Çocuk odasında kullanılacak tasarımlarda çocuğunuzun zevklerinin ve düşüncelerinin yanında yaratıcı fikirlerinde yer alması oldukça önemlidir.

Çocuk odası tasarımlarında kullanacağınız renkler, stiller ve mobilya tercihleri de çocuğunuzun odasının dekoruna etki edecektir. Çocuğunuzun odasında daha özgün tasarımlara sahip olmasını sağlayan bu mobilyalarla en özel ve ayrıcalıklı çocuk odası dekoru oluşturmanız mümkündür. Bu odaların dekorunda kullanacağınız tasarımların çocuğunuzun gelişimine etki edecek ve ilham verecek tarzda seçilmesine özen göstermelisiniz. Çocuğunuzun beğenilerinin esas alınarak oluşturulacağı bu odalarda çocuklarının ilgisini çeken sevdikleri objelerinde bulunması onların daha mutlu olmalarını sağlayacaktır. Özellikle çocuğunuzun odasında kullanacağınız renklerde mutlaka daha canlı ve hareketli olanları seçmelisiniz.

puantiyeli-çocuk-odası-halısı

Canlı ve kendine özgün renkler odanın daha enerjik ve heyecanlı bir ambiyansa bürünmesini kolaylaştıracaktır.

Kullanacağınız renk tonlarında erkek çocuğunuz için mavi, yeşil, gri, turuncu renklerini kullanabileceğiniz gibi kız çocuklarınızın odalarında da kırmızı ve pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Çocuk odalarında kullanılan renkleri eşit ölçüde dağıtmanızda fayda var. Pastel renkli duvar çocuk odası dekorunuzun olduğundan çok daha şık görünmesini sağlayacaktır. Açık renkli mobilyalarla birlikte çok daha güzel sonuçlar verecek olan bu pastel renkli duvarlar ile dekorlarınıza bir derinlik ekleyebilirsiniz.

Çocuk odalarının aynı zamanda eğlenceli bir şekilde dekore edilmesi de çocuklarınızın burada daha keyifli zaman geçirmelerini sağlayacaktır. Bu odalarda tercih edeceğiniz, mobilya tasarımlarının aynı zamanda çocuklarınızın eşyalarını depolayabilme özelliklerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

çocuk-ve-genç-odaları-için-ranza-modelleri-ve-fiyatları

Çocuklarınızın odalarında kullanılan bu mobilyaların boyutlarının da diğer mobilyalara göre daha küçük boyutlarda olması çocuklarınızın bu odalarda daha fazla alan bulmasını sağlayacaktır. Tercih edeceğiniz mobilya tasarımları ile çocuklarınıza bir anlamda oyun alanı da yaratmış olacaksınız. Çocuğunuzun odasında farklı özelliklerde yer vereceğiniz oyuncak modelleri de çocuğunuzun odasını daha cazip bir hale getirecektir.

Çocuğunuzun odasında kullanacağınız yatak odası takımının ortopedik ve konforlu olmasına özen göstermelisiniz.

Ahşap tasarımlar bu açıdan en ideal seçeneklerdendir. Hem dayanıklılık hem de uzun ömürlü kullanımları ile bu tasarımlar çocuk odanızı daha büyüleyici kılacaktır. Ayrıca çekmeceli yatak modellerini çocuk odası takımları içinde düşünebilirsiniz. Bu tasarımlar hem yatak hem de dolap özellikleri ile yerden tasarruf sağlamanıza imkan tanıyacaktır. Fazladan gardrop kullanmanızı engelleyen bu mobilya tasarımları ile çocuklarınızın odalarında dilediğince oynamalarını sağlayabilirsiniz.

Küçük komodin modelleri, bu odalarda kullanışlılıkları ve eşyaları depolayabilme özellikleri ile çocuk odalarınızın dağınık görünümden kurtulmasına yardım edeceklerdir.
Birden fazla çocuğunuz varsa ranza modellerini tercih etmenizde fayda vardır.

Ranzalı yatak modelleri, hem kullanışlılıkları hem de az yer kaplamaları ile çocuk odası dekorasyonunda düşünebileceğiniz en uygun tasarımlardır.

Bu yatak modelleri ile çocuklarınızın aynı odayı paylaşmalarını da sağlayabilirsiniz. Çalışma masaları içinde oldukça pratik çözümler sunan ranzalı yataklar farklı modelleri ile çocuk odalarınızı dekore etmenizi kolaylaştıracaktır.

çocuk-odaları-3

Çocuklarınızın odalarında kullanacağınız halı modelleri de çocuklarınızın odasındaki görselliği arttıracaktır. Halı modellerinde hayvan desenli ya da çizgi film karakterlerinin yer aldığı tasarımları tercih etmekte yara vardır. Halı modellerinde tercih edeceğiniz renklerde daha çok açık renkli olanları kullanmanız çocuklarınızın odasının dekorunun daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Çocuklarının odalarında tercih edeceğiniz duvar kağıtları da renkli bir ambiyansın bu odalara gelmesini sağlayacaktır.

Çocuğunuzun hem eğlenmesini sağlayacak bu duvar kağıtları odanın ahengine de başka bir ambiyans getirecektir. Sizlerde çocuklarınızın odalarında daha farklı tasarımları kullanarak çocuk odası dekorlarını çok daha kullanışlı ve aktif bir hale getirebilirsiniz.