Çekyat Modelleri

admin 05 Aralık 2013 1

2013 Çekyat Modelleri

Günümüzde evini dekore ederken kullanışlılığa da dikkat edenlerin, en rağbet ettiği mobilyalardan bir tanesi de çekyatlardır. Hem güzel bir oturma grubunu oluştururlar hem ani bir misafir gelme durumlarında yatak kadar rahat olabilirler. Üstelik eski formlarına döndükleri zaman hiç yer kaplamazlar ve fazladan yatak ihtiyacını karşılamış olurlar.

Çekyat Kanepe Modelleri

Günümüzde tasarımcılar hemen her zevke hitap eden çekyat modelleri tasarlamışlardır. Evin genel karakteri ve yapısına uygun bir çekyat bulmak mümkündür. Eski tasarımlardan daha modern anlayışlara kadar yüzlerce çeşitte ve renkte ürün vardır. Üstelik bir yatak kadar ortopedik ve rahat olabilirler. Klasik çeşitlerinde sade bir görüntü ve ahşap yada metal kol kısımlarından oluşan modelleri vardır. Yastıklarla çekyatın kendi rengi uyum içerisindedirler. Bulunduğu yerdeki diğer mobilyalarla uyum sağlayan renkler tercih edildiğinde oldukça estetik bir görüntü sergileyebilirler. Çekyat çeşitleri içerisinde bir diğer tür ise daha modern çizgilere sahip her türlü pastel renge sahip olanlardır. Bunlar koyu kestane bir döşemenin üzerinde açık renklerde yastıklarla ilk bakışta dikkat çeken modellerdir. Ya da uçuk bir turuncu ile bulunduğu yere renk katabilirler. Genellikle yastıklarında kullanılan deri bazı modellerinde çekyatın tamamen deriden oluşturabilirler. Bu ortama daha ağır ve ciddi bir görüntü sunmaktadırlar. Evin dekorasyonu sırasında çekyat seçerken perdelere, halılara hatta mümkünse duvar renklerine bile dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanışlı olduğu kadar evin görüntüsü bakımından önemli bir mobilya türü olduğu unutulmaması gerekmektedir. Uzun yıllardır hayatımızda bir yer edinen çekyatlar, daha uzunca zaman popülerliğini ve modasını kaybetmeyeceğinin sinyallerini bugünden vermektedir.

çekyatlar

çekyat-çeşitleri

çekyat-fiyatları çekyat-kanepe-modelleri çekyat-modelleri çekyat-modelleri-2013 çekyat-modelleri-ve-fiyatları

çekyat-modelleri-ve-renkleri

modern-çekyat-modelleri

Modern Çekyat Fiyatları

Çekyat fiyatları ise kullanılan malzemeye ve işçiliğine göre değişiklik gösterebilir. Ancak günümüzde hemen her bütçeye uygun şık bir çekyat bulmak söz konusudur. Tasarımında sadelikten daha gösterişli ürünlere göre geniş bir yelpaze sunan çekyatlarda, evin genel ahengine uygun birini seçmek ise zevk sahibi alıcılarına kalmış bir durumdur. Tek yapmak gereken gidip seçim yapmaktır.

1 Yorum »

  1. serhat 08 Aralık 2013 at 00:02 - Yanıtla

    çekyat modelleri çoğu evin vazgeçilmez eşyaları arasında. günümüzde herkesin evinde misafir odası olmadığı için insanlar oturma odası gruplarında genelde yataklı koltuk modelleri tercih ediyor.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya