Koç burcunda olan kişiler hareketli yaşamaktan hoşlanmaktadır. Aynı zamanda evde de rahat olmaktan hoşlanan koçlar için evleri dinlendirici bir yerdir. Tüm gün dışarıda hareketli bir yaşam sürdüren koçların kendilerini evde bekleyen geniş ve rahat bir koltuğun olması son derece hoşnut edicidir. Bunun yanında büyük bir yatakları olmasını isteyen koç burcu erkeği ya da kadını aynı zamanda kocaman bir mutfak istemektedir. Ev aletlerini kullanmayı çok sevdikleri için mutfaklarında pek çok farklı ev eşyasını bulmak oldukça kolaydır.

Koç burcunun tercih ettiği mobilyalar değerlendirildiğinde renk olarak canlı kırmızıları ve kırmızının her tonunu tercih ettikleri görülmektedir. Hem eski hem yeni, hem geleneksel hem de lüks öğeler koç burcunun evinde tercih ettiği öğelerdir. Aynı zamanda karmaşa ve kalabalığı bir arada görmekten hoşlanmadıkları için genellikle minimalist olan tasarımlardan hoşlanmaktadırlar.

koc-burcuKoç burcu için ev tasarımı son derece önemlidir. Bu nedenle hemen hemen her şeyi kendileri planlamaktadırlar. Bazı ev eşyalarını kendileri tasarlamaktadır. Bunu yapamıyorlarsa kendi istediklerini yaptırabilecekleri kişilerle çalışmaktan hoşlanmaktadırlar.

Koç burcunun tercih ettiği mobilyalar genellikle oldukça iddialıdır. Onlar için önemli olan kontrast renkleri birbiri ile uyumlu olarak kullanmaktadır. Tabii bunu yaparken genellikle sıcak ve dikkat edici tonları kullanmaktadırlar. Onlar için iddialı olmak son derece doğaldır. Kırmızı ve siyah uyumunu koç burcunun tercih ettiği mobilyalarda fark etmek mümkündür. Bunun yanında söz konusu renklerin beyaz ile birlikte harmanlanması da koç burcunun tercih ettiği bir renk ahengidir. Deri döşemelerden ve sıcak aksesuarlardan hoşlanan koçlar için minik minderler ve yastıklar da vazgeçilmezdir. Koç burcu için şömine karşısı kesinlikle vazgeçilmezdir. Dolayısıyla bu nedenle pek çok koçun evinde şömine bulunmaktadır.

Koç burcunun tercih ettiği mobilyalar genellikle şık ve gösterişlidir. Renkleri belirgin ve dikkat çekicidir. Kesinlikle iddialı olan koçlar evlerini tasarlarken antik eşyalardan da yararlanmaktadır. Onlar için önemli olan gerek yöresel gerek modern tüm öğelerin uyumlu birlikteliğidir.