

IMGL9508

Salonlarınızın boyutlarına uygun olacak tarzda mobilya takımları seçerek salonlarınızı daha verimli ve elverişli bir yer haline dönüştürebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza gidecek renklerde salon takımlarında ön plana çıkan etkenler arasında yer almaktadır. Daha canlı ve dinamik renklerin var olduğu bir salon dekorasyonu ile yaşam alanlarınızı daha yaşanılır bir yer haline getirmeniz mümkündür.

Farklı salon dekorasyonunda renklerin özel ve ayrı bir yeri vardır.

Kullanacağınız renklerle daha farklı dekorasyonlara imza atmak istiyorsanız, mutlaka renk tercihinize dikkat etmelisiniz. Özellikle beyaz, krem, sarı, toprak renkleri, gül kurusu, yavru ağzı, mavi ve yeşilimtırak renklerde tercih edeceğiniz koltuk takımları ile yaşam alanlarınızda oluşturacağınız dekorasyon ile tarzınızı konuşturabilirsiniz. Beyaz renkli tasarımlara ayrı bir parantez açmakta fayda var. Çünkü beyaz renkli tasarımlar, hem aydınlık hem de ferahlık açısından diğer renklerden oldukça farklı bir izlenim vermektedir. Beyaz renkli tasarımlar saflığın ve doğallığın rengi oldukları içinde en çok beğenilen tasarımlar arasında yer almaktadırlar. Daha yaratıcı bir salon oluşturmak istiyorsanız, mutlaka beyaz renkli tasarımları düşünmelisiniz.

klasik dekor

Klasik tarzlı tasarımlar ise daha hoş sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Hiç eskimeyen bu tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonlar çok daha etkili sonuçlar elde etmenize neden olacaktır. Ayrıca klasik tarzdaki koltuk takımları ile birlikte kullanacağınız Tv üniteleri de salonlarınızın daha geniş görünmesine etki edecektir. Aynalar ise derinlik katıp yaşam alanlarınızın daha hoş durmasına yol açacaktır. Klasik mobilya tasarımları, el emeği ve işçilikleri dolayısıyla nesilden nesile aktarılabilen mobilya tasarımlarıdırlar. Ahşap olan bu tasarımlar aynı zamanda gözlerinizi de yormamaktadır. Son derece dayanıklı olan ve şık duran bu tasarımlar ile oluşturacağınız dekorasyonlarda fark yaratabilirsiniz.

Salonlarınızda kullanacağınız perde modellerinin de koltuk modellerinizi bütünleyici özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Perde modellerinde daha çok açık renkli olan tasarımlar ve tül modelleri evlerinizin daha şık görünmesine izin vermektedir. Beyaz ve sarımtırak perde modelleri ile evlerinizin dekorlarını daha farklı kılabilmeniz mümkündür. Koltuk takımlarınız ile örtüşecek boyutlarda olan perde modelleri kullanarak salonlarınızın ambiyansına mükemmel bir hava katabilirsiniz.

perde-dekorasyonu

Salonlarınızda kullanacağınız aksesuarlar arasında tablolara yer vererek salonlarınızı daha farklı gösterebilirsiniz. Özellikle tablo modelleri salonlarınızı daha renkli hale getiren tasarımlar olarak ön plana çıkmaktadırlar. Salonunuzun duvarı üzerine yerleştireceğiniz bu tasarımlar ile salonlarınızı daha gösterişli bir şekle sokabilirsiniz.

Salonlarınızda yer vereceğiniz tasarımlar arasında daha iddialı olanları tercih ederek harikulade bir görsel zenginlik oluşturabilirsiniz. Yumuşak pastel dokuları kullanarak oluşturacağınız dekorasyonlarda zevklerinizi ve tarzınızı fazlasıyla gösterebilmeniz mümkündür.

Önerilen Makalelerimiz