Oturma odanızda daha alışılmış çizgilerin dışında ve otantik salon takımlarına yer vererek yaşam alanlarınızı daha farklı kılabilirsiniz.

Oturma odanızda kullanacağınız koltuk takımlarında daha davetkar ve sıcak tasarımlar kullanarak oturma odalarınızı hiç olmadığı kadar güzel gösterebilirsiniz. Konforu daha fazla hissedeceğiniz göz alıcı oturma odası koltuk modelleri ile oturma odalarınızı daha zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Farklı stil ve tarzları deneyerek oluşturacağınız dekorla oturma odanızda harikulade bir görünüm elde edebileceksiniz.

Eklektik motifler, desenler, hayvan figürleri, tropik ve sıcak renkler ile oturma odalarınızda bambaşka bir ambiyans yaratabilirsiniz. Oturma odanızın duvarlarında kullanacağınız renk tonları ile uyumlu aksesuarları bir arada kullanarak oturma odanızın dekoruna derinlik ekleyebilirsiniz.

köşe-koltuk-modelleri-2

Zamanınızın çoğunun bu odalarda geçtiğini düşünecek olursanız, bu odalarda yer vereceğiniz tasarımların hem dinlenmenize hem de eğlenceli vakit geçirmenize izin verecek tarzda olmasına dikkat etmelisiniz. Bu bakımdan bu odalarda kullanacağınız tasarımlar hem göze hitap etmeli hem de işlevsel açıdan sizleri tatmin etmelidir. Göze çarpan ve dikkat çeken bir oturma odası dekoruna sahip olmak istiyorsanız, mutlaka bu önerileri göz önünde bulundurmalısınız.

Doğal ve sade bir atmosfer

Oturma odanızda kullanacağınız koltuk takımlarının renklerinde açık ve düz renkli tasarımları kullanmanız daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Oturma odalarınızda kullanacağınız koltuk takımlarında az yer kaplayan ve kullanışlılığı ile göz dolduran tasarımlara yer vermelisiniz. Dekoratif ve inovatif olan koltuk takımları ile oturma odalarınızı daha renkli hale getirebilmeniz mümkündür. Doğru açılarla konumlandıracağınız koltuk takımları ile oturma odalarınızı daha da güzel birere dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda ahşap tasarımlara da oturma odalarınızda yer açarak diğer mobilyalarınızla birlikte uyumlu bir ahenk de yakalayabilirsiniz.

Şehzade Koltuk Takımı
Şehzade Koltuk Takımı

Farklı sehpa modellerine yer verin

Oturma odanızda kullanacağınız sehpa modelleri de oldukça önemlidir. Koyu renkli kahverengi ahşap sehpa modelleri ile salonlarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Sehpa modelleri kullanarak oturma odalarınızı odak noktası haline getirmenizde mümkündür. Tropikal tarzdaki sehpa modelleri egzotik oturma odanız için hayli ilginç bir seçim olabilir. Oturma odalarınızda yer vereceğiniz dekoratif yastık tasarımları ile birlikte kullanılan koltuk modelleri de oturma odanızın havasına şıklık getirecektir. Koyu renkli ahşap tasarımlar ile dekorlarınızı çok daha farklı kılabilirsiniz.

Birbirinden farklı manzaralar

Ahşap tonların kullanıldığı dekorlar çok daha güzel sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır. Kahverengi tonlarının kullanıldığı bir köşe koltuk takımını da kullanarak son derece alımlı bir dekor ortaya koyabilirsiniz. Oturma odanızda yer vereceğiniz aksesuarlar ve bitkilerle süsleyeceğiniz oturma odanızı daha renkli bir dekora kavuşturabilirsiniz. Koltuk takımınızın fonksiyonel ve işlevsel olması da oldukça önemlidir. Bu bakımdan köşe koltuk takımlarını kullanarak oturma odanızda hem işlevsel hem de dekoratif yönden farklı bir dekor oluşturabilirsiniz.

füme-rengi-köşe-koltuk-takımı

Modern ve tropikal renkler

Modern koltuk takımlarında tercih edeceğiniz tropikal renklerde oturma odanızın daha güzel ve etkileyici görünmesini sağlayabilir. Böylece oturma odalarınıza daha fazla canlılık da ekleyebilirsiniz. Özellikle beyaz ve mavi tonlarının oturma odasında kullanılmasıyla çok daha güzel bir oturma odasına kavuşabilirsiniz. Ayrıca çiçek desenli koltuk modelleri de oturma odanızda fark yaratmanızı sağlayacak modeller arasında yer almaktadır.

Desenli duvar tasarımları ve duvar kağıtları ile dekorunuzu çok daha farklı kılmanızda mümkündür. Kontrast renklerin kullanımı ile dekorlarınıza enerji katmanız da söz konusu olabilir. Dekoratif duvar kağıtları ile oturma odalarınızı rengârenk bir dekora kavuşturmanız mümkündür. Kullanacağınız renklerin dekorun bütünüyle bir paralellik göstermesine dikkat etmelisiniz. Oturma odanızda kullanacağınız farklı aksesuar modelleriyle de fark yaratabilirsiniz. Oturma odanızda dekoratif ve her yönüyle sıra dışı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.