Küçük yaşam alanlarınızda yapacağınız dekorasyonlarda kullanacağınız mobilyalarda özellikle küçük boyutlu olan tasarımları kullanmanızda fayda vardır.

Günümüz evlerinin yapılarını göz önünde bulundursanız, mutlaka yaşam alanlarınızın boyutlarını dikkate almalısınız. Evlerin alanlarının daraldığı günümüzde kullanılacak tasarımların kullanışlı ve fonksiyonel türde seçilmesine özen göstermelisiniz. Daha az yer tutan bu mobilya tasarımları ile küçük yaşam alanlarınızı daha efektif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Fonksiyonel-kanepe-modeli

Dar ve küçük olan bu yaşam alanlarında yapacağınız yerleşim ile dekorasyonlarınızı çok daha güzel gösterebilirsiniz. Özellikle katlanabilir özellikleri ile yerden tasarruf sağlayan bu mobilyalar ile küçük yaşam alanlarınızı daha hareketli bir dekora kavuşturabilirsiniz.

Çok amaçlı ve birden çok fonksiyona sahip olan bu tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonlar çok daha şık ve farklı olacaktır. Bu küçük odalarda kullanacağınız renklerde odalarınızın daha geniş görünmesine neden olacaktır. Açık tonlardaki bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızda daha aydınlık ve ferah bir dekor elde etmeniz mümkündür.

Renk dengesi çok önemlidir.

Bu odalarda tercih edeceğiniz renklerde uyumlu ve dengeli bir dağılım ortaya koymalısınız. Bu odaların dekorasyonunda tasarruf sağlamak için öncelikle kullanacağınız mobilya ve aksesuarlarla yaşam alanlarınızı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Berensu Koltuk Takımı
Berensu Koltuk Takımı

Hantal, çok büyük boyutlu olan ve çok fonksiyonlu olmayan tasarımlara bu küçük yaşam alanlarınızda yer vermemeye çalışmalısınız. Daha kullanışlı ve modüler özelliklere sahip olan mobilyalar ile yaşam alanlarınızı daha da güzelleştirebilir ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu tarz yaşam alanlarında kullanacağınız eşyalar kadar aksesuarlara da özen göstermelisiniz. Bu aksesuar modellerinde daha küçük ve pratik yapıda olanları seçmenizde fayda vardır.

Daha az eşya ve aksesuarın kullanılması ile çok daha etkili sonuçlar ortaya koyabilirsiniz.

Küçük yaşam alanlarınızda gömme yatak modellerine ağırlık vererek hem daha fonksiyonel hem de kullanışlı bir yatak odası dekoruna kavuşabilirsiniz. Duvara yerleştirilen iki sütun arasında yer alan bu yatak modelleri ile yaşam alanlarınızda daha fazla yer açmanız mümkündür.

Mobilyalarınız arasında fazla boşluk bırakmadan yapacağınız doğru yer paylaşımıyla da daha etkileyici dekorlara ulaşabilirsiniz. Kullanışlı ve modüler mobilyalara ağırlık vermelisiniz.

Modüler tasarımların yaşam alanlarında kullanılması ile ortaya daha etkili dekorasyonlar çıkarabilirsiniz.

Katlanabilir ve açılabilir tarzdaki bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı çok daha farklı hale getirebilmeniz mümkündür. Bu tarz mobilyalar özelliklerinin yanında sahip oldukları yan özellikler ile de yaşam alanlarınızı daha etkili kullanmanızı sağlayacaktır. Farklı işlevleri ve özellikleri ile bu tasarımlar oldukça hoş dekorasyonların ortaya çıkmasına neden olacaklardır.

DOĞTAŞ-2014-Köşe-Mutfak-Masaları-2

Özellikle bu dar yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz koltuk takımlarında köşe tarzdakileri tercih etmelisiniz. Bu tasarımlar dar ve küçük olan yaşam alanınızı maksimum şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Bu koltuk takımları sahip oldukları özellikler ile küçük ve dar odalarınızı daha fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz.

Mutfaklarınızda katlanabilir ya da gizlenebilir masa tasarımları kullanarak daha işlevsel bir boyut kazandırabilirsiniz. Mutfaklarda kullanılan bu tasarımlar ile mutfaklarınızı çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem yer tutmayan hem de istenildiği zaman kaldırılabilen bu mobilya tasarımları ile mutfaklarınızı daha da efektif bir yere dönüştürebilirsiniz.

Katlanır çalışma masa tasarımları ile yaşam alanlarınızı daha farklı bir konuma taşıyabilirsiniz.

Bu çalışma masalarını istediğiniz zaman ortadan kaldırabilmeniz de mümkündür. Çalışma masaları ile yaşam alanlarınız hiç olmadığı kadar işlevsel ve fonksiyonel bir yer haline gelebilir.

ahsap-modern-mutfak-masasi-modeli

Çalışma masanızın yanında yer vereceğiniz katlanabilir özelliklerdeki sandalyelerle de oldukça hoş dekorlara imza atabilirsiniz. Renkleri ile de cıvıl cıvıl bir ortamın oluşmasını sağlayan bu sandalye modellerine bayılacaksınız.

Küçük yaşam alanlarınızda yapacağınız yerleşimde odanızın köşelerini kullanmaya da gayret etmelisiniz. Köşelerin yanında doğru açılarla konumlandıracağınız mobilyalarla da dekorlarınızda fark yaratabilirsiniz.