Ev Dekorasyonu Fikirleri

Ev Dekorasyon Modası

Ev dekorasyonu denildiğinde önceden aklımıza bir firmanın mağazasına gidip bütün eşyaları alıp gelmek geliyordu. Ancak günümüzde ev dekorasyonu ayrıntıcı ve her detaya önem veren alıcıların dikkatli seçimlerine konu oluyor. Farklı tarzların uyum içinde kullanımı ve farklı modellerdeki ortak özellikleri bir araya getirmek artık ev dekorasyonunun başlıca sorunu.

Kullanılmak istenilen tarzlar çoğaldıkça ev dekorasyonu hakkında genel bir yargıya varıp kararlar almak da zorlaşıyor. Ev dekorasyonunda önce kullanılacak mobilyaların yer aldıkları alana bakmak gerekiyor. Oluşturmak istediğiniz tarzın kaldırıp kaldırmayacağı alanlar olabilir. Örneğin klasik tarzı çok küçük 1+1 alanlarda oluşturmak risklidir. Çünkü klasik bir ev dekorasyonunun vazgeçilmez niteliklerinden biri gösterişli ve ebatlı mobilyalardır. Farklı üretimler küçük alana uyarlansa da en başta alacağınız riskin bilincinde olmanız alışverişinizde önemli bir kazanç olacaktır.

Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonu için stil belirlemede zorluklar yaşayan kişi sayısı oldukça fazla. Bunun en önemli sebeplerinden biri çeşitliliğin çok fazla olması. Diğeri de artık üretici firmaların kimi tarzları iç içe kullanarak farklı kombinasyonları üretmeleri. Tarzları ilk bakışta ayırmak bu durumda oldukça zorlaşıyor. Doğru bir ev dekorasyonunda ise tarzların bilinmesi en azından doğru bir biçimde karıştırılması gerekiyor.

Klasik ve modernin çok yoğun kullanıldığı tasarımlardansa son yıllarda ev dekorasyonu için kullanılan modern çizgilere sahip klasikleri ve klasik süslemelerle şık bir görünüme kavuşturulan modern mobilyaları görüyoruz.

ev-dekorasyonu-fikirleri

Salon Dekorasyonu

Örneğin klasik bir mobilya takımı ve ev dekorasyonunun yanında kullanılan tv üniteleri, çok kullanımlı sehpalar ve aksesuarlar. Aynı zamanda modern bir yemek takımı masasının veya komedinin üzerine sıralanmış klasik tarzıyla oldukça göze çarpan çerçeveler. Bu tür karışımlar mobilyaların şıklığını ortaya çıkardığı gibi doğru kullanımda oldukça tarz sahibi bir ev dekorasyonuna da ev sahipliği yapıyorlar. Siz de farklı tarzları bir arada kullanmayı hedefliyorsanız bunu aksesuarlarınızda, ışıklandırmanızda veya ufak mobilyalarınızda deneyebilir, evinizin havasının nasıl değiştiğine şahit olabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanılacak renklerin de edinilen tarzı mobilyaların yapısı kadar etkileyeceğini unutmamanız gerekiyor.

Önerilen Makalelerimiz