Klasik mobilyaları diğer mobilya ürünlerinden ayıran en belirgin şey el yapımı olmaları ve ahşaptan yapılmalarıdır. Fabrikasyon olmayan ve seri üretim olarak yapılmayan bu mobilyalar belirli ölçülerde ve renklerde özel olarak yapılabilmektedirler. Ahşaptan yapıldıkları için diğer mobilyalara oranla da oldukça dayanıklı ve sağlamdırlar. Modern mobilyalar daha çabuk deforme olurken lüks mobilyalarda bu durum en aza indirilmiştir. Klasik mobilyalar uzun ömürlü olmalarıyla dikkat çekmektedirler. Klasik mobilyalar, gerek ihtişamları gerekse de görkemleriyle harikulade bir atmosfer sunmaktadırlar.
Modası hiç eskimeyen mobilya tasarımları olarak da göze çarparlar.

Klasik mobilyalarda kullanılan motifler ve figürler ile dekorlarınız olduğundan çok daha güzel görünecektir. Varaklı ve oymalı olarak lüks el işlemelerinin bulunduğu bu eşsiz tasarımlarla yapacağınız kombinler de hakikaten görülmeye değerdir.
Klasik koltuk takımları, yemek odası takımları, yatak odası takımları, dresuarlar, josefinler, köşe koltuk takımları, konsollar ve daha nicelerini bulabileceğiniz lüks tasarımlar zarafet ve şıklıklarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyorlar.

Elita Koltuk Takımı
Elita Koltuk Takımı

Klasik mobilyalar konforları ve kaliteli olarak imal edilmeleriyle de diğer mobilyaların önüne geçiyorlar. Klasik mobilyalar da kullanılan malzeme birinci sınıf olduğu için bu tasarımların değerini daha da arttıracaktır. Klasik mobilyalar yerden yüksek olarak yapıldıkları için diğer modern mobilyalara göre daha kolay temizlenebilme ve silinebilme kolaylığı vermektedirler.

Klasik mobilyalar, şıklıklarıyla da sizi kendisine hayran bırakacak kalitededir.

Mobilyalarınızın size özel ve ayrıcalıklı olmasını isterseniz eğer, lüks mobilyalar bu anlamda sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Klasik mobilyalarda saraylarda gibi hissetmenizde mümkündür. Oldukça zengin bir görünüm yaratabilen ve oluşturdukları atmosferle cezbeden bu mobilyalar ile dekorlarda bir başka güzeldir.

Akasya Koltuk Takımı
Akasya Koltuk Takımı

Klasik ve modern mobilyanın farklılıklarına bakış
Klasik mobilyalar modern tasarımlara göre daha ağır bir hava sunarlar. Modern mobilyalarda bunu bulamazsınız. Klasik tasarımlarla tarınızı yansıtmanız ve kendinize özgü dekorlar yapmanız mümkündür. Modern mobilyalar daha esnektirler ve fonksiyoneldirler.

Klasikler daha şatafatlı ve gösterişlidirler. Modern tasarımlarda bulduğunuz rahatlık daha yüksektir. Klasiklerde ise lüks ve seçkin görünüm abartılı şekilde belirginleştirilir. Modern koltuklar bu yönleriyle biraz sönük kalırlar. Modern koltukları kullanışlılığı da lükslere göre daha hareketlidir. İşlevsellikleri dolayısıyla da tercih edilirler.

Modern mobilyalar fiyat olarak daha uygundur. Klasikler ise fiyatlar biraz yüksektir. Dayanıklılık lükslerde çok fazladır. Bu açıdan uzun yıllar kullanım şansı tanırlar. Modern mobilyalar daha kısa sürede deforme olurlar. Klasik mobilyaların az üretilmeleri de modern mobilyalara göre onları daha değerli kılmaktadır.

Modern mobilyalar sunta olarak üretildikleri için pek fazla ilgi görmezler bu açıdan. Klasik mobilyalar ise birinci sınıf malzemeler kullanılarak üretilirler. Kullanılan malzeme bakımından da lüks modeller modern olanlardan üstündür. Klasik mobilyalar herkes tarafından alınabilecek mobilyalar değillerdir. Bu durumda onları özel kılmaktadır.

İstenilen ölçülerde yapılabilmeleri de lüks mobilyaların en güzel yönlerinden biridir.

Berensu Koltuk Takımı
Berensu Koltuk Takımı

Modern mobilyalar da böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü standartlar içinde üretilirler. Klasik mobilyalar sıcak ve samimi bir ortam sunarken modern mobilyalar biraz daha hantal ve ağır bir görünüm vermektedirler.

Klasikler yerden yüksek oluşlarıyla modern takımlara göre daha albenisi olan mobilya ürünleri olarak göze çarpmaktadırlar. Modern koltuklar lükslere göre daha inovatiftir. Klasikler biraz daha antika mobilyalar gibi durmaktadır yanlarında. Modern mobilyalar da kullanılan süngerler ve oturuş rahatlığı ise lükslerde daha az bulunmaktadır.

Dayanıklı ve uzun yıllar kullanacak mobilyalar istiyorsanız o zaman lüks mobilyayı tercih etmelisiniz.

Fonksiyonellik ve daha fazla rahatlık istiyorsanız ise modern koltuk takımlarını düşünmelisiniz. Her iki mobilyanın da birbirine göre üstünlükleri ve eksiklikleri vardır. Klasik mobilyalar bu durumda modern mobilyaları gölgede bırakmaktadır. Çünkü hemen hemen her bakımdan daha fazla özelliklere sahiptirler.