Çarpıcı Güzellikte Salon Tasarımları

Oturma odanızda ya da salonlarınızda oluşturacağınız dekorasyonlarda kullanacağınız tasarımlar arasında yer vereceğiniz mobilyalara daha özenli ve seçici yaklaşmalısınız.

Yaşam alanlarınız geniş bir alandan meydana geliyorsa, daha fazla koltuk kullanabilirsiniz. Fakat yaşam alanlarınız küçük bir yerden oluşuyorsa o zaman tek parça halinde olan köşe koltuk takımlarını kullanabilirsiniz. Geniş bir salonunuz varsa kullanacağınız ikili koltuk takımları salonlarınızı daha aktif ve verimli hale getirmeniz sağlayacaktır. Oturma odalarınızda yapacağınız dekorasyonlar koltuk modellerine göre şekillenmektedir.

klasik koltuk takimi vento

Oturma grubunuzla birlikte kullanacağınız ahşap sehpa modelleri de harikulade bir dekorasyonun tamamlayıcısı konumundadır. Koltuk takımlarınızla birlikte kullanacağınız renklere önem vermelisiniz. Bu koltuk takımlarında özellikle pastel tonlarını kullanmalısınız. Koltuk takımları üzerinde yer vereceğiniz kırlentler ve yastık modelleri de koltuk takımlarınızın çok daha farklı ve etkileyici görünmesini sağlayacaktır.

Yapacağınız dekorasyonda koltuk takımlarının yerleşimlerini doğru açılarla konumlandırmalısınız.

Koltuk modellerinin ve renklerinin yanı sıra bu koltukların işlevsellikleri ve fonksiyonellikleri koltuk takımlarınızın dekorlarını her yönden etkilemektedir. Örneğin klasik bir koltuk takımını daha verimli göstermek için avize modellerini kullanabilirsiniz. Aynı şekilde duvar rengi ya da orta sehpa kullanımı da dekorunuzun daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

İki renkli koltuk takımı kullanmaya özen gösterin.

Koltuk takımlarında kullanacağınız iki renk oturma odalarınızı daha da güzel gösterecektir. Özellikle siyah ve beyaz ya da kahverengi ve krem renkleri ile yapılan oturma odası dekorları çok daha güzel sonuçlar ortaya koyacaktır. İkili tarzdaki koltuk takımlarını koyu renkte tekli koltuk takımlarını daha açık renkte tercih ederek ortaya mükemmel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

vento krem koltuk takimi

Daha iddialı bir konsept : Kırmızı

Kırmızı koltuk takımları salonlarınızı ya da oturma odalarınızın çok daha gösterişli bir hal almasını sağlayacaktır. Bu koltuk takımları bulundukları alanı daha çekici ve cazibeli bir hale getirecektir. Bu olağanüstü koltuk takımları ile dekorlarınızda farklı bir dekorasyon ortaya koymanız mümkündür. Kırmızı koltuk takımları hem rahatlık hem de estetik görsellik olarak çok daha güzel sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Bihar klasik koltuk takimi

Sportif koltuk takımları ile enerjinizi sinerjiye dönüştürün.

Kimileri klasik koltuk takımlarını sever kimileri ise daha sportif olanları. Sportif koltuk takımları belki de kullanım kolaylığı sunan en rahat koltuklardandır. Deri ya da chester tarzında yapılan bu koltuk takımları ile salonlarınıza yeni bir soluk kazandırmanız mümkündür. Son derece estetik ve konforlu olan bu koltuk takımları ile yapacağınız dekorlarda fark yaratmanız mümkündür. Deri tarzında yapılan ikili ve tekli koltuklarda oturmanın keyfine doyamayacaksınız. Her açıdan rahatlatıcı olan bu koltuk takımları ile yapacağınız dekorasyonlar çok daha şık bir hale kavuşacaktır.

Önerilen Makalelerimiz