Elbise Odası Dekorasyonu

Hayallerinizde kurduğunuz elbise odanızı, kendi evinizde de rahatlıkla yaratabilirsiniz. Genellikle büyük ve geniş alanlara sahip olan evlerde olabileceğini düşündüğünüz elbise odasına, siz de bazı dekorasyon değişiklikleri yaparak kendi evinizin içerisinde sahip olabilirsiniz. Evinizde misafir odanız varsa bu odayı bir giyinme odasına çevirebilirsiniz ya da ebeveyn banyonuzdan vazgeçerek yatak odanızın içerisinde bir elbise odasına sahip olabilirsiniz. Eğer evinizde kullanabileceğiniz bir oda olmadığını düşünüyorsanız yatak odanızın içerisindeki bir bölgeyi elbise odası dekorasyonu yaparak kendinize bir giyinme alanı oluşturabilirsiniz.

Giyinme bölgesi olarak kullanacağınız alan, yatak odanızın içinde bulunuyor ise, bu alanı bir duvar inşa ettirerek ya da büyük ve hoş görünümlü bir paravan kullanarak yatak odanızdan ayırarak ayrı bir bölge oluşturabilirsiniz. Elbise odası dekorasyonu yaparken seçeceğiniz mobilyaların kullanışlı ve ihtiyacınıza göre olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Geniş ve büyük dolaplar, kullanışlı sandıklar, büyük ve derin kutular, derin çekmeceler bütün eşyalarınızı ve dağınıklığı ortadan kaldıracak; size düzenli bir giyinme alanı yaratacaktır. Böylece aradığınız her eşyayı kolaylıkla ve rahat bir şekilde bulabileceksiniz. Elbise odası dekorasyonu yaparken bol miktarda askı, raf ve çekmece kullanmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz eşyalara göre ne kadar sayıda raf ve çekmeceye, ne kadar uzunlukta bir askıya ihtiyacınız olacağını belirlemeli ve alışverişinizi ona göre yapmalısınız. Odanız için aksesuar olarak ise puf, ayna ve ferahlık verecek bir aydınlatma tercih edebilirsiniz.

Elbise odası dekorasyon fikirleri oluşturulurken genellikle odada bulunan bütün duvarlar kullanılır. Bu şekilde bütün eşyalar için yer ayırmış olursunuz. Giyinme odası için genellikle fazla eşya kullanılacağı için kalabalık görüntüyü engellemek amacı ile beyaz renklerde mobilyalar tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız renkli aksesuarlar odanıza canlı ve hoş bir görüntü katacaktır. Eğer kafanızda eşyalarınızı nasıl yerleştireceğinize dair fikir yoksa elbise odası dekorasyonu için hazırlanmış olan fotoğraflara bakabilir, bu fotoğraflardan ilham alarak fikirlerinizi geliştirebilirsiniz.

Önerilen Makalelerimiz