Evimizin en nadide ve dayanıklı eşyaları olarak gösterebileceğimiz tür mobilyalarımızdır. Mobilya türleri arasında farklı çeşitliliklerin yanı sıra kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve mukavemeti oldukça önem arz eder. Mobilyanın ömrünün uzun olması, dekoratif bakımdan şık olması, mobilyanın ince ayrıntılarına özen gösterilmesi ya da ince ayrıntılarının tasarlanması da mobilya için bir lüks değer katabilir.

Ayrıca mobilya tasarımından sonra kullanımının daha kolay ve uzun ömürlü olması açısından mobilya üzerinde kullanılan mekaniksel ve elektriksel bağlantılar da son zamanlarda oldukça lüks dekorasyon türler de karşımıza çıkmaktadır. Örneklendirecek olursak da mobilya türleri içinde özellikle dolaplar ve çekmecelerde kullanılan raylı sistemler, dolaplarda kullanılan mekaniksel çalışan gizli bölmeler, aynalarda yada mobilyalarda kullanılan camların içerisine döşenen özel led ışıklandırmalar da bu örnekler arasında gösterilebilir.

lüks mobilya dekorasyonu

Hayatımızı kolaylaştırması açısından düşünüldüğünde de elbise dolapları içerisine konan özel led sistemlerinin kapının açılması ile beraber ortak olarak çalışması da bu esnada karanlık bir oda da elbise seçiminde oldukça kişiye yardımcı olabilir. Bunun gibi çoğaltılabilecek yüzlerce hatta binlerce örneklerin mobilya modelleri üzerinde tasarlanması ve kullanılması hayatımızı kolaylaştırdığı gibi bu modellerinde lüks dekorasyon sınıfında yer almalarını sağlamaktadır. Mobilya da lüks dekorasyon da hayatımızı kolaylaştıran etmenler arasında gösterilen örneklerle değil de özellikle dayanıklılığı ile bilinen mobilya türü olan lüks mobilya türlerinde kullanılan malzeme çeşitleri de oldukça önemlidir.

Klasik mobilya çeşitleri arasında varaklı mobilya türleri olarak çok tutulan lüks mobilya tutkunlarının en çok sevdikleri türler olarak bilinmektedir. Varaklı  lüks mobilya türlerinde kullanılan oyma işlemeciliği de ve bu oyma sanatının ince ayrıntılara kadar inmesi sayesinde en iyi türlerin müşterilerin beğenilerine sunulduğu kesindir. Lüks varaklı mobilya türleri ve bu sanatın oldukça eski tarihe dayanması ile köklü gelişimini modellerde rastlamaktayız. Mobilya ve mobilya dekorasyon ürünlerinde lüks sınıfa koyabileceğimiz varaklı mobilya türleri sınıflarında en iyiyi bizlere yansıtırken, çalışma olarak da bir hayli zaman almaktadır.

lüks mobilya dekorasyonu

Aylarca birçok ustanın çalıştığı ve farklı, pahalı bir sürü malzemenin kullanılarak özenerek tasarlandığı mobilyalarında sahiplerini hemen bulması ve neredeyse yok satması da bu işin önemini göstermektedir. Mobilyaların lüks olmasının yanı sıra kalitesinden ve malzemesinden ya da bunların dışında tasarlandıktan sonra periyodik olarak bakım ve temizliklerinin belirlenmiş malzemelerle yapılması sayesinde ömürleri diğer mobilya türlerine göre oldukça fazladır. Varaklı mobilya düzeninde bakımın önemini şu şekilde anlatabiliriz. Aldığınız mobilya seneler sonra zamanla kararmalar yapabilir. Bu kararmaların önüne geçmek ve ince ayrıntıları ile temizleyerek kullanılır hale getirmek kullanıcının sayesinde gerçekleşir. Bakımı yapılan mobilya ilk aldığınız zamanki gibi görünüme yeniden sahip olur. Ömrüne ömür katmaktadır.

Lüks mobilya ve dekorasyon