Country Tarzı Banyo Mobilyaları

Country tarzı son yıllarda dekorasyonda ve mobilya sektöründe oldukça öne çıkmış durumda. Mobilya üreticileri de artık koleksiyonlarında bu tarzda mobilyalara fazlasıyla yer veriyorlar. Banyolar da bu akımdan nasibini almış durumda. Country tarzı banyo mobilyaları eskimeyecek tarzları ve göz alıcı detayları ile çok ilgi görüyor. Bu tarzın en çok ön plana çıkan mobilya örneklerinden kısaca bahsedelim.

banyo-dolapları

Country tarzdaki mobilyalar söz konusu olduğunda akla ilk gelen beyaz renkli mobilyalar oluyor. Beyaz mobilyalar krem ve ekru tonlarında da üretiliyor. Banyoların ebatlarına göre bu durum avantaj oluşturabiliyor. Açık renkler hem ferah hem de geniş bir görüntü oluşturmanız için son derece yardımcı olacaktır. Country tarzı banyo mobilyaları arasında beyaz olanlarını tercih etmeniz dekorasyonunuz ve kullanacağınız objeler açısından da sizin için bir avantaj oluşturuyor. Beyaz ile her rengi kullanabilir, dilediğinizde sadece obje ve aksesuarlarınızı değiştirerek banyonuzun havasını farklılaştırabilirsiniz.

banyo-mobilyaları

Diğer banyo mobilyalarında aynalar artık dolaplı olacak şekilde üretilmeye başlandı ve boyutlar ise daha çok köşeli ve büyük. Country tarzı banyo mobilyalarında ise aynalar genel olarak duvara monte olacak şekilde çıkıyor karşımıza. Köşeli aynaları ise neredeyse hiç görmüyoruz. Genel olarak oval aynalar kullanılıyor. Bu şekilde country tarz ile daha uyumlu bir görünüm elde edilmiş oluyor. Oval aynaların kenarlarında yapılan zarif oymalar ise banyonuza klasik ve hoş bir hava katacak.

country-banyo-mobilyaları

Banyo dolapları ise aynı şekilde zarif detaylar içeriyor. Kapaklar çerçeveli ve ortalarında motif ve figürlere yer veriliyor. Country tarzı banyo mobilyalarında dolap ve lavabolarda en çok göze çarpan şey ise farklı formlu ayaklar oluyor. Kavisli ve ilginç dolap ayakları zeminde duruşu ile dahi hoş görüntü veriyor. Renk olarak genelde açık tonlar ön plana çıksa da eğer alan konusunda sıkıntınız yok ise koyu renkleri de tercih edebilirsiniz. Ceviz renkli ahşap mobilyaları daha açık renkli fayansların yer aldığı banyolarda kullanırsanız güzel sonuç elde edebilirsiniz.

country-tarzı-banyo-dekorasyonu

Önerilen Makalelerimiz