Country Koltuk Takımları

admin 20 Kasım 2013 2

Ev döşemelerinde ve dekorasyonlarında son dönemlerin en revaçta olan tarzı Country’dir. Doğal görünümü ve sade yapısı sayesinde alıcıların arzularına rahat bir şekilde yanıt verebilen bir kategoridedirler. Country koltuk takımları genel hatlarda büyük minderli ve bol yastıklı olurlar. Ölçülerinin de büyük olması göz önünde bulundurulacak olursa bol yastık sorun çıkamamakta ve hatta aksine son derece alımlı görünmektedir.

country-koltuk-modelleri

Country koltuk takımı modelleri arzuya göre hazırlanıyor olsalar da genel olarak bir üç kişilik ve iki tane de tek kişilik koltuktan oluşmaktadırlar. Bunun yanı sıra bütünlük sağlanabilmesi için takımlara bir de orta sehpası eklenmektedir. Bu şekilde hem görüntü tamamlanmış hem de kullanışlı bir dekorasyon yapılmış olmaktadır.

Ahşap materyalden hazırlanan Country koltuk takımı çeşitlerinin bir kısmı oymalıdır. Bu oyma ve eskitme teknikleriyle kullanılacak olan eşyanın daha güzel görünmesi hedef alınarak beğenilere sunulmaktadırlar. Bütünlüğün sağlanabilmesi adına aynı oymalardan orta sehpada da kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanılan başka bir aksesuar ya da dolap gibi eklentiler var ise onlar da aynı şekilde ve renklerle süslenerek atmosfer tamamlanmış olur.

country-koltuk-takımları

Country koltuk modellerinin kaplama kumaşları için en sık kullanılanlar keten dokulu bezlerdir. Bu sayede yaz mevsiminde serin kışın soğuk havalarda da odanın sıcaklığı sayesinde kolayca ısınabilecek koltuklar elde edilmiş olmaktadır. Renkler konusundaki seçimler sadelikten yana olmaktadır. Ortamın havasına ve ahşap malzemelere en uygun olan açık tonlardaki renkler seçilmektedir.

country-mobilya

Rahat ve çok kullanışlı olan Country koltuk tasarımlarını özel siparişlerle yaptırmak ya da özel tasarımlarla hazırlanmış olanlarını direkt olarak almak mümkündür. Aradaki fiyat farkı makul seviyelerde olduğundan koltuk takımı kendisine has olsun isteyen kullanıcılar tercihlerini özel imalatlardan yana kullanmaktadırlar. Çok sayıda seçenek sunulmasından ötürü alışverişe başlamadan önce benzer ürünlerin incelenmesinde ya da kişisel olarak bir tasarım hazırlanmasında fayda bulunmaktadır. Bu konu hakkındaki gerekli bilgiye internet ya da basılı yayınlardan ulaşılabilir.

2 Yorum »

  1. selma 22 Kasım 2013 at 13:57 - Yanıtla

    country koltuk takımlarını ben sevdim. country mobilya tarzı eskiden bu kadar yaygın değildi. artık hemen hemen bütün dekorasyonlarda kullanılmaya başlandı. country yemek odası, country yatak odası, country ofis dekorayonu, country otel dekorasyonu hep karşılaştığımız mobilya modelleri.

  2. Elif Süzer 24 Kasım 2013 at 19:48 - Yanıtla

    country koltuk takımları rahatlığı ve şıklığıyla ön plana çıkıyor genelde. oymalı olan country koltuk modelleri daha hoş duruyor bence.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya