Karakterlerimizi ve yaşantımızı etkileyen burçlarımız, evlerimizi dekore ederken seçtiğimiz mobilyalardan objelere kadar bütün dekorasyon zevkimizi ruh halimize göre etkiliyor ve evimizi kendimize göre dekore etmemizi sağlıyor.

Oldukça mükemmeliyetçi olan başak burçları ev seçimlerinde ve yaptıkları ev dekorasyonlarında da bu özelliklerini ön plana çıkartırlar. Rahat bir yaşam sürecekleri geniş ve aydınlık mekanları ev olarak tercih ederler ve dekorasyonlarını yaparken de rahatlıklarını ve düzeni ön planda tutarlar. Toprak elementini temsil eden başak burcu evlerinde ahşabın doğal tonlarının sıcaklığını mutlaka kullanırlar. Evlerinde fazla eşyayı ve yayıntıyı sevmezler, bu nedenle kendilerine yetecek kadar az miktarda eşya kullanmayı tercih ederler. Oldukça düzenli ve titiz olan başak burçları kolay temizlenebilen ve depolama alanı fazla olan mobilyaları tercih etmelidirler.

Düzen meraklısı olan başak burcunun mobilya tercihleri genellikle sandıklar, dolaplar, kutular ve dolap içi raflardan oluşur. Bunların dışında salon ve yatak odası mobilyalarında da depolama alanına sahip mobilyaları sıklıkla tercih ederler, böylece fazla eşyalarını yayıntıları ortadan kaldırarak düzenli bir yaşam alanına sahip olurlar.

basak-burcu-dekorasyon-tercihi-2

Okumaya ve öğrenmeye oldukça meraklı olan başak burçlarının evlerinde mutlaka okudukları kitapları koydukları büyük ve ahşap kütüphaneler bulunur. Bu kütüphanelerin bulunduğu köşeyi rahat koltuklar ve kullanışlı sehpalar ile aydınlatmaları da kullanarak kendileri için bir okuma köşesi oluşturabilirler.

Mimariye oldukça yatkın olan başak burcu mobilya tercihi yaparken evinden maksimum düzeyde verim alabileceği sade, şık ve rahat mobilyalar ile döşemeyi tercih eder. Parlak ve canlı renklerden fazla hoşlanmayan başak burçları genellikle nötr renkleri evlerinde kullanarak sade bir hava yaratır.

basak-burcu-dekorasyon-tercihi

Başak burçları yatak odalarında ise evin diğer köşelerinde olduğu gibi rahatlığı, şıklığı ve sadeliği ön planda tutmaktadırlar. Yatak odalarında kullandıkları bej, açık mavi, kahve tonları ve krem gibi sade renkler ile kendileri için huzurlu bir ortam yaratarak günün yorgunluğunu atmak isterler.