Bebek Ürünleri İnternet Satışlarında Büyük Yükseliş

Anne babaları bir bebeklerinin olacağının haberini aldığı andan itibaren hemen hazırlıklara başlıyor. Haberi alan ebeveynlerin yaptıkları ilk işlerin başında bu mutlu anlarını sevdikleri ile paylaşmaları ve bebekleri için ilk eşyayı alma heyecanı ile kendilerini hemen bir bebek mağazasına atmalarıdır. Bazen bir zıbın, bazen bir oyuncak bazen de bir emzik gibi bebekleri için ilk eşya olma özelliği taşıyacak olan ürünü satın alırlar. Bu tarif edilemez heyecan son zamanlarda online olarak yaşanıyor. Bebek ürünleri satan internet mağazalarının sayısında son yıllarda çok fazla bir artış olduğu gözlemleniyor. Evinden çıkamayan annelerin ilk tercihleri olan sitelerde, bebekleri için ihtiyaç duyulan her şey var. Tekstil ürünlerinden, oyuncaklara, temizlik ürünlerinden bebek gıdalarına, bebek arabaları ve oto koltuklarına kadar bir anne-babanın bebeği için ihtiyaç duyduğu her ürünü birkaç basit tıklama hamlesi ile satın alabiliyor.

Gerçek Mağazalardan Daha Uygun Fiyatlar

Bebek ürünleri satışı yapılan e-ticaret sitelerindeki artış, beraberinde anne-babaları da sevindiren bir rekabet ortamı oluşturdu. Siteler tüketicileri kendilerine çekebilmek ve satış rakamlarını artırmak için cazip kampanyalar ve indirimli ürünler ile ön plana çıkıyor. Bebek ürünleri satışında önemli bir marka olan Tarzbebe.com satış müdürü Murat ERAT, son yıllarda artan rekabetin kendilerini zorladığını ama bu zorlamanın devamlı bir yenilenmeyi de beraberinde getirdiğini söylüyor. Artan rekabet ile tüketicilere daha iyi fiyat ve daha iyi hizmet vermek için daha faza efor sarf ettiklerinin altını çizen Murat ERAT, bu baskının kendileri açısından çok iyi sonuçlar doğurduğunu belirtti. Artık daha düşük kar marjları ile daha fazla tüketiciye hizmet verdiklerini söylenen Murat ERAT, tarzbebe.com sitesinin 1 yılda tam %220 büyüdüğünün de altını çizdi. Hali hazırda bebek ürünleri satışı denildiğinde akla ilk gelen markalardan olan e-bebek.com ve butikbebe.com gibi markalar da artan rekabetçi ortamdan dolayı tüketiciler için cazip kampanyalar yapıyor. bebek-urunleri Türkiye’de bebek ürünleri ve oyuncak grubunda satış yapan tanınmış siteleri veya bebek ürünleri bölümleri olan sitelerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. e-bebek.com butikbebe.com tarzbebe.com unnado.com hepsiburada.com bebekcarsi.com babymall.com.tr civilim.com azizbebeshop.com trendyol.com joker.com annelutfen.com bebekcarsi.com bebefix.com bebisko.com bebekcadde.com Elbette burada yazamadığımız çok sayıda anne bebek ürünleri sitesi mevcut. Tüm bunların ortak özellikleri ise binlerce çeşit ürünü ile anne ve bebeklerin tüm ihtiyaçlarına yönelik bir pazar yeri olması. Son birkaç yıldır bebek ürünleri pazarındaki artış, site sahiplerini farklı alanlarda da hizmet vermeye zorladı. Örneğin tarzbebe.com sitesinde bebek ürünleri yanında bebek odası mobilyaları ve beşik gibi ürünler de var. Civilim.com ve azizbebeshop.com tarzı siteler tekstil ürünlerine ağırlık verseler de joker.com, bebekcarsi.com gibi sitelerde de baskın ürünler genelde puset, oto koltuğu gibi mekanik ürünler olarak ön plana çıkıyor. E-bebek.com, butikbebe.com ve tarzbebe.com gibi siteler ise geniş ürün yelpazeleri ile tüketicinin karşısına çıkıyor.

Cıvıl Cıvıl Site Tasarımları

İnternetten bebek ürünleri satışı yapan sitelerin tasarıları da birbirleri ile yarışır durumda. Genellikle dikey e-ticaret portalı mantığı ile tasarlanan web ara yüzlerindeki cıvıl cıvıl tasarımlar insanların ilgisini çekiyor. Bu konuda en başarılı tasarımlar olarak annelutfen.com, e-bebek.com ve butikbebe.com ön plana çıkıyor.